Zdjęcie relingów

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Zdjęcie relingów

Post autor: chokai »

Na pewno niejeden z Was zdejmował - jest jakiś problem z tym ?
Czasem widzę jak nawet pod bagażnikami dachowymi siedzą niepozdejmowane relingi, ale przede wszystkim zastanawiam się czy nie zdjąć ich przed zimą to może na styk do garażu się zmieszczę, te kilka cm mi chyba robi.

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: polmilano »

Ze zdjęciem nie ma problemów, kilka śrub do odkręcenia i po kłopocie. Trochę trzeba uważać przy zdejmowaniu plastikowych maskownic,- łatwo połamać. Problem zaczyna się po zdjęciu. Nie ma oryginalnych zaślepek do otworów po relingach. Trza kombinować co by nie jeździć z dziurami w dachu :) .
Paweł

Awatar użytkownika
tomas
Posty: 99
Rejestracja: 10 lut 2009, 17:23
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: tomas »

no właśnie, też myśle o zdjęciu relingów co by zapodać ładny bagażnik, tylko co z dziurami w dachu, a tu dupa blada - nie ma fabrycznych zaślepek :?

ArekM
Członek Zarządu
Posty: 195
Rejestracja: 23 sie 2009, 22:39
Auto: KZJ70-'96/'22, KDJ150-'12.
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: ArekM »

Można znaleźć śrubki które nie mają łebka na zwykły klucz, tylko w korpusie mają miejsce na klucz ampulowy.
Można wkręć taką śrubkę na równo z dachem, tylko najpierw gwint pasowało by posmarować pastą która uszczelnia i zapobiega odkręcaniu.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: plum76 »

hej
ja w FJ wkręciłem śruby imbusowe, można dodać podkładkę z gumy i git.
pawel

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: polmilano »

U mnie oprócz dziur po śrubach zostały jeszcze dziury po kołkach stabilizujących znajdujących się w relingu. We wszystkie otwory wstawiłem plastikowe zaślepki plus trochę kleju montażowego do elementów karoserii (jeśli zaślepki mają być na stałe). Pełny wybór zaślepek mają tutaj http://www.moto-market.pl/romix/" onclick="window.open(this.href);return false; Pan sprzedawca zna temat i w kilka minut pomógł mi dobrać komplet. Zresztą przy okazji wymieniłem kilka zapinek w desce- mniej skrzypienia w środku...
Paweł

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: chokai »

polmilano pisze:Ze zdjęciem nie ma problemów, kilka śrub do odkręcenia i po kłopocie. Trochę trzeba uważać przy zdejmowaniu plastikowych maskownic,- łatwo połamać. Problem zaczyna się po zdjęciu. Nie ma oryginalnych zaślepek do otworów po relingach. Trza kombinować co by nie jeździć z dziurami w dachu :) .
Paweł
A te maskownice są na jakieś zaczepy , kołki ? Siłowo do nich podejść ?

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: polmilano »

chokai pisze:A te maskownice są na jakieś zaczepy , kołki ? Siłowo do nich podejść ?
Zwykłe plastikowe kołki z kapeluszem. Grunt to dobrać odpowiedni rozmiar, wchodzą bezproblemowo. Dajesz trochę kleju, delikatnie wciskasz , zbierasz naddatek kleju i już. Wpisz tutaj http://www.spinkisamochodowe.pl/#" onclick="window.open(this.href);return false; w wyszukiwarce "spinka zewnętrzna" i na 4 czy 5 stronie znajdziesz to o co chodzi.

Awatar użytkownika
chokai
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2012, 18:45
Auto: KZJ95 '00 + XL600V '92
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: chokai »

:) jeśli dobrze pojąłem, to mówiąc o maskownicach miałeś na myśli te fragmenty relingów które przykrywają śruby, i to o nie pytałem. Wolałbym ich nie połamać, bo może jeszcze te relingi kiedyś się przydadzą.

polmilano
Posty: 39
Rejestracja: 26 maja 2009, 21:36
Auto: KDJ95
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: polmilano »

Ok. :wink: Nie doczytałem pytania. Jeśli chodzi o zdejmowanie trzeba je delikatnie podważać. Ja na początku podszedłem siłowo do sprawy i w jednej z maskownic pękł jeden z zatrzasków.
Też na początku myślałem że w przyszłości może jeszcze je założę, ale teraz nie widzę zastosowania dla nich.

Awatar użytkownika
Jerry
Posty: 213
Rejestracja: 17 wrz 2011, 21:26
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: Jerry »

Ja otwory po relingach po prostu zakleiłem folią samoprzylepną. Też działa :)

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Zdjęcie relingów

Post autor: seburaj »

brawo

ODPOWIEDZ