Afganistan

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: MariuszS »

lucjan pisze:no i tajemnicu na forumu zapodali
ech, nic nie powiedzą
Eee tam, wszystko wyśpiewają, jeno "boczków trza trochę przypiec"... np. na YOCIE ;-)

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

Emu pisze:Przpiękne zdjęcia, czy mógłbyś przbliżyc jakim sprzetem robione były zdjęcia, zwłaszcza pejzaże. Jaki obiektyw ? Jakość powalająca. Gratulacje.
Pentax - lustrzanka - ale nie pamietam symbolu
Sambor też kręcił kamera HD Sony
Ja mam Sony Alfa 700 z obiektywem tez sony - nie pamiętam dokladnie oznaczenia

Był tez pstrykacz Panasonic - ale zadziwiająco dobrze sobie radził

A tak nawiasem mówiąc to słyszałem kiedyś że to nie aparat robi zdjęcia tylko cżłowiek, potem obiektyw a na końcu body :wink:

Jeżeli interesują Cię dokladne oznaczenia obiektywów to moge popytać

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

lucjan pisze:
Kajman pisze:Czobi - wysłałem Ci wiadomosć - daj znać jakby coś nie dosżło.
czobi pisze:wsio panial. wielkie dzieki Kajmanesku- za czas jakis, dzwonic bede
8)
no i tajemnicu na forumu zapodali
ech, nic nie powiedzą
tylko to PW i Priv.

Nieee no - po prostu pytajcie co was interesuje to chętnie odpowiem - nie chce tu się rozwodzić nad wszystkim bo pewnie połowa tych rzeczy bedzie dla większości znana - więc co bedę zanudzał

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: czobi »

wizy. Kajman co i jak z papierzyskami.

rosja- wiadomo
kazachy- konsulat w wawie
jak sie ma sprawa w tych wszystkich ".... stanach"
- zalatwiac w polsce, w sasiednich panstwach?

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: MariuszS »

No i czy same wizy wystarczą, czy trzeba organizować jakieś dodatkowe specjalne glejty (permity, preteksty, "przykrywki", itp.)?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: czobi »

glejty najbardziej lubiane maja kolor zielony. :mrgreen:

mieliscie jakies tlumaczenia, inne gupoty,praw jazdy czy dokumentow maszyn?
nas u ruskiego scigali co 500 wiorst, patalongi ..

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

Zaczynasz od najdalszej

Kirgistan, Tadżykistan - np w Berlinie albo Wiedeń. Wnioski chyba sa w internecie do ściągnięcia. Jak dobrze pogadacie dostaniecie w ciągu jednego dnia - wystarczy jeden aby jechał. Jak nie odesla pocztą
Kazachska - w w-wie - najlepiej prze zpośrednictwo - żadają zaświadczenie z pracy i jakie stanowisko, ile zarabiasz - tranzytowa - 5 dni. Na wjeździe dostajesz karteczkę - oprocz wriemiennego, nie zgubić bo tego nawet policjant ogląda przy kontroli. Oddajesz przy wyjeździe

Uzbecka - w Polsce

Rosyjska na końcu tranzytowa

Tadzykistan aby wjechac w Pamir musisz miec permit na GBAO - piszesz to we wniosku
wizowym. Ale ten wniosek nie upoważnia np na wjechanie w okolice jeziora Zorkul. Osobny do zdobycia na miejscu.

W tadżykistanie zalezy przez które przejścia wjeżdżacie i wyjeżdżacie - bo co przejscie to inne formalności :)

Kirgistan - żadnych wriemiennych czy ubezpieczeń

Rosja - od stycznia maja waznosć nasze zielone karty - tylko jak bedziecie brać od ubezpieczyciela to sprawdzić czy jest to nowy blankiet z wyszczególnioną rosja

kazachstan - niby na granicy można wykupić - ale .... nie dac się orżnąć - bo to najwięksi łapuwkarze na świecie. ja przejechałem tam i spowrotem i nie mialem - nikt nie pytał przy kontroli, ale ... każdy robi to na wlasną odpowiedzialnośc.

Jazda w nocy - w niektorych rejonach kazachstanu .... można być zaskoczony przez wielbłada albo krowe spacerująca po drodze. I żaden ARB nie pomorze jak wpakuje Ci rogi w chłodnice. Albo motocykl z wózkiem bocznym z pieciona najebanymi gośćmi - nawet odblasku nie mieli - Krowe i motocykl to przezylem osobiście - uratował mnie tylko odruch

A w uzbekistanie :D - noca - to jak ktoś lubi gry komputerowe :D . Dwu pasmówka, a tu stado owiec (oczywiście bez oświetlenia czy obrysówek), albo jakis osiołek z wózkiem itd - czesto jadace pod prąd

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: czobi »

zasuwaliscie po nocach bo byl niedoczas , czy tak sportowo?
jakos po kilku niespodziankach i locie koszacym dyskoteka z grobli
w marokensie, odpuscilem sobie na zawsze,za cholere..w nocy- pije :lol:
:lol: :lol: fakt, z tymi kartoczkami to maja istnego pierdolca na tym wshodzie,
i zawsze akurat TA najwazniejsza jest mikrospopijnie, upierdliwie, najmniejsza.


berlin, wieden probowaliscie zaltwic przesylka do konsulatu? zrozumialem ze jeden ma
obowiazkowe zwiedzanie miasta.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

Można pocztą - ale dłużej trwa - a u nas jak zawsze na oststnia godzinę więc lepiej było podeśłac umyślnego

Ostatnio jak jechaliśmy - w kazachstanie trochę się ociągali i w piatek - jak mieliśmy wyjezdżac powiedzieli że dadzą nam w poniedziałek. Więc Sambor szybki telefon do Kijowa do kosnsulatu kazachskiego czy dadzą nam tam wizy od ręki - Tak. No to wsiadamy i jedziemy tak że rano jesteśmy w Kijowie i tam dostaliśmy w jeden dzień. Zaoszczędziliśmy dzięki temu 48 godz.

A dlaczego w nocy - miałem trochę poslizgu - tak że spowrotem musiałem robić po 1000 km na dobę - nie pisze dziennie bo to nie wykonalne - z przyczepą !!

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

czobi pisze:glejty najbardziej lubiane maja kolor zielony. :mrgreen:

mieliscie jakies tlumaczenia, inne gupoty,praw jazdy czy dokumentow maszyn?
nas u ruskiego scigali co 500 wiorst, patalongi ..
Jak masz swój sprzęt to nie potrzeba żadnych tłumaczeń
Prawko tylko mieżdonarodne

Ogolnie - NIE PŁACIĆ jak się nie przeskrobało - bo ich tylko to rozpuści - a potem bedzie jak u Arabów - biały to bankomat przyjechał

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: czobi »

strasssnie lubie robic im na zlosc w tym wzgledzie- sori, no many. :mrgreen:

szuszfoli rozpuscily euroturysty w sposob okrutny :evil: w lbach im sie popied.....
ludziska wyciagaja te kapuste bezwiednie, zreszta w dobrej wierze i przyzwyczajeni
do relacji swiata europejskeigo - bo pan powiedzial 50$- okazuje sie ze wycieczka kosztowala
ich tysiac baksow w bakszyszach. to samo da sie poswiecajac 180minut i 6$
(tak mielismy my tez na pierwszej wycieczce, dziesiec lat temu, kiedy myslelismy
ze swiat stoi przed nami otworem, okazalo sie ze otworem ... ale nie tym :lol: )

w kazahu bywa kiepsko z paliwem, to wiem. w "stanach" ta sama szerokosc
geograficzna , czyli podobnie?

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

Obrazek

a to jeden z kolegów po torturach zastosowanych przez żołnierzy afgańskich :wink:

a tak poważnie - gorąco było - jakieś 40-45 st - tyle że sucho - a źle to znosił

Ale po chwili żołnierze przynieśli mu swój materac z kocem i dali mu aby się położył

Obrazek

niezła kabura :lol:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: czobi »

nooo doinwestowana ta armija :shock: raczej mialem wyobraznenie z czarnego ladu
sandal spodenki nike i kalach a reszte doposaza sie " dobrowalonymi darowiznami" od przejezdzajcych bialuchow. :mrgreen:

zarzuc jakies snimki zeby temata potrzymac :wink:

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Afganistan

Post autor: Kajman »

Coś by sie pewnie znalazlo, ale..
Ten wyjazd miał trochę inny charakter niż w zeszłym roku - czasowo był bardziej "napięty" więc i zdjęc jest mniej
W zeszłym roku to byłem 6 tygodni - było bardziej rekreacyjnie. Teraz połaczenie, przyjemności z pewnego rodzaju obowiązkami

Poza tym bardziej nastawieni byliśmy na kręcenie filmiku - z myśla o motocyklistach

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: Afganistan

Post autor: duch »

Kajman,tak odgrzebuje temat bo w tym roku mam podobne plany,no może z pominięciem Afganistanu.Rzuciłem już temat na forum,może znajda sie chętni do zobaczenia tych widoków na żywo :wink:

ODPOWIEDZ