SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

pod koniec czerwca zamierzam wyruszyć w podróż do Azji , tym razem tej głębokiej . Z synem Pawłem zamierzamy dotrzeć do jeziora Bajkał po drodze ,,zahaczając,, o Mongolię z jej bogactwem krajobrazów i krain. Prawie dwa lata planów i przygotowań autka jedziemy 31letnią Bj 42 :)
bardzo się ciesze naszym wyjazdem ... pozostało 148 dni :D
Załączniki
a to nasza naklejka
a to nasza naklejka
syberia0 - Kopia.jpg (72,58 KiB) Przejrzano 11342 razy

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: hashid »

Gratulacje, zacny kierunek. Fajnie tak czekać, planować i w końcu realizować marzenie.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: plum76 »

fajnie pomyślany znaczek z cieniem syberyjskiego misia.
trzymam kciuki. moze i moja 40 kiedys pojedzie w taka podróz.
pawel

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: Remiołek »

plum76 pisze:... moze i moja 40 kiedys pojedzie w taka podróz.
pawel
Jak wyjedzie z Bryjowa :mrgreen: kiedyś.

Wiśta-wio, marzenia spełniasz pierwszorzędnie :D .

Awatar użytkownika
tomekc
Klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:32
Auto: KZJ70
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: tomekc »

Bomba :)
Znając Twój dar do opowiadania świetnie się będzie czytać/słuchać/oglądać relację :)

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: Adam »

Fajnie, jakbys cos potrzebowal dawaj znac, w zeszlym roku zrobilismy podobna trase. A jak sie zapuszczasz tak daleko warto sie zastanowic czy do petelki nie dodac tybetu i chin : ) najlepiej wspominamy gobi i wlasnie tybet. Powodzenia : )

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

Dziękuję ... i to bardzo, Adam nie omieszkam poprosić jak by co :wink: Mopar zaopatrzył mnie w te ,,grube,, części... sprawują się idealnie. Kylon czeka na moja listę, ale mój mechanik sporządzi ją dopiero w lutym po gruntownym przeglądzie. Mam jeszcze na głowie Kawaleryjkę i troszkę pracy zawodowej :D urlopu nazbierałem 46 dni co uczyni w sumie 67 dni urlopu , zgodę szefa wstępna mam ... jemu chyba to tez się podoba że ma takiego dziwaka na flance nadleśnictwa , chociaż nie ułatwia mi to wielu spraw :evil:
Adam wiem że Tybet jest cudowny ostatnio wpadła mi książka o Kaszmirze ...i tak możemy o wszelakich zakątkach tego Świata pomarzyć ...
ale ale w maju-czerwcu mamy Campa :D wszystkiego Adamie się dopytam a może zajrzysz na Kawaleryjkę ...zapraszam :lol:
Załączniki
a tak sobie narysowałem ... pewno życie zweryfikuje a koledzy pomogą ,,ułatwić,, trasę :)
a tak sobie narysowałem ... pewno życie zweryfikuje a koledzy pomogą ,,ułatwić,, trasę :)

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: vGreg »

Po mapce patrząc, to wychodzi, że półświatła objedziesz :mrgreen:
Powodzenia :D

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: Adam »

W czasie Kawaleryjki mam spotkanie firmowe, na którym muszę być, ale na Campie będę i przywiozę jakieś ciekawostki z wyjazdu : )

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: czobi »

swietnie trzymam kciuki !> jak moge cos podpowiedziec, pomysl o jechaniu przez kazach
wybierajac sie tak bardzo daleko mysle ze warto, czasowo wyjdzie prawie to samo
glowe przewietrzysz przestarzeniami a nie tylko na tirowca zapinasz w dwie strony.
tak przynajmniej pojechalnym jadac do misia ponownie. M53 to do spodu sakramencko nudna droga..

Awatar użytkownika
Michu_1
Posty: 191
Rejestracja: 02 cze 2013, 21:58
Auto: J 95
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: Michu_1 »

Fajny czas teraz - dogrywać przygotowania, dopieszczać auto i odliczać dni do wyprawy. POWODZENIA !

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: francek »

Piękny wyjazd :) Tylko w Mongolii wytrzęsie Was bardzo. Choć chinole podobno ruszają z budową dróg.
Główna droga przez Rosję nie jest wcale taka nudna- dużo się zmieniło przez ostatnie 5 lat. Bajkał może troszkę rozczarować, żeby pobyć samemu to należy odjechać około 400-500 km od Irkutska. Jeżeli chcesz podeslę Ci namiary na fajową miejscówkę nad tzw ciepłymi jeziorkami ok 200 km na wschód od Irkutska. Kazach to dobry pomysł bo trochę skraca drogę, paliwo tańsze a i przestrzenie niesamowite. Jadąc nieśpiesznie powinniście dotrzeć do Irkutska w 9-10 dni. Jedyni wredni gajowszycy są w okolicy UFY, na reszcie drogi spokój i sielanka ( tygiel moskiewski najlepiej pokonywać nocą !) Polecam drogę przez Białoruś ( wiza tranzytowa + viatoll to koszt maksimum 250 zł) Powodzenia 8)

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

sytuacja polityczna na wschodzie nie bardzo sprzyja podróżom ...ale co tam byle dostać wizę i przekroczyć granicę ...dalej już tylko z górki :)
właśnie odebrałem mój stary namiot z renowacji a raczej powinienem powiedzieć rekonstrukcji . Jest jak nowy. Poszycie wykonała firma z Łodzi ALEBART bardzo czysto i profesjonalnie . Wymieniłem podłogę i mocowanie do relingów dachowych stary pozostał tylko stelaż . Stare stylonowe poszycie zastąpiła ,,polska bawełna,, namiotowa zabezpieczona antygrzybicznie i zaimpregnowana przeciw deszczowo . Jestem bardzo zadowolony. Wspaniała cechą mojego namiotu jest to że po złożeniu na tylko wysokość 18 cm :D żaden z nowoczesnych nie może się z nim równać . W przypadku mojej BJ-tki ma to ogromne znaczenie ... i tak jestem już wysoki jak ciężarówka i mam zawsze malutkie przepychanki promowe :mrgreen: jak mnie zakwalifikować ...
Załączniki
WP_000014 (2).jpg
WP_000014 (2).jpg (98,27 KiB) Przejrzano 10851 razy
WP_000010 (2).jpg
WP_000010 (2).jpg (89,05 KiB) Przejrzano 10851 razy
WP_000012.jpg
WP_000012.jpg (86,86 KiB) Przejrzano 10851 razy

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

nie pisałem bo nie wiedziałem jak ten mój cały wyjazd sie ułoży , z wizą n ie było za ciekawie ale jak już mi proponowali to tranzytową , potem miesięczną i to jednokrotną . Nie wyglądało to za dobrze wszak moja BJ nawet gdybym po nocach jeździł to w 30 dni nie przejadę Syberii a o Mongolii i Gobi nawet nie ma co marzyć. Ale ale kombinowałem kombinowałem i mam wizę i to 3 miesięczną wielokrotną :)
Samochód dzisiaj odebrałem od mechanika jest gotowy (dzięki Kylonowi i Moparowi ) pozostało silnik zalać świeżym olejem wymienić filtr założyć namiot dachowy i nowe kółka i w drogę . Wczoraj dzwoniły dziewczyny od wizy Mongolskiej abym przesłał paszport i po 4 dniach odeślą z wizą , jest to tylko formalność :) Co mi pozostało ? :mrgreen: pakować i czekać .... jeszcze Kawaleryjka potem Camp i ruszamy :) bardzo się ciesze i tylko nie wiedzieć czemu jak pomyślę i wyjeździe ściska mnie troszeczkę w piersiach ... a Ula im bliżej tym bardzie i częściej się pyta czy aby na pewno musimy tam jechać :)
Załączniki
jak dojedziemy do Mongolii to nakleimy :)
jak dojedziemy do Mongolii to nakleimy :)
logmong.jpg (68,06 KiB) Przejrzano 10775 razy
mechanicznie gotowa :)
mechanicznie gotowa :)
WP_000053 - Kopia.jpg (95,61 KiB) Przejrzano 10775 razy

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: SYBERIA 2014 - KULCZYNA TEAM

Post autor: wista-wio »

i Rosyjska i Mongolska wiza już w paszportach , samochód przygotowany ( dzięki Adamowi i Kylonowi mam parę części zamiennych ) Jutro autko wędruje do elektryka aby rzucił okiem na ,,kabelki,, a w piątek pozostanie wymienić olej filtry itp ... 28 czerwca... ruszamy - Litwa Łotwa , do Moskwy potem Jekaterynburg i kierunek Irkuck ...zabieramy ze sobą kilkadziesiąt kompletów ,,wyprawki dla pierwszoklasisty,, ( tornistry z wyposażeniem - piórnik kredki linijki itp ) postaramy się to dowieść do Wierszyny małej Polskiej wioski kilkadziesiąt kilometrów na północ od Irkucka. A potem do Mongolii
Załączniki
nowe reflektory (z kamaza) opony też nówki :)
nowe reflektory (z kamaza) opony też nówki :)
WP_000093.jpg (107,59 KiB) Przejrzano 10645 razy
już oklejeni :) i trapy na dachu
już oklejeni :) i trapy na dachu
WP_000092.jpg (110,37 KiB) Przejrzano 10645 razy

ODPOWIEDZ