Syberia 2013

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

plum76 pisze: przekroczyli most z podkładów (cokolwiek to znaczy)
ze to most z podkaldow kolejowych. na wszystkich zadooopiach swiat taka robia
najczesciej niestety z duzym odstepem od siebie, jezdzi sie po tym fatalnie.

to trzymama kciuki, bardzo charakterna wycieczka. dobrze ze sa ludziska z jajajmi !hej 8)

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Addams »

Pierwsze trzy auta wróciły do Polski, pozostałe trzy (Franc, Zibi, hinek) jeszcze w trasie. Coś chyba nie do końca zagrało towarzysko :?
Czekam niecierpliwie na barwną relację Marcina, podobno wyjazd był mega trudny dla aut i ludzi, choć sama 110 okazała się spacerkiem.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: plum76 »

jedziemy?
pawel

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

... sei zdarza. na trudnych charakternych wyjazdach to juz klasyk
lepiej sie bdobrze obwachac i obsikac przed dluga wycieczka
bo ludziska rozne rozniste, kazdy chce dobrze a wychodza afffanturki i mordobicia
jak sniadanka nie ma, na granicy sie postoji albo zelazo sie sknoci...
na szczescie istneije cud niepamieci, po jakis 15latach :mrgreen: ..jak spiewal soyka

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

E tam trudny - 4x4 jak to 4x4 ale za to ile się o sobie dowiedziałem "mądrości" to moje i tego mi nikt nie odbierze :mrgreen:
Syberia to magia i na pewno tam wrócę być może nawet na rok lub półtora. I tylko Patrolem albo Uralem.
Ludzie w Buriatii niesamowici i buddyzm mega uspokajający. Nasza trasa to 110, która jest dla miejscowych drogą do wożenia kartofli i BAM po którym bez przerwy kursują jakoweś pojazdy. Trochę jamek, sekcje kamienne i niezliczona ilość brodów, brodzików itp. Dla dobrej załogi 110 to 15-20 godzin a BAM do Tyndy 4 dni. Klimat w cieplakach niesamowity.
Fajnie było zostać samemu z Zośką na 8 dni i rozkminić trudną sytuację w Patrolu, wrócić po górach, naprawić syfa i naprzeć jeszcze raz. Wieczór z kolegami w bacówce z anaszą niezapomniany. Generalnie ludzie, ludzie, ludzie i góry, góry i góry.
Co się zje....ło w Gienryku na 19.000 km ?
kielichy sprężyn - auto z 4 osobami wiozące mnóstwo nikomu niepotrzebnych gadżetów, ząb czasu i kilka podskoków np. na grzaniu wody dla Państwa podróżników- spawanie 1,5 g i po temacie
wachacze po pojechaniu za cieżąrówką po rzece- tylko Patrol wytrzymał taki wyskok i opadnięcie na kamień wielkości telewizora - dorobione 1,5 raza grubsze w 40 minut
krzyżak na mechaniku - brak przesmarowania przed wyjazdem - sklep z częsciami do Maza
zworka na tylniej windzie w wyniku opadnięcia budy po wjeździe sprężyn do salonu :wink: - uzdrowiło się samo po naprawie kielichów sprężyn
chłodnica- jazda z włączonym grzaniem wody przy pustym zbiorniku - 40 minut pracy nożem i klej :)
łożyska przednich kół - jedno chyba było za mocno dokręcone przed wyprawą, drugie poluzowało się po 18000 km -tu był kłopocik bo trzeba było dotoczyć kontrę ale 5 godzin załatwiło temat. Drugie zmienione w 40 minut na autostradzie pod Mińskiem.
Rozładowane akumulatory do deda ( 4 letnie ukraińskie no namy za 180 zł sztuka)- starter i wymiana elekrolitu załatwiły sprawę.
Kocham to auto bo naprawdę mogło zepsuć się wszystko. Najdzielniejsza ewidentnie Toyka Hilux na sztywnych mostach Zibiego. Koła 31 MT, silnik 2.4 bez turbo - zawodowy kierowca i nie mam pytań.
Już wiem, że tylko 3 auta 4x4 osobowe mogą mnie nie zawieźć - Hilux na sztywniaku, Patrol Safari i mam nadzieję moja nowa Suzuczka :mrgreen:
Fajny i magiczny czas z dziwnymi niekiedy ludźmi. W górach mawiamy w takiej sytuacji : Ani w zbroi nie załoi :)
Mity:
Muszki, komary - klasyk jak na mazurach
spanie po krzakach- bez sensu- stojanki dla Tirów z prysznicem i sniadanie za 20 zł
Mordy na ludziach - no to już ktoś naprawdę grubo pojechał
Węże i niedźwiedzie - w klatkach raczej
Mega trudny off road ( ta trasa) - 31 MT i elektryk chyba wyjasnia wszystko w temacie :wink:
Pogoda- drut, słońce, noce chłodnawe ( około +2,3 stopni)
Termin - sierpień jest idealny ale najlepszy byłby wrzesień.
Jadę na bank za rok :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Addams »

To Ty Franc jechałeś chyba z jakąś inną, mniej bohaterską ekipą niż ta o której czytałem :mrgreen:
Tam panie wojna była na krawędzi przetrwania :wink:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: MariuszS »

Pięknie! :-)
Szczerze zazdraszczam - gdyby nie proza życia, to też bym tam właśnie uderzył. :oops:
Ale za rok, dwa, trzy - na pewno!
francek pisze:Termin - sierpień jest idealny ale najlepszy byłby wrzesień.
A to intrygujące - możesz rozwinąć?
W czym wrzesień przewyższa sierpień?

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Syberia 2013

Post autor: Kajman »

Może z powodu deszczów??
Byłem w Irkucku w lipcu - i od Nowosybirska to lało 3 dni dzień słońca - i tak na zmianę
A w sierpniu 6 dni słońca - jedno popołudnie deszcz

Może dlatego lepszy sierpień/wrzesień

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

Stała pogoda. Feria barw i kolorów. Swoiste podniecenie w przyrodzie i ludziach przed nadchodzącą znienacka zimą. Niski stan wód. 0 komarów. Mnóstwo ryb, które naprawdę łatwo złowić. To opinia miejscowych a wierzę tylko im. 90% tego co wyczytałem w necie i co opowiadali mi bywalcy tamtych okolic okazało się nie do końca realne. Ja oczywiście też nie wiem wszystkiego - bo co można sądzić po 3,5 tygodniach w tajdze ? Ale z naprawdę licznych spotkań z ludżmi wyciągam własnie takie wnioski.
My z Zosią mieliśmy naprawdę przepiękną wyrypę po Syberii a najmniej ciekawe z tego było pełzanie po jamach. One generalnie są takie same pod Suwałkami jak i pod Czarą :) Ogarnę zdjęcia w przyszłym tygodniu to wrzucę. Jeżeli macie ochotę na spotkanko to postaram się znaleźć czas przed Zmotą i coś poopowiadać. Ewidentnie jest to wyjazd z cyklu 4x4 najlepszy jaki odbyłem w życiu. Może nie towarzysko bo wyprawy na Białoruś, w Polskę czy do Obwodu biją go na głowę. Etnograficznie, przyrodniczo i tak po prostu podróżniczo i ludzko to jak mawiają Rosjanie : Klass :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Addams »

Szykuj spotkanie z pogadanką, mamy ochotę :wink:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

Się zrobi - Pan mówi, Pan ma :)

A na poczatek :wink:

Obrazek

No boki rwać :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: plum76 »

No chyba w sumie były 2 rolki. Ciekawie wygląda.
paweł

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: Addams »

Patrole straśnie chybotliwe :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1236
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: francek »

To nie rolka tylko boczek - wynikły z wyciągania drogą a nie na wprost i z wielkiego podniecenia szturmanów com ich poprosił coby na boku stanęli bo Gienryk się kiwał. Po 1 minucie stania na progu kiedy padło 12 koncepcji co dalej robić Panowie zeszli z progu a ja spokojnie położyłem się na bok. Strat zero bo wszak to Patrol :wink: Ale sceneria nocno- deszczowa i wpitolony obok w mostek Ural fajowo oddaje klimat miejsca :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia 2013

Post autor: czobi »

o jeden normalny rownowazy heroizmy. jakos bardzo na miejscu skojarzylo mi sie powiedzonko
(gdzies tam z rajdow chyba?) - prosta dusza, silna reka, zelazo nie kleka.
łorganizuj te prelekcje sie przybedzie w try miga posluchac zanim biale nas zasypie.

a ze komary i misie som legenda to sie nie zgadzam ale mogie nie
a teren tez rozny roznisty u ruskiego bo kraj tez nie najmiejszy
ale zycze ci z duszy calej zebys caly go opedzil ile wlezie. hough!

ODPOWIEDZ