Transport samochodu do Australii

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Transport samochodu do Australii

Post autor: Cooder »

Tak z czystej ciekawości zapytam: ktoś ma może (z doświadczenia własnego lub innych) wiedzę na temat kosztów przewozu samochodu terenowego kontenerem do Australii? Chodzi ewentualnie o dłuższy pobyt, więc za porady "lepiej wynająć na miejscu" z góry dziękuję ;-) Już bardziej opłacalne byłoby kupienie czegoś na miejscu, ale perspektywa sprzedawania auta, które się właśnie wyszykowało na cacy i kupowanie czegoś niewiadomego nie za bardzo mi się podoba.

Dźwięczny będę za wszelkie informacje.

misiekG
Klubowicz
Posty: 702
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:38
Auto: HDJ100, LC200 V8
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: misiekG »

Pytaj Kurasia z RXV, oni autka tam i z powrotem w kontenerach wozili.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Pyrka »

Ty Cooder to się jednak nudzisz :wink: , sprawdź tutaj http://www.autocarshippers.com/ Podobno lepiej do Nowej Zelandii jechać, bo ta Australia to przereklamowana jest.

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Cooder »

Pyrka pisze:Ty Cooder to się jednak nudzisz :wink: , sprawdź tutaj http://www.autocarshippers.com/ Podobno lepiej do Nowej Zelandii jechać, bo ta Australia to przereklamowana jest.
Pytanie było, ile kosztuje kontener, a nie czy warto jechać do Australii - na to pytanie każdy może mieć swoją odpowiedź :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Pyrka »

Tutaj masz dużo informacji nt. aktualnych cen i podatków 2010 przy przewozie z UK do Australii http://www.karmanshipping.co.uk/auscosts.html

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Heniu »

Koszt transportu jest różny w zależności od wielkości kontenera w tym przypadku wystarczy 20 stopowy.
Przybliżony koszt z wszelkimi opłatami transportowymi, portowymi itd to ok 2400-3000 USD w jedną stronę. Musisz jednak zwrócić się z tym pytaniem do przewoźników i konkretnie podać do którego portu w Australii i wtedy wycenę zrobią ci na dzień dzisiejszy. To tak ogólnikowo bardzo.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Cobra »

Cooder.... Znasz brzyda??

On ostatnio był w Austrailii z Zetorem... Wysyłali samochody.... Kylon ma do niego numer jakby co

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: radomada »

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=2580" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuraś jest dobrze zna temat.
Jest tam parę linków do stron australijskich (wynajnajem samochodów terenowych).

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Cooder »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Takich informacji i kontaktów szukałem :-)

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: radomada »

Cooder
Zobacz http://www.australia2010.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Kwiatec »

Cooder pisze:Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Takich informacji i kontaktów szukałem :-)
a na jak długo?? bo wiesz tam nowa setka kole 100000pln kosztuje w salonie więc może nie warto targać tymbardziej że pojazdy tamuj kiere z innej mańki posiadają :oops:

mój kumpel wrócił niedawno z tamtąd po 3 latkach pobytu. powiedział że sprzedaje tu wszystko co ma i wraca tam. wyliczył że wynajmując mieszkanie i żywiąc się na mieście za 500 000pln przeżyje tam w dobrych warunkach jakieś 10lat :shock:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Cooder »

Kwiatec pisze:
Cooder pisze:Dzięki wszystkim za odpowiedzi! Takich informacji i kontaktów szukałem :-)
a na jak długo?? bo wiesz tam nowa setka kole 100000pln kosztuje w salonie więc może nie warto targać tymbardziej że pojazdy tamuj kiere z innej mańki posiadają :oops:
Na temat "na jak długo" dyskutujemy jeszcze z małżonką.
Setka za "setkę" to dobry deal, ale to wciąż kupa szelestów, tym bardziej zaraz po przeprowadzce. A tu w Polsce auto doinwestowane i gotowe na podbój outbacku... Ale po wstępnym riserczu widzę, że opcja przewozu jest, ale kosztowna i upierdliwa, a poza tym możliwa tylko przejściowo - właśnie ze względu na kierę po lewej. Takiego auta się tam nie zarejestruje :(
Kwiatec pisze:mój kumpel wrócił niedawno z tamtąd po 3 latkach pobytu. powiedział że sprzedaje tu wszystko co ma i wraca tam. wyliczył że wynajmując mieszkanie i żywiąc się na mieście za 500 000pln przeżyje tam w dobrych warunkach jakieś 10lat :shock:
Opowiadałeś o tym kiedyś u Kylona. Nie będę ukrywał, że było to dla mnie jakąś inspiracją do różnych przemyśleń...

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Pyrka »

Dobre ceny mają, dobre! Zawężyłem wyszukiwanie w Australii do 1989 roku - za transport pewnie znacznie więcej wychodzi niż za auto tamże http://www.discountusedcars.com.au/layo ... only=false, 1 dolar australijski = 2,81632429 złotego polskiego

Wiesz Cooder, samochód jak nie jeździ, to się psuje. Jak będziesz miał problem gdzie ma na Ciebie czekać ta 60-ka z kierownicą po lewej stronie żeby nie rdzewiała to dzwoń śmiało :wink:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Kwiatec »

Coder jak coś służe do niego telefonem napewno więcej ci opowie. Ja zbyt rodzinny jestem zapłakałbym się za rodzicami. u mnie jest jeszcz problem bariery językowej. w innym przypadku pewnie już bym wszystko sprzedawał i leciał. jego opowieści mnie też nakręciły. Mentalność tamtejszej ludności jest boska. nikt nigdzie się nie spieszy, zawsze chętnie pomogą a szczególnie jak zauważą że jesteś obcy. jest bardzo bezpiecznie. Przez rok mieszkania w sydney raz tylko słyszał, żeby ktoś na kogos zatrąbił i było to raczej w geście przywitania niż zjebki :mrgreen:. @coder jeżeli setka nowa kosztuje sto to kilkuletnia będzie w cenie twej pewnie i bez łaski :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Transport samochodu do Australii

Post autor: Cooder »

Pyrka pisze:Dobre ceny mają, dobre! Zawężyłem wyszukiwanie w Australii do 1989 roku - za transport pewnie znacznie więcej wychodzi niż za auto tamże
Wszystko się zgadza, sześćdziesiątkę można tam kupić za równowartość przewozu mojej w kontenerze. Tylko w jakim to będzie stanie i z jakim wyposażeniem? Bida z jednym i z drugim. A u mnie wypas... a do tego do samochodu/kontenera można by wrzucić inne rzeczy, żeby nie zaczynać tam życia z jedną walizką. Kontener dla samej sześćdziesiątki (choćby nie wiem jak odszykowanej) się nie opłaca - tyle już wiem.

ODPOWIEDZ