Libia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Libia

Post autor: Boryś »

Jako że wczoraj wróciłem akurat z tygodniowego pobytu w Libii donoszę uprzejmie co następuję:
- Zajebisty kraj :)
Kadafiemu się coś w życiu odmieniło i postanowił nie wdawać się w wyścig zbrojen (bo pewnie już nie ma z kim) ale ponieważ chłopak ma zacięcie do konkurowania z najlepszymi to teraz postanowił wybudować w Libii drugi Dubaj :)
Kraj był ogranięty prawie 20letnim embargiem tak więc pod względem motoryzacyjnym są dwie kategorie aut: minimum 20letnie i zupełne nówki - najczęściej przeróżne wersje amerykańskie (ale ponieważ ameryka jest "Be" to kupowane u dobrych braci z Emiratów).
Ceny wręcz niesamowite - jak pisałem w smsie Czobiemu - BJ4 ok 1000usd i nikt tego "chłamu" już tam nie chce kupować więc pewnie i taniej można zdobyć - jeździ tego sporo. Nowe V8 około 20tys usd. Libijczycy mają fioła na punkcie nowych aut więc dość sporo z nich jeździ obklejonymi autami w folie ochronne które u nas są zdejmowane na etapie pobytu w salonie u dealerów :) wygląda to dość komicznie - oczywiście naklejki z ceną i informacją że auto na export też zostają na stałe naklejone na szybie :)

No i najważniejsze czyli "ludzie" - po wszelkich wycieczkach po Tunezji i Egipcie czułem się wyjątkowo nieswojo jak łaziłem po Medinie w Trypolisie przez pół dnia i NIKT mnie nie zaczepił, nie próbował nic sprzedać a jak zapytałem o cenę to dostawałem właściwą a nie 10razy wyższą jako wstęp do negocjacji.
Sytuacje kiedy taxówkarz po przywiezieniu Cię z lotniska, nie przyjmuje zapłaty i jeszcze daje Ci kase na hotel tam naprawdę się zdarzają :)

To chyba już jedyny kraj nie skarzony europejską turystyką i przez tą ludzie wciąż zachowują się z godnością.

Wniosek:
- no chyba jedyny możliwy - wracam tam jak tylko będę mógł :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

ze 4lata temu grupa, glownei francuzow,swoimi landrowerami upalala prze 2 tygodnie libijska czesc sahary. kontakt do nich niestety sie urwal i przepadly namiary... ale koniec koncow to oznacza ze da sie tam jakos wjechac i pojezdzic majac wlasciwe papiery/ nawet z ubeko-przewodnikiem.
rejony swietne bo kompletenie! tam nikt nie jezdzi i nie ma takeigo disneylandu jak w tunezji/maroku
moze zainteresuj sie borys i zagadaj z kolegami next time, czy da sie desant kilku koyotow zrobic 8) :lol:

Awatar użytkownika
Damian
Posty: 393
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:01
Auto: r??ne
Kontakt:

Post autor: Damian »

Libia to jedyny chyba kraj, który zmusi mnie do przebywania na tej saharyjskiej patelni :D Chciałbym tam pojechać. I to w miarę szybko, zanim nastanie tam brudna stopa niemieckiego turysty z neckermanna.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

no i postanowione - za 2 lub 3 tygodnie jadę znowu - tym razem na dlużej więc porobię wkońcu zdjęcia i powęsze wokól mozliwosci tripów - no i pozwiedzam :) a wg przewodników jest co ogladać :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

zakoleguj sie z jakims szuszfolem zeby bylo od kogo zaproszenie wyludzic :lol:

..mozna mu cos przywiezc pod choinke

Awatar użytkownika
Japan
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2007, 17:19
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: Japan »

udalo sie jakies zdjecia zrobic...?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: czobi »

wklejam ku pamieci, bo w temacie a przestrzenie fajne
a ta zielona 73 to chyba Czarkowa?
i sobie wjechali, przejechali....
Czarek o co chodzilo z rejestracjami libijskimi, uchyl rabaka
podziel sie wrazeniami z kadafilanduu mesje
http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/9/ ... 120157&p=1

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: czobi »

jest dyskoteka...
http://www.rajdy4x4.pl/index.php/ida/9/ ... 120278&p=1
... i jest standardowy remoncik
silnika :mrgreen:

si e wzruszylem

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: hashid »

niestety daklej toyka i później patrol na pace mistsubistu...
jakaś bardzo wyczerpująca... środki ekspedycja turystyczna

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: czobi »

upss masz rajt!
cos jakby w moscie kleklo w toyce? poloska?
moze Czarek cos napisze ...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: kylon »

Rozmawiałem z Brzydem. Nie było dnia bez naprawy Land Rovera :mrgreen: Patrol się zniechęcił na amen. Padła głowica. Kupili nową ale miejscowe mechaniki złożyły rozrząd na czuja bez znaków. Po dopaleniu silnika całkowicie wybuchł - laweta do domu. W Toyce padły łożyska jednej piasty ale to nie problem :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: Gałka »

to się Brzydu narobił :( . A miał Plamę ze sobą?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: czobi »

plame to maja LR -pod soba :mrgreen:
no coz szkoda zwlaszcza nyssana, skoro czarek opanowal lozysko
a to zjebanedisco to juz na articu u ruskich jechac nie chcialo
az sie dziwie ze sie tym gruzem romanek wybral gdzies tak jak stal,
a tak bylo czyli guupotta.

tak czy siak badzo im zazdroszce tej exkursji do piaskownicy kadafiego

jechac,jechac, pedzic , kiszke pompowac nie ustawac.... :lol:

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: BigU »

kylon pisze:Rozmawiałem z Brzydem. Nie było dnia bez naprawy Land Rovera :mrgreen: Patrol się zniechęcił na amen. Padła głowica. Kupili nową ale miejscowe mechaniki złożyły rozrząd na czuja bez znaków. Po dopaleniu silnika całkowicie wybuchł - laweta do domu. W Toyce padły łożyska jednej piasty ale to nie problem :wink:
znam Some "kierownika Patrola" bo razem jeżdzimy tu i tam :D robili w parchu głowice czarne ludzie a problem był w wale, brak panewki i 2 mm wału :mrgreen: widziałem w sobotę ten wał, nie powiem ciekawy był :shock:

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: Libia

Post autor: margo »

jakieś fotki tego wału ..... tak z ciekawości :roll:

ODPOWIEDZ