Land of Land Cruisers

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Land of Land Cruisers

Post autor: Emu »

Jest takie miejsce na świecie (i nie jest to Moskwa), gdzie jadąc ulicą można naliczyć do kilkudziesięciu landkruzerów na minutę, na parkingu zobaczyć 7 najnowszych LX570-tek stojących jedna obok drugiej (każda pilnowana przez adiutanta). Ich właściciele to głównie mundurowi, a miejsce akcji: Phnom Phen, Kambodża, jeden z najbiedniejszych krajów świata, zrujnowany niespełna półwieczną wojną domową, doprowadzony na skraj katastrofy humanitarnej i przy okazji - największy na świecie eksporter marihuany. W kraju panuje pseudokomuna, od lat, niesprawiedliwość na każdym kroku, kierowcy nie mają lepiej niż inni - płacą podatek w wysokości 150% od wartości pojazdu, jeśli chcą go sprowadzić, czyli tak jak w Danii. Okazuje się, że przywożąc wartego ok 450.000 PLN najnowszego LX570 trzeba dołożyć ok 650.000 w podatku... Wychodzi sześciozerowa sumka za najnowsze dziecko koncerenu :). Jeśli Drogi Coyocie zdarza ci się w przerwie między taplaniem się w błocie zapalić fajkowe ziele czasami, to na 100% dokładasz sie do tych fur :).

Dodatkowo wokół tej niewątpliwie lokalnej anomalii kwitnie jak grzyby po deszczu rynek tuningu. W Phnom Phen aż roi się od bazarków i bud z akcesoriami do 80-tek i 100-tek, krzątając się po tym pchlim-autotargu odniosłem wrażenie jakbym był raczej w Shanghaju niż u Kmerów, niemniej udał mi się znaleźć coś lokalnego, souvenir, w postaci owiewek made in Cambodia (dumnie je teraz obwożę, dziękuję Aniu że wiozłaś je zamiast bagażu podręcznego przez pół wyprawy).

Samochody tu całkiem oklejone, z daleka wiadomo kto czym jeździ. Poniżej zamieszczam trochę fotek, bo pewnie nikt by mi nie uwierzył...

Dziesiątki Lexusów LX450, w Polsce mniej niż dziesięć...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Królują zdecydowanie 80-tki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wszyscy mają to szczęście jeździć "legendą" :) :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiadomo do czego to się nadaje :) :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że obaliłem mit, jakoby najwięcej Land Cruiserów jeździło po Rosji i Ukrainie :)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Land of Land Cruisers

Post autor: MaxLux »

Najwiecej ale to najwiecej toyek mozna spotkac w Dubaju 8)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Land of Land Cruisers

Post autor: czobi »

GLOBAL wiocha of land cruisers panowie :wink: poprostu

asia i afrika zawalona jest koyotami
najsmieszniejsze sa miejsca gdzie kroluje tylko -jeden model i nie zabardzo potrafie skumac
pokretne sciezki pomyslow czy koniecznosci z jakich to wynika w pewnych rejonach
np w zachodniej afryce hiluxy rules fulltotal
w mongolii natomiast, co mnie rozwalilo :shock: tylko i tylko LC80
piekna nuda w obrazku :roll: :mrgreen:

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Land of Land Cruisers

Post autor: jezus »

czobi pisze:GLOBAL wiocha of land cruisers panowie :wink: poprostu

asia i afrika zawalona jest koyotami
najsmieszniejsze sa miejsca gdzie kroluje tylko -jeden model i nie zabardzo potrafie skumac
pokretne sciezki pomyslow czy koniecznosci z jakich to wynika w pewnych rejonach
np w zachodniej afryce hiluxy rules fulltotal
w mongolii natomiast, co mnie rozwalilo :shock: tylko i tylko LC80
piekna nuda w obrazku :roll: :mrgreen:
Mongolia..piękny kraj i mądrzy ludzie.... :mrgreen:
Apropos fotek...seria robiąca za smietnik.... :twisted: ...trzeba puscic foto na forach LR-ców... :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Land of Land Cruisers

Post autor: czobi »

nie smietnik tylko staragan obwozny zaparkowany w syfilisie sie mnie widzi :roll:
a wszytko co jedzi na smietnik trafic mozsze...z koyotami tez mam takich ze 20
nie podniecajmy sie :mrgreen: stronniczoscia wyboru

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Land of Land Cruisers

Post autor: Emu »

czobi pisze:nie smietnik tylko staragan obwozny zaparkowany w syfilisie sie mnie widzi :roll:
a wszytko co jedzi na smietnik trafic mozsze...z koyotami tez mam takich ze 20
nie podniecajmy sie :mrgreen: stronniczoscia wyboru
Ten "Obrońca" faktycznie zaparkowany był w syfilisie, choć nie wiadomo kto tam pierwszy się znalazł - widać było że auto stało w tym miejscu conajmniej od czasów Pol Pota, flaki na wszystkich gumach. Na masce kobieta suszyła ziarna ryżu, być może pomieszkuje we wnętrzu - tam jest przecież sporo miejsca, to w końcu legendarny Rover.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Land of Land Cruisers

Post autor: jezus »

a kury na widok smietnika znoszą więcej jaj....... :mrgreen:

ODPOWIEDZ