SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Moderator: luk4s7

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: Jerzy23 »

ale kultura ludyczna i relacje interkulturowe by ucierpialy. Gdybysmy sami naprawiali uszkodzone kolo, nigdy nie poznali bysmy Omara! A jak allah da to, kontakt ten, moze sie okazac szczegolnie przydatny. Nikt inny jak lokalni beduini nie znaja niuansow tej pustyni. Dobry przewodnik w tych rejonach jest na wage zlota. Zwlaszcza, ze jego angielski jest naprawde dobry...

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: margo »

MaxLux pisze: ....
Oj dzieci dzieci :mrgreen:

A nie czytaliscie jak się sciagniete opony naprawia ?!...
Mielismy jedno auto z trzema sprawnymi kolami i chyba nie dało by rady najechac na swoje czwarte kolo :mrgreen:
Ja wiem ze tojoty wiele potrafią ale bez przesady :mrgreen:

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: Zbyszek »

Zdecydowałem się na Oman hotelowy bo mam dobre serce i lecę z wnukami a że chcę się wygrzać wybrałem Salalach bo tam teraz cieplej. Gdzie w jakiej firmie najlepiej wynająć jakąś terenówkę z dobrym ubezpieczeniem i asekuracją gdy się gdzieś zgubimy lub zakopiemy betonowo? Czy korzystać z propozycji hotelowych, wypożyczalni czy warto szukać czegoś w kurorcie?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: plum76 »

Zbyszek ale ty sam jednym autem chcesz na pustynie jechać?

poszukam na skrzynce moze znajde coś ale to bylo w 2012 roku. Gdzieś czytałem że coś sie pozmieniało z wypożyczaniem auta. A i bierz jak najlżejsze np Pajero.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: Zbyszek »

Planuję sam jeśli nie uda mi się kogoś namówić z drugim autem. Wiem że to z dzieciakami jest niebezpieczne dlatego miałem nadzieję na takie auto jak kiedyś miałem na kanarach ze śledzeniem z centrali i pomocą w razie zakopania lub awarii płatną dodatkowo. Z małżonką to jeździliśmy samotnie nawet przez kilka dni po pustyni w Maroku, Tunezji czy Jordanii bez asekuracji ale z dzieciakami to jest trochę stresu. W najgorszym przypadku będę się trzymał dróg :(

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: tadeo »

Zbyszek pisze:Zdecydowałem się na Oman hotelowy bo mam dobre serce i lecę z wnukami a że chcę się wygrzać wybrałem Salalach bo tam teraz cieplej. Gdzie w jakiej firmie najlepiej wynająć jakąś terenówkę z dobrym ubezpieczeniem i asekuracją gdy się gdzieś zgubimy lub zakopiemy betonowo? Czy korzystać z propozycji hotelowych, wypożyczalni czy warto szukać czegoś w kurorcie?

Po pierwsze dużo dużo wcześniej klepnij sobie najem terenowej toyoty już Polski. Wypożyczalnie są przy lotniskach i tam najlepiej coś wybrać. Są to międzynarodowe sieci. W Salalach jest lotnisko i tam najlepiej coś znajdź, oczywiście możesz wybrać opcję z dowozem pod hotel i oddaniem pod hotelem.
Auta z wypożyczalni nie są wyposażone w żaden ekwipunek terenowy, więc przed wycieczką jedź do marketu i kup sobie łopatę, płachty itp, za groszę swoją drogą.
Druga opcja, to przygotowane terenowe auta z namiotami i sprzętem, ale opcja tylko z kierowcą.

Polecam znaleść LandCruisera 200. Idealny czołg na pustynie.
Byłem dwa razy w Omanie, raz przed dwa tygodnie podróżowałem sam. Jak będziesz myślał, to się nic nie stanie :) Warto na lotnisku kupić poradnik "off-road in Oman", bo jazda po piachu na plaży czy pustyni to zupełnie, ale to zupełnie inna bajka. W rejonie Salalach mało kto podróżuje, więc zdany będziesz tylko na kierowców ciężarówek. Co ważne, przejazd przez pustynię tylko i wyłącznie z przewodnikiem, który za pare groszy popilotuje Cię na przełaj. Jeśli zjedziesz na plażę, to zawsze są tam lokalni ze starą toyotą do wciągania łodzi, Tobie też pomogą.
Kraj w większości to kamienna pustynia nie bój się sam jeździć.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: tadeo »

Zbyszek pisze:Planuję sam jeśli nie uda mi się kogoś namówić z drugim autem. Wiem że to z dzieciakami jest niebezpieczne dlatego miałem nadzieję na takie auto jak kiedyś miałem na kanarach ze śledzeniem z centrali i pomocą w razie zakopania lub awarii płatną dodatkowo. Z małżonką to jeździliśmy samotnie nawet przez kilka dni po pustyni w Maroku, Tunezji czy Jordanii bez asekuracji ale z dzieciakami to jest trochę stresu. W najgorszym przypadku będę się trzymał dróg :(

Na coś takiego tam nie licz i niby czemu z dzieciakami niebezpiecznie ?
Oman jest bardzo bezpiecznym krajem, śmiem twierdzić, bardziej niż Polska.

A jeśli potrzebujesz pomocy w każdej sytuacji, licz na siebie i kup sobie :https://www.garmin.com/en-US/blog/featu ... -explorer/
Namierz wcześniej pomoc w Salalach z telefonami i po temacie :)

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: Zbyszek »

Dziękuję za cenne wskazówki i informacje. Z dzieciakami 4 i 6 to wierzę że nie jest niebezpiecznie tylko stresująco jak się zakopię na dłużej a zdarzało mi się już zostawać w wydmie na noc, to oni się nudzą i marudzą i ja się wtedy stresuję. Z żoną nie ma takich problemów bo siedzi robi na drutach i nie marudzi .

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: tadeo »

Klika fotek z mojej wyprawy :)

https://goo.gl/photos/tHuC5YYXf3FyMRFVA

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: Zbyszek »

Fajne fotki. Czy są tam wypożyczalnie quadów?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: Zbyszek »

A jeśli potrzebujesz pomocy w każdej sytuacji, licz na siebie i kup sobie :https://www.garmin.com/en-US/blog/featu ... -explorer/
Po ostatnim wpuszczeniu w maliny reklamą 276cx i jego zakupem jestem do garmina zniechęcony :(

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: SULTANAT OMANU --> kilka informacji dla offroadowcow

Post autor: tadeo »

Zbyszek pisze: Po ostatnim wpuszczeniu w maliny reklamą 276cx i jego zakupem jestem do garmina zniechęcony :(
fakt. Ale jest kolejna aktualizacja systemu 276cx w wersji 2.8, wyszła pare dni temu. Warto zrobić, ja w poniedziałek w trasie potestuje czy "robi".

ODPOWIEDZ