Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MariuszS »

frad2013 pisze:[...] zderzak jakiś bym jednak zakładał ponieważ jak bym się jednak gdzie wtopił to będzie jednak za co szarpać [...]
No właśnie, nie za bardzo....
Nie szarpie się za zderzak, tylko za solidne zaczepy, mocowane do ramy.
To, że te zaczepy wydają się optycznie przykręcone do zderzaka, to.... :mrgreen:

Jak widzisz, rysuje Ci się tu bardzo dużo oszczędności w stosunku do pierwszego zapału. ;-)
Warto wydać ułamek z tego na skrócenie procesu nabierania doświadczenia.
Zapisz się na jakąś sensowną imprezę 4x4 w terenie, albo wręcz umów z kimś doświadczonym na wycieczkę, a Twoja wiedza na temat rzeczywiście potrzebnych modyfikacji wzrośnie gwałtownie ;-)

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

MariuszS pisze:
frad2013 pisze:[...] zderzak jakiś bym jednak zakładał ponieważ jak bym się jednak gdzie wtopił to będzie jednak za co szarpać [...]
No właśnie, nie za bardzo....
Nie szarpie się za zderzak, tylko za solidne zaczepy, mocowane do ramy.
To, że te zaczepy wydają się optycznie przykręcone do zderzaka, to.... :mrgreen:

Jak widzisz, rysuje Ci się tu bardzo dużo oszczędności w stosunku do pierwszego zapału. ;-)
Warto wydać ułamek z tego na skrócenie procesu nabierania doświadczenia.
Zapisz się na jakąś sensowną imprezę 4x4 w terenie, albo wręcz umów z kimś doświadczonym na wycieczkę, a Twoja wiedza na temat rzeczywiście potrzebnych modyfikacji wzrośnie gwałtownie ;-)


Ale to czy do tych zaczepów będę musiał zdemontować oryginalny zderzak na stałe czy dziury w nim i zaczepy ? Sorry może głupie pytania ale nie wiem

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MariuszS »

Nie wiem za bardzo jak jest w J-9, moja wypowiedź dotyczyła generalnie zasady.
Solidny zderzak się może przydać, nie do szarpania!, ale np. do podnoszenia HiLiftem.

Przypuszczam, że u Ciebie można postąpić dwojako:
a) zaczepy przykręcić poprzez istniejący zderzak do ramy (niewielkie otwory w plastiku)
b) faktycznie wymienić zderzak na jakiś stalowy czy aluminiowy (tu rynek jest spory, a dzięki odpowiedniej dacie pierwszej rej. w PL masz wolne ręce ;-))

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MariuszS »

Aha, no i tak w ogóle, to "szarpanie" nie jest fajne...
Niesie ze sobą zbyt wiele poważnych niebezpieczeństw.
Lepiej skupić wysiłek na tym, jak przejechać przeszkodę technicznie, nawet powoli, aby nie wkleić na dębowo. A jeśli już, to raczej łopata, wyciągarka itp..
Zbyt dużo ludzi "pogibło" od "szarpania", by do tego lekko podchodzić.

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

MariuszS pisze:Nie wiem za bardzo jak jest w J-9, moja wypowiedź dotyczyła generalnie zasady.
Solidny zderzak się może przydać, nie do szarpania!, ale np. do podnoszenia HiLiftem.

Przypuszczam, że u Ciebie można postąpić dwojako:
a) zaczepy przykręcić poprzez istniejący zderzak do ramy (niewielkie otwory w plastiku)
b) faktycznie wymienić zderzak na jakiś stalowy czy aluminiowy (tu rynek jest spory, a dzięki odpowiedniej dacie pierwszej rej. w PL masz wolne ręce ;-))

Wiec właśnie myślę o tym zderzaku cały czas tylko szukam kogoś kto się tego podejmie :)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MariuszS »

frad2013 pisze:Wiec właśnie myślę o tym zderzaku cały czas tylko szukam kogoś kto się tego podejmie :)
Pewnie łatwiej byś uzyskał podpowiedzi, gdybyś uzupełnił w swoim profilu lokalizację.
Tak jakoś jest, że wówczas uaktywniają się osoby z tego regionu, i zawsze się coś znajdzie... :-)

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:26
Auto: KZJ95. 3.0 1KZ-TE, 2000r.
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Gabriel »

Co do rozmiaru opon, jak masz oryginalne felgi to nie kombinuj i kup 265/75r16. U mnie Coopery haczą tylko przy maksymalnym skręcie i np. najechanie na krawężnik jednocześnie. Jednak mam auto bez 2" liftu i wraz z wymianą kół pozbyłem się przednich chlapaczy.
Pozdraiwam

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Gabriel pisze:Co do rozmiaru opon, jak masz oryginalne felgi to nie kombinuj i kup 265/75r16. U mnie Coopery haczą tylko przy maksymalnym skręcie i np. najechanie na krawężnik jednocześnie. Jednak mam auto bez 2" liftu i wraz z wymianą kół pozbyłem się przednich chlapaczy.
Pozdraiwam

Okk dzięki za info będę myślał pozostaje sprawa zderzak jeszcze :) :D

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

MariuszS pisze:
frad2013 pisze:Wiec właśnie myślę o tym zderzaku cały czas tylko szukam kogoś kto się tego podejmie :)
Pewnie łatwiej byś uzyskał podpowiedzi, gdybyś uzupełnił w swoim profilu lokalizację.
Tak jakoś jest, że wówczas uaktywniają się osoby z tego regionu, i zawsze się coś znajdzie... :-)

Dane uaktualnione :D

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: ems! »

2 grudnia będziemy z Moparem pod Poznaniem - możemy pogadać. Jakbyś nie znalazł nikogo w pobliżu siebie.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MariuszS »

frad2013 pisze:Dane uaktualnione :D
ems! pisze:[...] będziemy z Moparem pod Poznaniem - możemy pogadać.
Nie przegap okazji!
Chłopy mają doświadczenie - warto im kawę postawić ;-)

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Ok Dzięki 2 grudnia to pon z tego co patrzyłem jak uda mi się urwać z pracy to pewnie i będzie kawa nawet dwie za kilka cennych informacji :) I poznanie nowych ciekawych ludzi

imei
Posty: 28
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:47
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: imei »

Mogę z czystym sumieniem polecić zderzak przedni z 'fabryki 4x4' http://allegro.pl/zderzak-toyota-land-c ... 37723.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ma bardzo mocne uchwyty i jest bardzo dobrze spasowany. Nie polecam zderzaków firmy 'up'

pzdr

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: kylon »

Przy kawie to chyba ciężko się czegoś nauczyć :wink: . Najlepszą nauką jest jazda i tylko jazda. Najlepiej zaczynać na turystycznych imprezach. Jest teraz tego ogromna ilość w kraju. Każde auto ma inne właściwości i możliwości. Jazda na oponach Mt zimą po asfalcie to dość ryzykowna sprawa ale nie będę dyskutował z bardziej doświadczonymi kolegami :wink:. Nie zaczynaj od budowania jeśli całkowicie błądzisz w temacie. Weź paru kolegów miejscowych co już chwilkę jeżdżą i napieraj z głową i rozsądkiem. Nic na hura i na pełnym gazie. A zanim pojedziesz poczytaj o napędach i podstawach jazdy w terenie. W empikach jest teraz nawet poradnik napisany przez Sławka Makaruka. Nic ekstremalnego ale podstawy są.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Addams »

No, ubranie kolegi który dopiero uczy się jeździć 4x4 w MTki na zimę może się skończyć utratą kolegi :wink:
Masz rzut beretem do Autodromu 4x4 we Włościejewkach pod Książem Wielkopolskim, popatrz sobie na ich stronie na terminy imprez i tam spróbuj, jak nie ma akurat imprezy też można pojeździć. To bezpieczny tor do nauki choć są i cięższe miejsca. Nie zgadzam się jednak z Kylonem co do kawy- kawa w ofrołdzie to podstawa :wink:

ODPOWIEDZ