INFLANTY 2010

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

Obrazek
Załączniki
otwarte morze
otwarte morze

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

Obrazek
Załączniki
w takiej scenerii wszystko smakuje i to jak
w takiej scenerii wszystko smakuje i to jak

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

Obrazek
Załączniki
nie zastapiona i wyjątkowa BJ-tka
nie zastapiona i wyjątkowa BJ-tka

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

Obrazek
Załączniki
podobno najstarsza czynna latarnia z 1874 roku
podobno najstarsza czynna latarnia z 1874 roku

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: konus »

możesz machnąć jakiś rysunek trasy.
Myślę o pojechaniu wybrzeżem do talina, mógłbyś napisać jak wygląda jazda offroadem po krajach nadbałtyckich? Jak podchodzą do tego władze i mieszkańcy?

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

Obrazek
Załączniki
tak to widział GPS
tak to widział GPS

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

na mapce nie ma Litwy ...ale ją mam w moich mapkach najciekawsze tereny offroudowe to tereny przy granicy z Rosją oraz Żmudź na Litwie no i oczywiście wyspy ale teren ogólnie płaski poza wyjątkiem Estonii zaraz przy granicy z Łotwą ale tam jest park narodowy i są tablice, na Łotwie cały park a raczej parki są ogrodzone i to się rozumie samo przez sie ...co do zaczepek ludności to takowych nie miałem jedno spiecie na litwie ale spowodowane było alkoholem nic groźnego poza tym spokój uśmiech i życzliwość, zero patroli policji za to w miastach ich sporo ale się nie czepiają ....jeśli myślisz o takim offroudzie jak na Rumunii czy Ukrainie to takiego nie znajdziesz ....na torfowiska nie wjeżdżałem ...ale ja wiem jak sie zachowac w lesie i co można a czego nie ....jestem leśniczym od 26 lat a zasady obowiązują wszędzie te same i nigdy nie miałem żadnych problemów w czasie moich wyjazdów .......ludzie wszędzie bardzo życzliwi z porozumieniem nie ma problemu z ludzmi powyżej 40 ale trzeba znać rosyjski (ja znam) z młodszymi można po angielsku ale tylko w dużych miastach , gorzej jest z niemieckim ale w Rydze i Talinie bez problemu ....na wsi niestety tylko rosyjski na Litwie do wysokości Wilna wszyscy mówią po polsku na Łotwie można płacić w euro . Najdroższa jest Łotwa Litwa i Estonia porównywalne ciut ciut drożej jak w Palsce paliwo troszkę tańsze olej napedowy średnio 4,15-4,25zł

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

pomyłka :evil: w ESTONII można płacić w euro a nie na Łotwie :mrgreen:
przepraszam

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: konus »

Dzięki, a jeździliście po plażach? Jeśli to zabronione to oczywiście odpuszczę.
Torfowiska oczywiście odpuszczam gdyż chce jechać fjotem.
Las jak rozumiem : wjeżdżamy tam gdzie niema szlabanów i są drogi w giepsie, czy jak w polsce tylko drogi prowadzące do jakiejś wsi?
Jak ze spaniem na dziko?

Swoją drogą jak w tamtym roku byłem przejazdem na nordcap to faktycznie zwróciłem uwagę że płasko tam jak nigdzie indziej.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

po lesie jeżdziliśmy wszędzie bez problemów i szutrami i gruntami we wszystkich krajach najmniej po Łotwie jeśli chodzi o biwakowanie to na Litwie pytałem nawet policjanta ...i poza tym że obawiał sie o mnie jak napotkana młodziez zareaguje na moje obozowisko to nie miał zadnych uwag ....na litwie miałem właśnie kontakt z grupą młodzieży wracajacej z jakiejś chyba imprezki brzegiem jeziora ale było bez majmniejszych uwag poza tym ze rozpoznali że jesteśmy z polski jeśli chodzi o Estonię to bardzo dużo miejsc które nadawały by się na biwaki jest oznaczonych tabliczką z napisem że ....chyba nie wolno bez wiedzy własciciela ale tego sie domysliłem ...nie znam estońskiego natomiast tam gdzie nic nie było napisane nie było szlabanów to wjeżdzałem spaliśmy nad samym brzegiem ...czasem tylko ktoś nam pomachał ...czasem wyszedł przed dom jak wracałem z miejsca , które mi sie nie podobało i przejeżdzałem drugi raz pod jego domem :lol: ognisk nie paliłem ale na jednym z miejsc plażowych była tabliczka z napisem że wolno palić ogniska w miejscach ,w których już były palone :mrgreen: śmieszne ale tak pisało po angielsku...było to miejsce windsurfingowców a zapłatą za biwak ma być... miejsce pozostawione w czystości ...samochodem jeździłem po plażach kamienistych na wyspie :D jeśli chodzi o wybrzeże miedzy Tallinem a Narwią jest skaliste i klifowe w niektórych miejscach nawet 50 m pionowych skał ( świetne miejsca dla skałkowiczów ...tak mówił mój syn) a dla odważnych offroudowców może i mozna zjechać na plażę ....ja osobiscie znam takich co by próbowali moich szalonych MUTTowców :mrgreen: ....piękna jest granica pomiedzy Rosją i Łotwą ...zupełna dzicz widziałem tylko drogowców robiacych nowe drogi przy przecięciu sie szlaków ciekawe sa wieże obserwacyjne co kilka kilometrów ...jednym zdaniem piekne spokojne kraje bez ostrego offroudu ale z mnóstwem rzek strumyków i jezior jeziorek można sie potaplać i po przeprawiać ........ :mrgreen:

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: wista-wio »

właśnie odebrałem mój samochód po wyprawie ....do wymiany były wszystkie gumy pod amortyzatorami oraz jeden krzyżak na wale napedowym ... :mrgreen: i to on mi stukał i sprawiał wrazenie , że coś ze sprzegłem :oops: miałem troszke szczęścia :wink: a tak poza tym wszystko OK gałki oleje płyny poprostu idealne autko :lol: jutro wyjazd z żoną na Pałuki wracam w niedzielę ....POZDROWIONKA :D

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: czobi »

w miejscu Hiiumaa in Reigi village, o ktorym piszesz znalazlem tez fajna 30m wieze.. z drewna :shock:
jak an skandynawie przystalo
http://www.englishrussia.com/forum/view ... f=2&t=6849" onclick="window.open(this.href);return false;

gdzies podobne, co najmneij dwie, sa tez na lotwie. niestety nie mam namiarow a chcialbym odwiedzic. kos widzial sylszal?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: INFLANTY 2010

Post autor: czobi »

szperajac sobie dalej znalazlem, zapowaida sie fajne ustronie.
Komisja Europejska uznała deltę Niemna za najciekawsze miejsce turystyczne na Litwie w roku 2009.
http://www.infopol.lt/pl/naujienos/detail.php?ID=1989" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ