KONNO do Laskowa

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Gałka »

Dzięki za wspaniałą opowieść. Najbardziej przeżywałem te Tiry śmigające obok Was.
Jeszcze raz gratulacje za realizację tego pomysłu i życzenia następnych .., oczywiście tutaj opisanych.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Remiołek »

Przeczytane i ... żal, że to już koniec relacji. Z niekłamaną przyjemnością i wręcz z wypiekami czytałem, czytałem i wiem, że z niecierpliwością będę czekał na Twoje opisy podróży. Słowa, tak wdzięcznie przelane na ekran kompa, powodują, że mimowolnie stawałem się towarzyszem (choć tylko wirtualnym) podróży. Pozostaje życzyć jeszcze wielu kilometrów w oponach i oczywiście w kopytach.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Gałka »

wista-wio pisze:Witam
...nie wiem czy w tym miejscu można wpisać post o mojej tegorocznej wyprawie ?
zobacz jakie jest zainteresowanie : 1406 wejść !!!
Chcemy więcej !. :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: kylon »

Pełen szacun :!:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Pyrka »

Imponująca przygoda i opowieść. Gratulacje! Szczerze zazdroszę Ci idyllicznego obrazu Polski i Polaków, o których wspominasz w ostatnich zdaniach swojej relacji.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: górol »

Pyrka pisze: Szczerze zazdroszę Ci idyllicznego obrazu Polski i Polaków, o których wspominasz w ostatnich zdaniach swojej relacji.
W większości to obraz polskiej wsi , a tam wyścig szczurów jeszcze się na dobre nie rozpoczął i oby jak najdłużej tak zostało.Gratuluję realizacji marzeń.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: szelma »

Ku pocieszeniu serc ta Twoja opowieść.
Do mojej wsi 3 lata temu przyjechał wozem, w dwa konie, Niemiec, który urodził się w sąsiedniej chałupie. Z tym, że do granicy Polski podrzucili go kumple samochodem. Facet miał trochę pecha, bo to "jego" gospodarstwo zasiedla straszny trol. Trudno go było przekonać, że Niemiec nie przyjechał, by mu odebrać zapuszczoną chałupę. Natomiast reakcja pozostałych sąsiadów była budująca.Wszyscy chcieli go gościć. Facet był zachwycony przyjęciem na całej trasie. Gdyby przyjechał, samochdem to by nikt na niego nie zwrócił uwagi. Co roku kręcą sie po okolicy potomkowie holenderskich osadników, ale ich traktuje się jak zwykłych turystów.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: wista-wio »

szelma pisze:Ku , Gdyby przyjechał, samochodem to by nikt na niego nie zwrócił uwagi.
czyli konkluzja jest jedna :mrgreen: wywalmy samochody kupmy konie :mrgreen:

opisałem to co mnie spotkało niczego nie ubarwiałem , ale powiem więcej włóczę się sam i z moimi synami po wschodniej Europie i Azji ponad dziesięć lat . Nigdy nie spotkała mnie przykrość , nigdy nie miałem poczucia zagrożenia , nigdy nie zapłaciłem mandatu łapówki ( no może poza przekraczaniem granic ) nikt mnie nie obraził nie wygonił nie okradł nie skrzywdził nie oszukał . Były różne sytuacje ale wynikały one raczej z braku zrozumienia z bariery językowej i trwały bardzo krótko . Może jestem szczęściarzem a może ... Zresztą możemy zrobić tak , każdą wyprawę wyjazd mam opisany ot tak piszę sobie do poduszki. Jest to prosta pisanina opisująca moje i moich synów przeżycia ... Jeśli Modelator pozwoli to założę post i co jakiś czas zamieszczę fragmenty tekstów moich wspomnień wrzucę parę fotek ... podróżowania po wschodzie ... ( pozostała mi jeszcze do skończenia Gruzja Wyżyna armeńska turecki Kurdystan itd... :mrgreen: )

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Remiołek »

Z piersi wyrwało się westchnienie ulgi. Wista-wio, jeśli tylko masz ochotę zamieszczaj relacje z peregrynacji (choć słowo "relacje" ma wartość deprecjonującą, "opowieści"- to jest właściwe określenie). Będę czekał z niecierpliwością aby Twoje, jak sam określiłeś pisanie do poduszki przeczytać, i dzięki temu pobyć Tam choć chwilę z Wami.

Awatar użytkownika
tomekc
Klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:32
Auto: KZJ70
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: tomekc »

Zamieszczaj, zamieszczaj. Ta relacja - czekalem kazdy następny odcinek, naprawdę świetna :-) . A jak sobie przypomnę relację multimedialną z podróży do Gruzji - masz dar opowiadania - świetnie się słucha, czyta :-)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Gałka »

wista-wio pisze:
szelma pisze: Jeśli Modelator pozwoli ......
To byłby jego ostatni wpis..... :mrgreen: :D

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Remiołek »

Gałka pisze:
wista-wio pisze:
szelma pisze: Jeśli Modelator pozwoli ......
To byłby jego ostatni wpis..... :mrgreen: :D
Niech nie zyga, bo ... tak i już :mrgreen: . Bo wsiądę do Waszeci auta i zepsuję, a informuję, że ostatnie tygodnie pokazują mi różne prawa Murphy'ego w praktyce :mrgreen: .

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: szelma »

Tytułem sprostowania. To nie ze mnie cytat:Jeśli Moderator pozwoli...

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Remiołek »

Tytułem wyjaśnienia. Wiem Szelma, że to nie Twoje słowa. Po prostu jedno ze wspomnianych praw dotyka Gałkę prawie zawsze jak używa opcji "cytuj" :mrgreen: .

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: KONNO do Laskowa

Post autor: Gałka »

:D

ODPOWIEDZ