Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Moderator: luk4s7

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Witam Serdecznie wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem forum i szczęśliwym posiadaczem samochodu terenowego Toyota Land Cruiser 90 l9 jak tam zwom jest to wersja 3 drzwiowa z 3 litrowym dieslem.

Toyotę posiadam od jakiegoś tygodnia trochę pojeździłem już po bezdrożach :D i bardzo mi się to spodobało :)

Mam wiec kilka pytań :

1. Co warto zabezpieczyć od dołu jakie osłony silnik skrzynia dyfer reduktor ile jest w sumie osłon , co się najczęściej osłania ? Jaki polecacie sklep, warsztat albo kogoś z forum ? Jaki jest koszt takich przyjemności ?
2. Jakie opony możecie polecić ? Uniwersalne zima-lato-śnieg-błoto-piach wiem takie nie istnieją ale najlepiej podobno AT się nadają jest to prawda jak to tao proszę o jakiś link coś do aukcji ? A jak nie to inne.
3. Zderzak przedni jaki koszt? jakiś warsztat co robi na zamówienie po rozsądnych kosztach ?

Z Góry będę wdzięczny za odpowiedz

Pozdrawiam

Adam

ps. Jestem ze wrześni woj wielkopolskie

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Rokfor32 »

Sobie kolego poświęć kilka chwil na poczytanie działu J9. Ten model ma kilka przypadłości, na które lepiej uważać, znajdziesz też tam opinie userów i uwagi użytkowe.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MariuszS »

Miałem nie pisać, bo czasu nie styka.
Ale przypadek jest typowy, więc pokrótce...

Po pierwsze, gratuluję! :D Naprawdę, tych pierwszych doznań 4x4, jak pierwszej randki!
Emocje są, "motyle w brzuchu" etc.. ;-)
Ale teraz trzeba "przykucnąć w zimnym strumieniu" :mrgreen: i na spokojnie zastanowić się, o co w tym chodzi:
- jaki ma być model użytkowania samochodu (na co dzień / do pracy / tylko na weekendowe wycieczki / tylko "do błota" i na lawecie), w jakich warunkach terenowych ("wokół komina" w Wielkopolsce, czy gdzieś dalej, lub znacznie dalej), jaki budżet na utrzymanie / doposażenie / zachcianki; na jaki horyzont czasowy (do pierwszej poważniejszej awarii / do zmiany zainteresowań / "na dożywcie") itp...

Bez uświadomienia sobie tych spraw nie oczekuj precyzyjnych i poważnych odpowiedzi.

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Dzięki za odp. wiec tak Auto na co dzień będzie użytkowane do pracy miasta itp ale w weekendy chciał bym bezpiecznie pojeździć po bezdrożach nie mam zamiaru topić po dach to jak na razie nie dla mnie. Pojechać raz na jakiś czas na rajd rodzinny a latem na jakąś rumunie nie chce z tego robić zmoty tylko w miarę zabezpieczone autko:P

robson
Posty: 75
Rejestracja: 01 sie 2010, 15:15
Auto: była LJ78, jest KZJ73 i KDJ12
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: robson »

Do tego co napisałeś to w zupełności wystarczy wyposażyć toyke w opony AT i cieszyć się jazdą. Na temat opon na forum znajdziesz dużo informacji

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Tuco »

Ad. 3 - jeśli autko zarejestrowane w Polsce po 2007 to odpuść zderzak stalowy.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: MaxLux »

i odpusc sobie AT-ki

- nawet na sliskiej trawie "nie robia"
- halasuja podobnie jak MT
- ciulato wyglandaja

Tylko MT ! a zderzaki, oslony, kangury OLAC - w niektorych autach caly czas jest orginalna plasticzana oslona i nic sie z na nie dzieje

Raczej bym sie zastanawial co sciagnac z auta a nie co dolozyc :)

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:26
Auto: KZJ95. 3.0 1KZ-TE, 2000r.
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Gabriel »

Ja bym na Twoje zastosowanie polecił Cooper discoverer stt. Na mokrym asfalcie robią super, podobnie jak moje zimówki Kumho. Błoto super, nie hałasują prawie wcale, zużycie po 10kkm żadne.
Na śniegu jeszcze nie miałem styczności ale jeszcze kilka dni i... :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kojot
Klubowicz
Posty: 217
Rejestracja: 22 lut 2010, 11:48
Auto: LC 90
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Kojot »

Z tym cooperem na błoto to bym polemizował , ale faktycznie lekkiego MT-ka- można polecić nawet jako całoroczną, najlepiej poczytać i samemu podjąć decyzję,

No i gratuluje wyboru autka
pozdrawiam
kojot

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Wielkie dzięki za taki odzew odnośnie tej plastikowej osłony ta mam takową myślałem że to jest chiński bubel z Tesco ale może rzeczywiście wystarczy. Auto jest zarejestrowane od czerwca 2007 wiec nie powinno być chyba problemu zderzak jakiś bym jednak zakładał ponieważ jak bym się jednak gdzie wtopił to będzie jednak za co szarpać a z tego co wiem jak bym chciał jechać gdzieś na Rumunie czy gdzieś tam zorganizowaną ekipą to mocne zaczepy są wymagane możecie polecić kogoś kto bawi się w takie zderzaki bo trochę dużo zdaje :? mi się dawać ponad 4 tyś za oryginalny zderzak.

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Jeszcze odnośnie opon może ktoś z kolegów posiada takowe na sprzedaż w nie nagannym stanie albo poleci sklep gdzie warto zamówić :D Myślałem ostatnio o osłonie jakiejś przegubów , wahaczy ponieważ strasznie dużo piachu się tam zbiera co o tym myślicie ?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: Rokfor32 »

Że im więcej osłon - tym więcej syfu się zbiera ... :wink: Nad osłonami oczywiście.

Generalnie - jak nie jeździsz po skałach, które są w stanie coś pod spodem uszkodzić - to osłony podwozia (jakiekolwiek, również fabryczne) są doskonale zbędne. Zbiornik paliwa - jak najbardziej warto poprawić fabryczną osłonę bo jest gównoitowata. Ale reszta - w zupełności wystarczają slidery - małe osłony na najbardziej wystające elementy (reduktor, gruchy mostów). Małe - ale pancerne, umożliwiające przeciągnięcie auta zawieszonego na skale. Reszta jest zbędna.

Tak na marginesie - te plasticzane nie służą do osłaniania czegokolwiek - a do zmniejszenia współczynnika oporu powietrza :wink:

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

aaa rozumiem z aerodynamiki kiosku robi się taboret :D nigdy bym nie wpadł na to :D

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

gdzie najlepiej zakupić osłony reduktora, mostów ?

frad2013
Posty: 41
Rejestracja: 21 lis 2013, 20:44
Auto: Toyota Land Cruiser j9 90 3drzwi diesel
Kontakt:

Re: Kilka pytań dotyczących Toyoty :)

Post autor: frad2013 »

Jaki rozmiar tych opon Cooper discoverer stt będzie optymalny dla mojej toyotki ? Felgi mam 16 chyba standard z tego co wiem

ODPOWIEDZ