zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Moderator: luk4s7

Vodca
Posty: 30
Rejestracja: 05 cze 2018, 18:54
Auto: KDJ120, urban cruiser
Kontakt:

zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: Vodca »

nie wiem czy jeszcze takie są, ale pytanie związane z pandemią i wyprawami za granicę, które trzeba przełożyć, zapewne szybko granic nie otworzą... optymistycznie więc, trzeba by coś zaplanować w kraju i jak przeżyjemy i się uspokoi jechać (ciśnienie już chyba każdy ma)... wiem, że temat trudny bo u nas ograniczeń więcej niż gdzie indziej, ale może ktoś coś podrzuci... najlepiej nad wodą... wiem, że na ten czas temat może wydawać się nie na miejscu, ale trzeba być dobrej myśli... być może do zobaczenia w takim miejscu, a na razie Wszystkim Zdrowia Życzę...

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: Fazi »

#siedzwdomu

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2018
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: Jake »

Fazi pisze:
18 kwie 2020, 21:35
#siedzwdomu
Moze najlpiej siedziec jak mysz pod miotła i przez najblizsze dwa lata nosa z dziury nie wychylac? :|

@Vodca - Szwecja ma otwarte granice, nie ma ograniczen w podrozowaniu, promy nadal pływajam pieknych terenów nie brakuje a obozowac mozna wszedzie gdzie zechcesz.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: sebastian44 »

Ja jeżdże w sobie znane miejscowki które sam odkryłem. Niestety nie zdradzam ich własnie z tego powodu że nie ma tam tłumów- i chciałbym żeby tak pozostało :mrgreen:

Ale moim zdaniem dla zachowania zdrowia (również psychicznego) wypad na łono natury z zachowaniem środków bezpieczeństwa jest jak najbardziej wskazany.

Jedno co moge doradzić to grupa biwakowa (trzeba wpisac w google albo na fb). Tam można szukać inspiracji- zreszta 3 miejscówki na tej grupie sa mojego autorstwa

Vodca
Posty: 30
Rejestracja: 05 cze 2018, 18:54
Auto: KDJ120, urban cruiser
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: Vodca »

nie napisałem, że chcę jechać jutro, a ci co siedzą w domu nawet nie wiedząc o tym to i tak powoli umierają...
co do Szwecji dziękuję... przynajmniej na razie...
wiele urokliwych miejsc odwiedziłem, ale niezależnie od rejonu kraju, po kilkudziesięciu, kilkunastu, czy kilku latach pojawiła się komercja, zrobiło się gęsto, brudno, głośno (zwłaszcza od muzyki disco-polo) i coraz trudniej coś znaleźć...
sebastian44 dzięki za podpowiedź... coś tam pewnie znajdę,

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: zombi »

Można też być otwartym na przygodę. Kręcąc się po zadupiach, bocznymi drogami zawsze trafisz na fajna miejscówkę. Czasami znajdzie się dopiero wieczorem, ale czy miejsce noclegu musisz znać wcześniej? Dla jasności, nie jeżdżę sam tylko z dwójka dzieci.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: sebastian44 »

Można zdać się na spontan ale warto mieć jakis pewny backup. Ja jeżdzę od lat i mogę powiedzieć że nie jest łatwo w Polsce znaleźć atrakcyjne i odpowiednio odludne miejsce do biwakowania.

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: stachu_l »

Moje doświadczenia kempingowe (przyczepowe) są takie - druga połowa sierpnia jest w zasadzie posezonowa w naszym pięknym kraju (ceny niestety przynajmniej do 1 września są sezonowe, oficjalnie).
Niestety w tym roku może się to nie sprawdzić jeżeli lipcowe wyjazdy będą mocno ograniczone albo ministerstwo wymyśli wcześniejszy powrót do szkoły.
Z miejsc gdzie o tej porze było pusto lub prawie pusto (doświadczenia ostatnich ok 20 lat wiec może się coś zmienić):
- Borne Sulinowo - nad jeziorem - pole kempingowe, jedna noc sam, druga - jeszcze jedna przyczepa.
- Komańcza - pole namiotowe, wychodek, strumyk, sami, druga noc + jeden namiot
- Wigry południowy kraniec, pole kempingowe/namiotowe, jeden kamper i ze trzy namioty
- Zalew Czorsztyński pole namiotowe/kempingowe - koło miejscowości Frydman - chyba jeszcze ze dwa namioty, w tygodniu raczej bez najazdu miejscowych, w weekend może być więcej plażowiczów

Awatar użytkownika
Radzik071
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2020, 15:39
Auto: 97' 4Runner 3Gen 3.4
95' T100 3.4
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: Radzik071 »

sebastian44 pisze:
19 kwie 2020, 20:00
Można zdać się na spontan ale warto mieć jakis pewny backup. Ja jeżdzę od lat i mogę powiedzieć że nie jest łatwo w Polsce znaleźć atrakcyjne i odpowiednio odludne miejsce do biwakowania.
Miejscówek dzikich i fajnych jest mnóstwo. W każdym województwie do wyboru do koloru. Trzeba tylko dobrze poszukać na google earth 8)
https://youtu.be/Jd-1kkbcnKU
To jeden z moich ulubionych regionów ostatnio odkrytych:
https://goo.gl/maps/mQuAURjCuE76zXPB9
Mnóstwo dzikich miejscówek nad czystą wadą w starych żwirowniach.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: zapytanie o w miarę dzikie (bez tłumów) miejsca do campowania w Polsce?

Post autor: sebastian44 »

Radzik, bardzo fajny wyjazd :) Ale tak jak mówisz trzeba troszke poszukać czy to na google Earth czy naocznie, nie jest tak że pojedziemy przed siebie i nagle przed oczami nam wyrośnie piekna odludna miejscówka nad wodą.

ODPOWIEDZ