Polska - 17 września 1939

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Polska - 17 września 1939

Post autor: endurance »



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

mały historyk
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: MaxLux »

Bardzo fajny i nowoczesny przekaz historii - szczegolnie dla nas wychowanym w podstawowce w komunie a teraz w nowej epoce slajdow i komputerow :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: czobi »

wczoraj rano zaspany sluchalem rano radia, wlasnie pani przepytywala ludzi czy data 17.09 cos im mowi..
standardowo spodziewalem sie ze bedzie kiepsko albo pr..dlna cos w stylu wyszedl ipod 5,
bylo dramatycznie cale dziesiec osob z rzedu odpowiedzialo ze absolutnie ni uja.
makaron z mozgu zalajkowany na szajsbuku rules. :|

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Remiołek »

Wczoraj, przy okazji wizyty w lokalnym urzędzie, wtrąciłem coś o dacie i jej znaczeniu w historii naszego kraju. Urzędas wyższy stanowiskiem zrobił oczy jak pięć złotych z rybakiem i spytał o co chodzi. Zaś młody stażysta słysząc starego biurkowego wyjadacz przewrócił oczami i wyszeptał: ja p.....le.
Jeszcze więcej "B jak bigos" i "Jaka to kiełbasa" w TV, jeszcze więcej godzin W-F w szkołach, a niedługo podręcznik do historii będzie liczył całe 15 kartek. Z tego 10 z ilustracjami. O ewolucji smartfonów i FB.

Pozytywnie było natomiast przy spotkaniu z ukraińskim dziennikarzem, który obecnie przebywa w Polsce, a to z powodu niechęci obecnej władzy do opozycji. Ten człowiek więcej wiedział o historii Polski niż większość obecnych tzw. maturzystów.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Pyrka »

Zacierpimy się na śmierć pielęgnując wszyskie porażki przy okazji rocznic napaści na ten słaby kraj i powstań skazanych z góry na niepowodzenie. Na szczęście w XXI wieku nikt nam już nie podskoczy, bo armia silna jak nigdy, nowe technologie, kadra wykształcona...


Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Remiołek »

Pyrunia, fragment konkluzji (a może jedyne właściwe podsumowanie), którą wyniosłem po rozmowie z Andriejem (dziennikarzem z Ukrainy) brzmi: tylko znajomość historii, tej tragicznej, jak i tej w której myśmy nieśli komuś nieszczęście, pozwala szczerze powiedzieć "przepraszam" oraz najpełniej i z należytą powagą przyjąć przeprosiny od innych. Nasza rozmowa dotyczyła głównie rzezi wołyńskiej (Wołyń to korzenie części mojej rodziny), ale też i obecnej Ukrainy. Ja miałem okazję już dawno posłuchać od Dziadków o postępowaniu części Polaków wobec Ukraińców podczas rządów sanacyjnych- nie byliśmy święci. Więc nie rzecz w pielęgnacji traumy i chorego mesjanizmu, a w obiektywnej ocenie, przede wszystkim nas samych. I to miałem na myśli.

Mektub

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: czobi »

wogole znanie historii, jakielkolwiek powszechnej tematycznej czy rodzinnej
bylo i bedzie kluczem do postepu czy przynajmniej nie popelniania od milionow lat identycznych bledow.
obchodzic sobie czy nie obchodzic jakies tam smoje boje niech kazdy sam sobie rozwaza ale znac wypada...

no moze poza historia tlc :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Remiołek »

czobi pisze:no moze poza historia tlc :mrgreen:
To ja też się zapytam: a gdzie blogi co to chwałę TLCOC głosiły? No gdzie? Co ja mam kiedyś dzieciom czytać? Chmielewską i Gretkowską?

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: czobi »

znajac chlopakow zrobia osobny dzial w tej sprawie
podzielony na 28 podrozdzialow a tresci i tak nie bedzie :mrgreen:
zreszta nie chcialbys znac tej historii, mikrusy, pudelki, pijacy, kolarze, afery o naklejki, panocku cego tam nei bylo...
czytaj asterixa najzdrowiej 8)

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Pyrka »

czobi pisze:znajac chlopakow zrobia osobny dzial w tej sprawie
podzielony na 28 podrozdzialow a tresci i tak nie bedzie :mrgreen:
zreszta nie chcialbys znac tej historii, mikrusy, pudelki, pijacy, kolarze, afery o naklejki, panocku cego tam nei bylo...
czytaj asterixa najzdrowiej 8)
Był przecież taki dział pięknie przez Fobosa opiany. Ale się zmył. W MEN-ie były już zaawansowane prace, żeby wprowadzić historię TLC do nauczania początkowego, ale się ukichało jak z autostradą do Terespola.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: endurance »

Obrazek

Obrazek

ciekawy losów rodaków
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Norick »

fajnie ze pamiętamy...tylko na co dzien jak zwykle tego nie widać....
Ochłońmy mili panowie bądźmy zwyczajnymi ludźmi.
Nie ekscytujmy się nad miarę nie dzielmy ludzi na ...ludzi i słoików i tych co tu i tych gdzie ZOMO
Pozdrawiam wszystkich wciąż normalny
Norick
Niechcący, też syn powstańca warszawskiego z NSZ( nie wnuk czy też prawnuk) :mrgreen:
Ja pamiętał będę zawsze, ale też zawsze będę używał rozumu ...nie tylko mózgu, czego próżno obecnie powszechnie wymagać :?

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Cooder »

Remiołek pisze: Jeszcze więcej "B jak bigos" i "Jaka to kiełbasa" w TV, jeszcze więcej godzin W-F w szkołach
:shock: Z tym WF-em to pojechałeś :roll:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Remiołek »

Cooder pisze:
Remiołek pisze: Jeszcze więcej "B jak bigos" i "Jaka to kiełbasa" w TV, jeszcze więcej godzin W-F w szkołach
:shock: Z tym WF-em to pojechałeś :roll:
Cooder, z archiwum teksty wyciągasz :wink: . Chodzi o porównanie godzin takiego jego W-Fu, a godzin właśnie historii. Zresztą znasz intencję wypowiedzi, to po kij znów o tym pisać. Mnie się socjalizm nie podoba i tyle.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Polska - 17 września 1939

Post autor: Cooder »

WF, historia, socjalizm... chyba nie nadążam :wink: Ale nieważne...

ODPOWIEDZ