campus expedition sibir

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: czobi »

"jaguar_wawa
Tytuł: Re: BAM POKONANY http://www.syberia-mongolia.plNapisane: Pt wrz 11, 2009 11:40 am

hej wszystkim,
my dalej uziemieni w Ulan Bator, po naprawie reduktora okazalo sie ze dalej sa dziwne dzwięki....wiec przejechaliśmy 100 m i wróciliśmy do serwisu.
okazalo się że jeszcze w skrzyni są opiłki...dzisiaj wyjeli skrzynie i ....masakra czyli tylnie łozysko wałka głównego wybrało się pozwiedzać całą skrzynie !! na szczęście nie zdemolowało zebów na trybach.
łożysko w wymiarach 31,75 x 62.00 nie występuje w żadnym japońskim samochodzie więc nie można w Mongoli takiego znaleźć.
Na szczęście jakiś japończyk używa 31,75 x 59.00 a przy targu samochodowym jest tokarz który sie ZNO więc wyszliśmy od niego z prawidłowym wymiarem. Dzisiaj na fajrant skrzynie poskładali do kupy i jutro wrzucają w parcha.

Pozdro
Michał""

8) Rejowki disco seria I swoje w doppe dostawala 15lat , wiec ma prawo, fart ze pan tokarz sie zno... hej

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: drako »

wkleje to co napisalem na rajdach moze to jakos chlopaka pomoze: ( nie wiem ktore forum czytaja)
Jak bylismy w Ulan Bator to znajomi rosjanie serwisowali swoje auta w serwisie off-roadowym , ktory ma na stanie mase szpeju ( zawieszenia ome, zderzaki arb i inne ) Podobno robia to tam bo jest o polowe taniej jak w rosji.
Ale do czego zmierzam. Z tego co mowili to taki serwis jak np. Kylona. wiec moze beda mieli wiecej szpeju.Nazywalo to sie chyba Auto Plaza czy jakos tak .

Nie pamietam adresu ale mniej wiecej gdzie to bylo. Jak sie wjezdza glowna droga od strony Darhanu, przejezdza sie przez bramki ... jedzie sie jakis czas i po lewej bedzie Dragon Center ( nie wiem co to dokladnie bylo, jakis salon gier. market czy burdel ...nie wiem w tej galerii to widac http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/9/ ... D=2256&p=2 4 rzad od dolu)
Naprzeciwko tego powinien byc ten serwis , oczywiscie mniej wiecej. Gdzies mam zapisanego waypointa

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: czobi »

fajnie Drako ze przekleiles swoj namiar :wink: , dorzucam cd.

"jaguar_wawa

Dzięki za info ale już fura przeszła generalny remont czyli łożysko w skrzyni, łożyska w reduktorze oraz kasowanie luzów w tylnym moście....zaebisty jest serwis LR w Ulan Bator stawka godzinowa tylko 60 zł
My jutro ruszamy w kierunku Karakorum a dzisiaj byliśmy gośćmi na weselnym przyjęciu w jurtach pośrodku stepu jakieś 200 km w kierunku Gobi od Ulan Bator...wrażenia niesamowite, nawet stałem się dzisiaj posiadaczem pięknego konia którego dostałem w prezencie od Mongolskiego pana młodego.

Pozdrawiam wszystkich
Michał"

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: czobi »

my w tym przepieknym ruskim city socrealu , robilismy silnik, czyli....
LL lubia nowosybirsk, nowosybirsk lubi LL :lol:



"""jaguar_wawa

Witam z Nowosybirska
Dotatarliśmy na razie tutaj...bez tylniego mostu który pogibł na mongolskiej wydmie. Dzięki Krzysiowi "ślepemu" Turchanowi i jego rosyjskim towariszczom zostaliśmy przywitani bardzo miło.
Jutro mamy się naprawiać.
Miłe jest to że w tak dalekim miejscu okazało się że mamy wspólnych znajomych z Magadanu
Zobaczymy co dalej, na razie ofrołdowi towarzysze pogratulowali nam przejazdu przez Bam i powiedzieli że oni słyszeli o 7 autach rosyjskich które przejechały BAM...

Odchodząc od BAM'u to powiem że zauroczyła nas Mongolia...ale o tym kiedy indziej
Do tego okazało się że jeździli razem z Dareckim i narzekali że nie odpowiada na ich maile...więc jak to czyta wyżej wymieniony to niech się odezwie.

Pozdrawiam z całą ekipą z Nowosybirska
Michał""

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: drako »

W nowosybirsku dziala preznie Off-road MASTER club , mam na nich dokladne namiary ale chyba juz sobie na miejscu poradzili wiec nie ma co mieszac.

swoja droga uwazam ze w nowosybirsku sa najladniejsze kobiety na swiecie :mrgreen: (centrum zeslan i sie duzo ladnych genow z calego swiata pomieszalo ) ;)
chodza " stadami" po 4-6 sztuk :)

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: mopar »

drako pisze:W nowosybirsku dziala preznie Off-road MASTER club , mam na nich dokladne namiary ale chyba juz sobie na miejscu poradzili wiec nie ma co mieszac.

swoja droga uwazam ze w nowosybirsku sa najladniejsze kobiety na swiecie :mrgreen: (centrum zeslan i sie duzo ladnych genow z calego swiata pomieszalo ) ;)
chodza " stadami" po 4-6 sztuk :)
to ja tam chce....... :oops:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: campus expedition sibir

Post autor: czobi »

http://www.youtube.com/syberiamongolia2009
fajne filmiki , wiec niech sobie wisi dla potomnych ..

ODPOWIEDZ