Auto-podróżowanie po Ukrainie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Auto-podróżowanie po Ukrainie

Post autor: mpiatek »

Hejka,

Wybieram się ze znajomymi na długi weekend na Ukrainę a konkretniej w Czarnochorę.

Jedziemy samochodem - przez Lwów, skąd zabieramy zaprzyjaźnionych Lwowiaków i dalej planujemy kontynuować podróż samochodem. Samochód planujemy zostawiać gdzieś w pobliżu szlaków, być może u tamtejszych Służb Górskich.

Dalej z buta na parę dni w góry. Noclegi pod namiotem, tudzież w kolebach. :D

Poszukuję wszelkich porad związanych podróżowaniem samochodem po Ukrainie.

Czy powinienem się na jakieś szczególne zwyczaje lokalne przygotować poza powszechną korupcją w drogówce?

Czy zna ktoś stan dróg (?) dojazdowych do szlaków w rejonie Czarnochory?

Może jakieś ciekawe szlaki można legalnie samochodem po drodze zaliczyć - takie łatwe, widokowe, bez walki z żywiołem - będę miał trochę żywca na pace ;)

Jaką mapę polecilibyście na taką podróż - na jej samochodową część? Może coś na GPS-a macie (sam znalazłem takie)

Dzięki z góry za wszelkie informacje, namiary, etc.

--
HZJ75
http://tlc.org.pl

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Auto-podróżowanie po Ukrainie

Post autor: Gałka »

Byłem 3 krotnie, 2 x Kozackie i raz we Lwowie i okolicach. Drogi tak jak pisał Emsi. Milicja była bardzo grzeczna, sprawdzali nas 1 raz na 3 wyjazdy... Raz pokazali nam prawidłową drogę bo lepiej wiedzieli gdzie mamy jechać. Żadnych dawań w łapę ( przy nas przynajmniej ) nie było. Uwaga na ukraińskich kierowców zwłaszcza nocą. Zwłaszcza we wsiach ludzie ( i krowy ) chodzą jak chcą...jak u nas 30 lat temu; trzeba uważać i faktycznie wolno jechać - szybko się i tak nie da ze względu na dziury. Oznakowanie dróg nie najlepsze; kilka razy zrobiliśmy ( całą grupą ) ronda pod prąd - a były to duuuuże ronda. W sobotę jadę 4 raz na ZAMKI PODOLA - przykleiłem sobie logo Mistrzostw: POLAN UKRAINE 2012 i myślę że bedzie OK! Przejazd przez granicę w grupie ok. 70 samochodów zajmował 1-2 h.- pasem dla Vipów. Nie tankuj na pierwszej stacji za granicą - najgorsze paliwo, 50 km dalej już lepiej.
szerokiej drogi.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Auto-podróżowanie po Ukrainie

Post autor: Gałka »

zadzwoń do mnie to Ci powiem więcej. 601 29 40 48

ODPOWIEDZ