Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Jest. I jest to też element systemu TRC.

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: finger »

Zauwazyłem pewną prawidłowość. U mnie blokada nie chce się zapiąć jeśli auto jedzie normalnie, nawet po łuku. Zapina się w sytuacji gdy jedno koło dynda w powietrzu :)

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

Witam kolegów dziś próbowałem zapiać Diff ale cisza kontrolka miga, żadnej reakcji , sprawdziłem z zaprzyjaźnionym mechanikiem organo-leptycznie stan blokady . Obudowa wygląda na szczelną brak korozji auto , każdego roku konserwowane a silniczek milczy . Porozpinaliśmy wtyczki pod spodem z trudem wszystko za laminowane konserwantem kontrolka nie stwierdziła zasilania przy próbie załączania i rozłączania. Brak reakcji nie chce jeszcze ściągać obudowy , co może być przyczyną braku prądu.
W przełączniku diff jest zasilanie ale dalej niknie nie mogliśmy znaleźć tego sterownika od blokady.
A może któryś z kolegów zna mechanika w okolicach Łodzi co jest kumaty i to kiedyś robił.
Z poważaniem
Kisiel

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Sterownik jest na lewym tylnym nadkolu, jak dobrze pamiętam.

problemy typowe tego mechanizmu to sam silniczek (koroduje od strony mostu, trzeba zdjąć żeby dokładnie się przyjrzeć), albo wiązka elektryczna. Zwykle kabelki urywają się tuż przy wtyczkach, i zwykle w tym krótkim fragmencie łączącym silniczek z resztą instalacji. Trza wyjąć całą tą wiązkę (ma raptem z 60 cm), i sprawdzić miernikiem przejścia wszystkich kabelków. Jak będzie dobrze - to następne złącze jest przy ramie, przy przejściu wiązki podwoziowej w nadwozie.

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

Rano podjechałem do znajomego mechanika , namówić go do przejrzenia wnętrza puszki pandory i układu elektrycznego , który wczoraj nie podawał napięcia ku mojemu zaskoczeniu , przy próbie załączenia blokady usłyszałem przyjemny stukot pod pokrywa diffa . Przeczyszczenie styków przyniosło skutek. Płynie prąd do blokady , ale no właśnie zawsze jakieś ale blokada nie ma chęci do pracy . W czwartek umówiłem się na operacje mam nadzieje ,że znajomy go zreanimuje co raz gorzej znaleźć kogoś co chce naprawiać a nie tylko wymieniać .Mam nadzieje że go to nie przerazi bo ja mam dwie lewe ręce do napraw .

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

Witam
niestety pokrywka silnika od strony mostu w kompletnym rozpadzie dziura wielkości monety 5 złotowej oderwane mocowanie ośki od pokrywy, pokrywa cała utlenione grubości 1 mm rozpacz . Kołnierz z oringiem rozleciała się w paluchach , w środku mieszanka błota rdzy ale po wyczyszczeniu silniczek wykazał chęci do pracy .
Problem z obudową, znajduje się w siedmiu kawałkach i jeszcze wszystkiego nie odnalazłem .
Rozmawiałem ze znajomy spawaczem ale powiedział że nie jest Koperfildem i ze spawania nici. Zaproponował że dorobi pokrywkę obudowy z kawałka aluminium i wspawa mocowanie ośki .
Zobaczymy w sobotę mam odebrać to arcydzieło .

Awatar użytkownika
mac2_l
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2010, 20:13
Auto: 4RUNNER II gen.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: mac2_l »

Czy ktoś ze znawców tematu wie czy silniczek - ze zdjęcia z załącznika - blokady przedniego mostu z HDJ80 pasuje do tylnego dyfra? j7? na silniku jest taki nr: 41450-60060 w toyodiy wisi że jest to silnik do przedniego dyfra ale czy są jakieś poważne różnice które uniemożliwiają jego montaż do tylnego dyfra?
Załączniki
silnik blokady przód.jpg

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Spasuje.

Te silniczki trochę ewoluowały w czasie, ale główne wymiary montażowe zostały zachowane. Są różnice w środku, w sposobie sprężynowania osi zębatki, są inne wtyczki, w młodszych brakuje tego nadlewu z boku pod śrubkę osłony ...

Awatar użytkownika
mac2_l
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2010, 20:13
Auto: 4RUNNER II gen.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: mac2_l »

Ale pasować do tylnego dyfra powinien? Jeśli się okaże że działa - jak zapewnia sprzedawca to w zasadzie jest mi obojętnie jak działa w środku sprężyna. Zrobię mu najwyżej czyszczenie i smarowanie i może trochę pohula. Zrobił bym tak jak to opisywałem parę stron wcześniej na podciśnienie ale mam zamiar wsadzić to do tylnego dyfra a ten do przedniego mostu z j7 i tam to rozwiązanie nie przejdzie z uwagi na bliskość wahacza.

Awatar użytkownika
mac2_l
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2010, 20:13
Auto: 4RUNNER II gen.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: mac2_l »

Rokfor32 pisze:Spasuje.
sorry nie zauważyłem tego słowa "spasuje"
Ostatnio zmieniony 11 mar 2013, 20:19 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem cytowanie.

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

Silniczek zregenerowany koszt imprezy 320 pesos polskich . Cena zawiera dorobieniem wieczka ,spawanie obudowy silniczka , magnesy klejenie lakierowanie i zamontowanie w aucie .
Wyglada solidnie zobaczymy jak dlugo bedzie dzialac.
Postaram sie wkleic zdjecia jak wroce do do kraju.

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

Zgodnie z obietnicą wklejam zdjęcie wieczka przed i po operacji reanimacji
człowiek nie czuje jak mu się rymuje :D
Załączniki
P1040379.JPG
P1040379.JPG (73,56 KiB) Przejrzano 5775 razy

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

A teraz to cudeńko po operacji
Załączniki
P1040380.JPG
P1040380.JPG (53,77 KiB) Przejrzano 5774 razy

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Kwieczor »

mocna rzecz jak za takie pieniądze :mrgreen:

kisiel
Posty: 64
Rejestracja: 12 wrz 2012, 22:04
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: kisiel »

NO naprawdę mocna , zapina się teraz bez żadnych problemów podczas ostatnich tegorocznych śniegów naprawdę mi pomogła. taka mała rzecz a cieszy :D :D

ODPOWIEDZ