Gruzja samolotem

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Gruzja samolotem

Post autor: fobos »

Robiłem sobie takie przymiarki na ten rok, to zostawię po nich ślad, jest to jakaś alternatywa do pojechania na kołach.

Wizzair lata z Warszawy do Kutaisi. Jak się dobrze dobierze terminy, lot w dwie strony może wyjść poniżej 1000 zł / osobę. Planując na przyszły rok, można czasem trafić na promocję, w której bilet kupimy nawet poniżej 100 zł. :D
W Gruzji znalazłem firmę, która wypożycza samochody 4x4. http://4x4carrental.ge/ Koszt wynajmu na dobę to 80-100 dolarów. Właściciel podstawia za drobną dodatkową opłatą samochody w dowolne miejsce Gruzji ( drobna opłata znaczy trochę więcej niż koszt paliwa na dojazd z Tbilisi).

Przy 4-ech osobach w samochodzie, koszt tygodnia w Gruzji ( przelot i wynajem samochodu ) wyjdzie ok. 1500 złotych / osobę. To mniej więcej tyle, ile koszt paliwa na dojazd i powrót z Gruzji ( 4 osoby w samochodzie ).

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Gruzja samolotem

Post autor: endurance »

do Gruzji przez Turcję jest 3000km, przez Rosję 2600km po Gruzji średnio wszyscy robią niecałe 3000km

moim zdaniem żeby zwiedzić* Gruzję nie potrzeba 4x4, wystarczy samochód z wypożyczalni ideałem byłaby Dacia Logan bo jest wyższa :)

*zwiedzić - odwiedzić wszystkie najciekawsze nie koniecznie przewodnikowe miejsca i mówię o wszystkich miejscach poniżej oprócz jednej krótkiej trasy, przy założeniu słonecznej pogody i braku błota i śniegu w odcinkach górskich
Obrazek

zwiedzacz
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Gruzja samolotem

Post autor: talu »

troszkę przesada, że nie potrzeba 4x4 zależy, co chcesz zobaczyć. Jak chesz jeździć po miastach to ok. W góry natomiast auto i reduktor sprawny, miejscowości Omalo, Diklo, będzię ciężko przy lekkiej niepogodzie. Zdecydowanie bezpieczniej będzie auto napędowe. Zawsze można wynająć na miejscu jakiegoś montereya tak jak zrobiłem to ja, ale to jest kosztowne - niestety.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Gruzja samolotem

Post autor: Gałka »

fobos pisze:
W Gruzji znalazłem firmę, która wypożycza samochody 4x4.

Przy 4-ech osobach w samochodzie, koszt tygodnia w Gruzji ( przelot i wynajem samochodu ) wyjdzie ok. 1500 złotych / osobę.
info z dziś: Tanie loty do Gruzji (Kutaisi) z Katowic od 128 PLN.

fajniej się jedzie w 3 osoby bo z tyłu jedna może się "komfortowo" przekimać nawet w czasie jazdy.
Logan o dziwo daje sobie radę w górach ( patrz Atlas w Maroku) nawet na szutrach. Trzeba omijać tylko duże kamienie. Lepszy sedan niż combi bo możesz ukryć bagaże przed oczyma "ciekawskich". W kombi podłoga po złożeniu tylnych siedzeń jest nierówna. Fajna byłaby Łada Niva, ale mała i nie widziałem w wypożyczalni, może gdzieś są. Ważne że to samochód z wypożyczalni a nie Twój :mrgreen: :D

5 dni jazdy- 2000km, 3 osoby w samochodzie, wynajęcie logana, samolot, paliwo i żarcie w Maroku też wyszło nas 1500zł /osobę.

Gruzja też w planach...

Fajne rozwiązanie dla tych co nie mają za dużo urlopu.

ODPOWIEDZ