Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Moderator: luk4s7

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: Jerzy23 »

Zeby nie bylo, ze tu tylko o srobkach, wybuchajacych dyfrach w J100, albo o ciezarze lakieru metalicznego :mrgreen:

Wrzucam kilka zdjec z imprezy zakonczenia sezonu pustynnego 2011-2012. Dwa tygodnie temu pojechalismy na Ramlat Tawq, ktory jest oddalony od Mucatu okolo godzine drogi i jest najmniejsza piaszczysta pustynia w Omanie (okolo 15x25 km). Pustynia inne niz wszytskie. Ciemny kolor piachu, niemalze brazowy, do tego diuny dochodzily do samych gor. Temperatura oscylowala miedzy 48 a 52 C i piach byl tak nagrzany, ze parzylo w stopy, nawet przez podeszwe. Pojechalismy na kilka aut. Cztery Toyoty i jedno Mitsubishi. Byly dwie FZJ100, FJ, GRJ200 oraz wspomniane wczesniej Mitsubishi Nativa 3.0V6. Poza moim autem wszytskie byly z automatycznymi skrzyniami. :wink:

Mimo mocnego spuszczenia powietrza z opon jechalo sie po tym piachu ciezko, zwalszcza automatyczne J100 i J200 mialy czasami klopoty z podjechaniem pod wydme. Auta sie grzebaly i finalnie jezdzilismy z cisnieniem okolo 0.7 atm. Najlepiej dawala rade FJ-ota, ale miala najgorszego i nieco narwanego kierowce. Skonczylo sie tym, ze kolo sie zgubil i przez godzine szukalismy go miedzy wydmami. :evil:

Wiecej nie pojedzie.. :mrgreen:

Ciekawe, ze zupelnie seryjna i najprostrza J200 dawala sobie rade zupelnie przyzwoicie udowadniajac poraz kolejny, ze w tym duzym i ciezkim aucie jest spory potencjal na dobty samochod wyprawowy. Ponizej kilka zdjec.
Ramlat Tawq
Ramlat Tawq
J200, FJ i na dole J100
J200, FJ i na dole J100
FZJ100 gxr
FZJ100 gxr

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: Jerzy23 »

GRJ200 na piaszczystym traku
GRJ200 na piaszczystym traku
FZJ100L kolegi Endiego
FZJ100L kolegi Endiego
Szalony Ashraf w FJ probuje sforowac Wadi
Szalony Ashraf w FJ probuje sforowac Wadi

Nastepna wieksza wyprawa na diuny dopiero pod koniec sierpnia, jak temperatury spadna do przyzwoitego poziomu 37C :mrgreen:

JW

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: Husky »

Super, kto sie uczył ten sie bawi.
A FJta dynamikę robi nieźle na fotach, nie to co GR.

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: JASTRZAB »

Jerzy, a kiedy u was jest początek sezonu.
Coś mnie zaczął ten Oman strasznie krecić i mam ochotę na jakiś szybki (tak z 10 dni) wypad na jesieni.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: Jerzy23 »

Jastrzab. Jak na pustyni jest ponad 47C non stop to oszalec mozna :mrgreen: Powyzej 50 piach jest tak goracy ze jazda jest poprostu niebezpieczna. Pyrka i Galka doswiadczyli jazdy po Ramlat Muqsin rok temu, gdzie w godzine zrobilismy jakies 5 km i zagrzebalismy sie dwa razy. W cieniu bylo 51C'

Sezon sie zaczyna na dobre od poczatku pazdziernika. Temperatury wowczas rzadko przekraczaja 42C, wiec jazda jest przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Podczas ostatniej wyprawy Husky Cruising na Empty Quarter bylo 38-40 C i jezdzilo sie idealnie. :wink:

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: JASTRZAB »

Dzięki za info. Jeżeli w październiku coś się urodzi na forum to ja jestem bardzo chętny. Mogę nawet za kółkiem nie siadać.
Kręci mnie ten kraj fotograficznie bardzo.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: Cooder »

JASTRZAB pisze:Dzięki za info. Jeżeli w październiku coś się urodzi na forum to ja jestem bardzo chętny. Mogę nawet za kółkiem nie siadać.
Kręci mnie ten kraj fotograficznie bardzo.
No to ja mogę pokręcić kółkiem i chętnie poprzyglądam się, jak zawodowcy robią zdjęcia :) Termin jesienny już zaklepuję.

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Ramlat Tawq - zakonczenie sezonu

Post autor: JASTRZAB »

No i już się spiąłem i po zdjęciach ;)

ODPOWIEDZ