Syberia 2013

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

Pewno zimą pojedziemy coby się z legendarnymi mrozami zmierzyć :) Ponoć -60 czasami bywa ale solarka specjalna i nie zamarza. Jest fajowo bo jeździ się po rzekach. Zaproszenie mamy od pewnego komandira tylko kombinujemy jakby tu połączyć przyjemne z pożytecznym czyli nieco terenu i nieco zwiedzania :D

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: plum76 »

Francu myślę ze te lamelki co masz na MT nie wystarcza i kolce będziesz musiał zapodać na opony.
pawel

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

kolce srolce za przyproszeniem, Pastorek sieknal zima przez misia na normalnych oponach
tooo bylo car fa wyzwanie! (nawet taczke France przebilo w rankingu frii rajd madafaka prodzekts).
inna sprawa ze trzeba lubic zime albo miec nasrane do gowy a pastory maja rowno, albo jedno i drugie.
tak czy siak , szacuneczek do spodu Tym Panom- wycieczka w najpiekniejszym alpejskim stylu.
mi biale rujnuje psyche, ja tam w zimie spie maly mis jestem.
o tak sobie jechali koljedzy silvuple und enjoy 8)

http://motoryzacja.interia.pl/motocykle ... 09034,3017" onclick="window.open(this.href);return false;

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

:mrgreen: :mrgreen: o to ladne, tak sobie czytam komenty pod chloapkami
piekny cytac, w tych czasach powinien otwierac kazde forum
Top Comments



potempb 11 months ago
to powinien być obowiązkowy film dla każdej "cipy" która z domu nie wyjedzie bez drogich wypasionych ciuchów z najwyższej półki, a jedyny turystyczny motor MUSI mieć w nazwie ADVENTURE i ma najebanej elektroniki, może się mylę ale wyglądacie mi na gości ze starej szkoły kiedy w Polsce jeździły dwusuwy i ruski
Reply · 16

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Pyrka »


Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Addams »

Ale jak to? Na wyprawę w dresach, nie w pajnłudach? Sakreble!

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

Panowie umowmy sie ze co my wiemy w ogole o jakiejs przygodzie...... nic ale to k nic do spodu.
pozycje papierowe polecam, no i dobranoc. :mrgreen:
Mój chłopiec, motor i ja. Z Druskiennik do Szanghaju 1934-1936
kazik nowak Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd
Podróżniczki- W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

Pastor i kamanda mistrze :D Na moturkach to pełen szacun :!: Ale ja chciałbym deczko dalej niż Murmańsk :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Rokfor32 »

Deczko dalej niż Murmańsk masz zatokę (niezamarzającą :mrgreen: ) - a potem czapę lodowa wokół bieguna ... :wink:

W takich warunkach już nie ma uproś - mega kółka dobrane do masy wozidła (dla Twojego parcha to tak na bide 44" :mrgreen: ). I cysterna na pace.

To wyżej pół żartem. W realu praktycznie nie ma szans w miękkim śniegu na dalsze dystanse. Auto idzie przygotować technicznie - ale takie warunki to - lekko licząc - 50 L/100 km spalania. A często znacznie wyżej. Główną przeszkodą w Isla - przy dalszych wypadach w interior - to była właśnie pojemność zbiorników paliwa. A trza też pamiętać - że im więcej paliwa na pokładzie - tym auto cęiższe ...

Mi - w ciężkich warunkach terenowych w Isla - a auto niechwalący się mam w miarę przystosowane do takiej jazdy - potrafiło sięgać wartości 100/100. Równolegle jadący kumpel dieslem miewał wynik nieco lepszy - wynikający ze sprawności diesla. i to tylko wtedy - jak nie torował trasy, ino jechał po moich śladach. Wychodziło mu wtedy ... 80/100 ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: MariuszS »

Rokfor32 pisze:Mi - w ciężkich warunkach terenowych w Isla - a auto niechwalący się mam w miarę przystosowane do takiej jazdy - potrafiło sięgać wartości 100/100...

Nie trzeba Islandii - w naszych górach (sam byłem świadkiem) miałeś kiedyś spalanie na poziomie ~1100 litrów/100 km :D

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

Ale my na wschód rebiata podążamy. I zimnikami, które to są raz na jakiś czas przecierane przez taką maszyną co to wiatrak gigantyczny przypomina. Kołyma, Kamczatka i te okolice. Nie będzie tak strasznie, paliwo jest w dobrej cenie ( dla wiedzacych jak i gdzie nawet po 1 zł/l) to i można tankować. Bardziej mrozy mnie kręcą. Poza tym już nie Parch tylko inna maszyna. Dodam, że ma trochę wspólnego z Toyotą :wink: Albo może i Ural się urodzi. Ale na razie sza i planowanie podróży. Będę meldował co się urodzi :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Addams »

Nie tam "będę meldował" tylko spotkanie z fotami rób!

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: MariuszS »

francek pisze:Poza tym już nie Parch tylko inna maszyna. Dodam, że ma trochę wspólnego z Toyotą :wink:
- niech zgadnę.... Makar? :idea:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

makarowa 9 mm to se pewnikiem wezmie francu
a jak wyzwanie lepsze niz taczka to pewnie avensis yaris albo landkjusery urban FJ 120 150 200 :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: MariuszS »

Nie o Makarenkę mnie się rozchodziło: ;-)

http://lunohodov.net/forum/viewtopic.php?t=3533" onclick="window.open(this.href);return false;


Mam nadzieję, że nas Francek nie przeklnie za kasztany, ale widoczki ładne i muzyka "sierdceszczypatielnaja" :


ODPOWIEDZ