Syberia co można zobaczyć.

Moderator: luk4s7

michdom74
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2011, 12:09
Auto: KZJ78
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: michdom74 »

Pic na wodę, upoważnienie potrzebna dla kierowcy, który nie jest właścicielem i to wcale nie notarialne tylko w zwykłej formie pisanej, są ruskie druki w internecie do ściągnięcia bo musza mięć pewną zadaną formę. Ja używam tzw. międzynarodowego prawa jazdy, tam jest jedna strona po rusku i jak się czepiają to im ją pokazuję. Najczęściej nigdy czegoś takiego jeszcze nie widzieli i na tekst mieżdunarodnyje prawa, szczęka im opada i udają, że wiedzą o co chodzi.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: czobi »

:lol: :lol: tez jezdzimy wszedzie w swiat na miedzynarodowym, tze na to wpadlismy
z 5 razy pokazali nam swoja ksiazke z przepisem, jakims tam.... 68 czy 64
(zakreslonym juz zreszta flamastrem na czerwono, bo peweni czesto z niego korzystaja :mrgreen:)
ze moga miec w doopie to miezdunarodnyje pjazdy, czytajac sobie, mieli racje wedlug tegoz
o tym mowie ze zawsze sie znajdzie, cos zeby wyciagnac lape do inostrancow. kwestia farta

michdom74
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2011, 12:09
Auto: KZJ78
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: michdom74 »

w takich sytuacjach jak mam czas to mówię, że jedziemy do "naczalnika razbieratsa", raz miałem satysfakcję bo pojechaliśmy i on ich tak opitolił, że nie wiedzieli gdzie patrzeć, często wtedy też dają spokój bo im się nie chce tracić czasu i sił

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: drako »

czobi pisze:tez pierwsze slysze ze rowniez dla wlasciciela, u nas chceili tlumaczenia praw jazdy
ale ruskie szalone iwany , najlepeij miec segregator tlumaczen upowaznien i milion pieczatek
a i tak sie przy.. czarne dzialaja podobnie, szmal trzrba wycigac ich bajka , nam sie nei dac :lol:
to ze dla wlasciciela to wynikalo z jakiegos tam druku, gdzie latwo popelnic blad .Z tego co pamietam chodzilo o to ze wpisuje sie na jednym druku i dane wlasciciela i upowaznionych- i tam tez trzeba wlasciciela wpisac.
. Moze sie zmienilo, moze to byla jakas nadogorliwosc. nie pamietam dokladnie co i jak , bo juz troche czasu i wyjazdow minelo :) najgorzej jest np z autami w leasingu itd.
ale zasada jest taka, zeby zarzucic DPCowca tlumaczonymi dokumentami

a ciekawostek "pieczatkowych"
na dokumencie z izby celnej gdy odprawialismy samochod, naliczylem 72 pieczatki !
:mrgreen:

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: czaya »

co tam @michdom74 na wschodzie nowego ?
rzuć jakiś news ciekawy albo fotki z okolicy.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2139
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: plum76 »

witam,

bardzo fajny film o wyprawie do Syberii:


Paweł
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2012, 21:37 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

michdom74
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2011, 12:09
Auto: KZJ78
Kontakt:

Re: Syberia co można zobaczyć.

Post autor: michdom74 »

Właśnie pod koniec sierpnia wróciłem na wschód, wrzucę jakieś foty.

ODPOWIEDZ