Święta na Korsyce

Moderator: luk4s7

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: misiekG »

mapa odnaleziona, tylko mam w niej naniesione dwie traski, których na niej nie ma(jedna przepiękna przełęcz 1600m, druga z drogami na których trzeba otwierać i zamykać prowizoryczne bramy), z głowy mogę coś tam jeszcze dorysować, jeśli zainteresowany to dawaj adres na PW.

Odnośnie promu, nikt nie mierzył, ale popatrzył ludek na moje auto, kazał zjechać na bok i piechotką do kasy dopłacić za wysokość :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: Pyrka »

Maciuś pisze:Paweł mam pytanko co do Hila na promie - sprawdzali długość.
Bo Moby kwalifikuje Hile już jako campera (długościowo)
Poniżej 5m - też mieliśmy obawy, ale nie bylo z tym żadnych problemów. W Corsica Ferries Hilux jest nawet wymieniony jako <5m

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: stopa »

Pare dni temu wrócilem z tego kierunku wiec krotkie sprawozdanie:

termin zimowy - 15-27 lutego

Temperatury takie se - w dzien ok 7-14st w nocy spadalo do 0st. Na wybrzezu cieplej, w gorach zdarzalo sie ze padal snieg. Pogoda w kratkę. Wielki plus - totalnie pusto - jedyne auta na obcych rejestracjach widzielismy w poblizu promu. Pozamykane restauracje, kampingi, pensjonaty. Spoko spalismy na dziko w namiotach - żywej duszy... ew świnie, owce czy osły :wink:

Nie wbijalismy sie nigdzie na siłe bo czasu było mało na ew porazki, ale spoko jest gdzie pojedzic, takze bardziej ekstremalnie - zwlaszcza w gorach.

Drogi asfaltowe były juz wszytskie otwarte. Wysoko w gorach szlaki nie wszystkie przejezdzne ze wzgledu na zalegajacy śnieg. Na mapach drogi białe - luz, biale z przerywana linią - lekka turystyka off road, przerywana linia - nieraz przejezdne nieraz nie bardzo.
(MisiekG - jeszcze raz dzieki za niektóre miejscówki!!!)

Bilety na prom zamawiac z wyprzedzeniem przez internet - kupujac na miejscu mozna nawet zaplacic o 100% wiecej.

Kupujac na miejscu tez lepiej kupic pare godzin przed rejsem - nasz powrót stał pod znakiem zapytania gdyz znalezliśmy sie na liscie rezerwowej na pozycji 11 i 12. Wjechałem jako ostatnie auto na prom :shock:

Ogolnie piekne miejsce na niedługi wypad - super góry, piekne wybrzeża, kaktusy, palmy robią klimat 8)

Sporo klasycznych terenówek - w Europie to chyba 2 miejsce po albanii :!: Sporo LJ70 i 73 po 90r. Niektóre ładnie zrobione w krzaki

Po drodze Dolomity - my sobie tez nie potrafiliśmy odmowic paru chwil białego szaleństwa

ponizej pare fotek :arrow:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: stopa »

zabawy na śniegu
Obrazek

ten żlebik zaliczylismy
Obrazek

jedna z klasycznych korsykańskich zatoczek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

//edit by fobos - poprawiłem obrazki

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: misiekG »

się cieszę, że skorzystałeś i nie plujesz na mnie :wink: , a co z naszą pozostawioną niespodzianką na ziemi korsykańskiej, szukaliście :?:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: Gałka »

miło zobaczyć znajome widoki :D

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: MaxLux »

Milo sie oglada ! Prosimy o wiecej opisu zeby na przyszlosc zostalo

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: Gene »

Fajowo, na drewku duzo zjezdzaliscie? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: Gene »

Stopa pozwolisz, ze zapodam info w oparciu o Twoj wpis na forum P.O.C. Z gory dziekuje.
Jak mi sie tam podoba. Na desce jezdziliscie na dziko czy kolo osrodka?

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Święta na Korsyce

Post autor: stopa »

a prosze bardzo...

W sumie w dolomitach jezdzilismy 3 pelne dni - mysle ze czwartego dnia i tak bysmy zbyt duzo nie pojezdzili - nogi juz wysiadały :? Jedzic mozna praktycznie wszedzie - ale poza trasami na swoja odpowiedzialnosc. Obawaim sie ze w przypadku jakis komplikacji mogłyby byc jakies problemy z ubezpieczeniem, kosztami akcji ratunkowej itp. Tak czy siak pare razy zjechalismy z tras bo po prostu nie mozna sie było oprzec :wink:

ODPOWIEDZ