Tour de France by FOBOS

Moderator: luk4s7

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: Marcus »

Bardzo fajna fotorelacja :D .

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: hashid »

Gratuluję ekipie fajnego wyjazdu.
Z tym kombi Konus to niezły pomysł :)))))

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: grzes »

Francja jest OK.... jak najbardziej.
Alpy, Pireneje, Prowansja.

tez wrzuce swoje 3 grosze w takim razie bo zcesc zdjec jest z miejsc ktore chlopaki odwiedzili:
http://www.airman.org.pl/index.php?opti ... 9&catid=44

a w tym roku mam trase juz ulozona na polnocy Francji :)

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: rico69 »

Super fotosy, pozazdrościć.

Awatar użytkownika
igor
Klubowicz
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2008, 14:34

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: igor »

No więc ja bardzo zazdroszczę wycieczki.
Pokazałem zdjęcia Ani (żonie) i powiedziała, że jak coś zorganizuję to ona pojedzie :-)
Po prostu trzeba za kobite decyzję podjąć :-)

Rozmawialiśmy już w Bad Kissingen, ale jeszcze chcę zapytać.
Namiot dachowy jest droższy niż namiot zwykły, można uszkodzić, opory powietrza, etc.
Łatwo i szybko rozkłada, ale np. Quechua "automatyczna" też jest szybka. Niestety jest mniej stabilna.

Największy zysk w namiocie dachowym widzę w tym, że w razie potrzeby robię postój na parkingu i idę spać. Na parkingu w DE na pewno nie będę rozstawiał namiociku na betonie albo
pod krzaczkiem. (Mówię o namiotach typu maggiolina, james baroud a nie ARB, more...)

Wiem, że byliście tam w trzy auta "samowystarczalne". Czy robiliście postoje poza kempingami?
Czy ta korzyść jest faktycznie istotna? Pewnie bym się nie zastanawiał, gdybym miał inne auto niż pickupa. A na pickupie to ani nad kabiną nie zainstaluję >2m skrzynki ani na pace.
A zabudowy do pickupa mi się nie chce zakładać.

Any comments?

Igor

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18031
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: kylon »

Kurna jak chcieli my tam jechać to Ania miała jakieś ale, że ma być plaża i drinki :shock: a teraz to chce. Już dawno tam mogliśmy siedzieć tylko samemu się nie chciało więc jedziemy z dzieciorami nad morze gdzie indziej. A o namiotach jest już temat :wink:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: Gałka »

Wyjechalliśmy z Bad ok. 17.00. Po drodze do kraju zwiedziliśmy ładne miasteczko nie martwiąc się o hotel czy kemping i o 20.00 ruszyliśmy na autostradę.
Jak zachciało mi się piwa i spać to ok. 23.00 zjechałem na pierwszy napotkany parking z WC i stoliczkiem. 20 sek. i spanie na dachu rozłożone. :D . pozostałe 5 minut zanim zasnąłem mogłem poświęcić na wypicie butelki piwa pszennego :D
A rano wyglądało to jak na zdjęciu. Warunki lepsze niż w B.K. - tu nie padało ! :D
Namiotu na tym parkingu nie pozwolono by nam rozłożyć :( . ( wieczorem wolniutko przejechała się przez parking policja ).
Załączniki
P1040188.jpg
(78,93 KiB) Pobrany 329 razy

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: grzes »

we Francji nocowanie poza kampingiem jest zabronione, w namiocie na dachu na autostardzie sie przespisz, ale jakbys chcial gdzies na zielonym to juz gorzej. Niby nikt nie sprawdza, ale jak sie czepia to moze byc klopot...

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: fobos »

Wszystkie noce poza jedną spaliśmy na campingach. Koszt campingu od 12 - 20 EURO. Niestety z cenników wynikało, że w sezonie ceny są 2 krotnie wyższe.
Namiot dachowy to super sprawa i już więcej ze zwykłym nie będę jeździł ( był to mój pierwszy wyjazd z namiotem dachowym ).
Nie żebym robił reklamę, ale optymalnie położony do 2 tygodniowego wyjazdu jest pensjonat Tadeusza. Są piękne góry i wąwozy, nad morze niecałe 100 km, to samo do Monaco i Nicei.
Jeśli chodzi o spanie na dziko, to nie ma żadnych problemów. Jeździliśmy po takich miejscach, gdzie praktycznie nie było żywej duszy. Wystarczy zjechać z asfaltu w szutrowe drogi które notabene są na Automapie. Chyba optymalnie by było 2 noclegi na dziko, jeden na campingu by się pokąpać, uzupełnić wodę, naładować gadgety z 220V i w okolicy zrobić drobne zakupy ( pieczywo i winko :) ).
Ja osobiście na tym wyjeździe dopiero uczyłem się podróżować i mogę powiedzieć nieskromnie, że jeśli chodzi o eksplorację Europy i moje potrzeby to już wiem jak to zaplanować i jak robić.
Następny wypad wkrótce, kto wie czy nie do Francji, ale najpierw obiecany Eli rejs po Jezioraku 8) :D

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: grzes »

fobos pisze: Jeśli chodzi o spanie na dziko, to nie ma żadnych problemów. Jeździliśmy po takich miejscach, gdzie praktycznie nie było żywej duszy. Wystarczy zjechać z asfaltu w szutrowe drogi które notabene są na Automapie.
ja nie pisze czy da sie ... tylko co tam stanowi prawo. A prawnie jest zabronione.

Generalnie Francja jak dla mnie jest idealna. Jezdze tam od 19 lat prawie co roku czasem 2x w roku. I zawsze mi sie podoba. Super ludzie, miejsca do zwiedzania, infrastruktura drogowa, turystyczna... no wszystko cacy.

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: rico69 »

grzes pisze:
fobos pisze: Jeśli chodzi o spanie na dziko, to nie ma żadnych problemów. Jeździliśmy po takich miejscach, gdzie praktycznie nie było żywej duszy. Wystarczy zjechać z asfaltu w szutrowe drogi które notabene są na Automapie.
ja nie pisze czy da sie ... tylko co tam stanowi prawo. A prawnie jest zabronione.

Generalnie Francja jak dla mnie jest idealna. Jezdze tam od 19 lat prawie co roku czasem 2x w roku. I zawsze mi sie podoba. Super ludzie, miejsca do zwiedzania, infrastruktura drogowa, turystyczna... no wszystko cacy.

Grześ, na Wilczych podpytam o parę praktycznych informacji n/t Francji jak nie masz nic przeciwko. W tym roku plany już są, ale mam nadzieję na przyszły. Fotki Fobosa bardzo nas zachęciły, zresztą te na Twoim www też.

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: mlodyy »

Widzę że troche osób z TLC się wybiera na Wilcze w tym roku :wink:

Awatar użytkownika
rico69
Posty: 233
Rejestracja: 11 lut 2008, 09:56
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: rico69 »

Taa... trzeba trochę przełamać monopol zmutowanych Patroli :mrgreen:

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: mlodyy »

Pokażemy co potrafią Toyki 8)

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Tour de France by FOBOS

Post autor: grzes »

rico69 pisze:Grześ, na Wilczych podpytam o parę praktycznych informacji n/t Francji jak nie masz nic przeciwko. W tym roku plany już są, ale mam nadzieję na przyszły. Fotki Fobosa bardzo nas zachęciły, zresztą te na Twoim www też.

No problem.
Francje po prostu uwielbiam... jezdilem, jezdze i bede jezdzil...

co moge, doradze :) no problem...

ODPOWIEDZ