Oman Curiosity Mission 2012

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Addams »

Super

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Husky »

Addams pisze:Super

Jasne, że super. Super warunki klimatyczne, super warunki drogowe, super ludzie na wyprawie.

Trzy osobowa załoga HuskyCruising wróciła do zimnej polski.

Obrazek

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: plum76 »

hej,

ja z Agata weszliśmy do domu 3h temu.
pierwsze ciekawe doświadczenie z Polska to zakręty na drogach i dużo samochodów. W Omanie drogi zrobili w bardzo prosty sposób, linijka na mapie i jazda. W Polsce ja znam tylko jeden podobny odcinek Warszawa - Białystok.

Dzieki za fajny wyjazd.

pawel

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Pyrka »

Towarzystwo, natura, przygoda na ***** (pięć gwiazdek).

Obrazek

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: tadeo »

mniamusnie ! czekamy na foteczki ! zarówno od pyreczki jak i reszty wycieczki !

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Gałka »

Odespałem non stop 12 h ! Teraz będę się aklimatyzował ( chyba wezmę urlop na odpoczynek :D )
Zdjęcia będą... po 3 szt :mrgreen: jak się ogarnę. Pozostali wstawią pewnie szybciej bo mieli lepsze aparaty...jakby to powiedział kolega Rysio :D
Ale co tam zdjęcia; to trzeba poczuć, posmakować, powąchać.... Po naszym, europejskim 'wyścigu szczurów" pobyt w takich miejscach: cisza, przestrzeń, czyste gwiazdy na innym niebie ( różni się od naszego ) ; wyraźnie zwalnia bicie serca i dystansuje od wielu pozornie ważnych spraw.
To już mój drugi wyjazd, trasa w 2/3 pokrywała się z poprzednią, ale doznań było dużo więcej niż ostatnio.
Zwłaszcza wtedy jak 1 m przede mną przepłynęła płaszczka o średnicy ok. 1 m. Stałem jak słup z myślami o pewnym podróżniku... :( .
Przeżyłem pylistą "burzę" piaskową; nawet suwaki od namiotu skapitulowały.
Zyskałem nowego Przyjaciela, z którym spędziłem razem te wszystkie dni na tylnym siedzeniu toyoty; to Trop jamnik Jurka o anielskim charakterze ( Trop nie Jurek ).
Temperatury lepsze = niższe = 41 stopni mniej o 10 niż poprzednio. I nawet Chiwas wchodził bez konsekwencji... :D .
A na koniec Pyrka dostarczył nam sporo emocji na lotnisku w Amsterdamie... :D :mrgreen: ale ...to trzeba przeżyć samemu!

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Pyrka »

Zamiast miliona zdjęć zamieszczam kilka panoram (większe po kliknięciu), które dobrze, jak sądzę, oddają ducha wyprawy - bezkresna przestrzeń, całkowita wolność, tanie paliwo i brak ograniczeń.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: tadeo »

ech....

potrafisz sprawić, ze człowiek zatęskni....

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Jerzy23 »

jeszcze Tadek bedzie nie jedna okazja jak sadze.. 8)

Ja juz mysle o kolejnej duzej wyprawie w poczatkach przyszlego roku. Pod koniec tego miesiaca mam 4 dni wolnego i jade ze znajomymi sprawdzic inna czesc Empty Quarter, blizej granicy z Emiratami. :wink:
"Ducky Rock"
"Ducky Rock"

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Oman Curiosity Mission 2012

Post autor: Pyrka »

Jest takie miejsce w Omanie, gdzie bengalscy rybacy udowadniają, że pozostawione przez Brytyjczyków przed kilkudziesięciu laty Land Rover-y dają radę. Chcieliby jednak jeździć pod banderą, która jest tak naturalna dla tamtego krajobrazu jak piach...

Obrazek

ODPOWIEDZ