Mauretania Mali X/XI 2011

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Globerider
Posty: 48
Rejestracja: 10 lip 2010, 01:12
Auto: by?y: HJ61,Hilux 2.4D
jest: Hilux 2.5TD 102KM
Kontakt:

Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: Globerider »

Szukam osób chętnych do wzięcia udziału w wyprawie do Mauretanii i Mali.
Termin: 14.10. - 13.11.2011
Trasa: Polska>prom>Tetouan>Larache>Rabat>Casablanca>Marrakech>Agadir>Goulimine>Layoune>
Nouadhibou>Choum>Atar>Passe d’Amogjar>Ouadane>Chinguetti>Terjit>Akjoujt>Nouakchott>Nara> Sokolo>Niono>Massina>Djenne>Mopti>Bandiagara
>Segou>Bamako>Dideni>Diema>Nioro>Ayoun el Atrous>Kiffa>Matmata>Alak>Nouakchott>Nouadhibou>Layoune>Goulimine>Agadir>
Marrakech>Casablanca>Rabat>Larache>Tetouan>prom>Polska

Tomek

Szczegóły na stronie.

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: Kajman »

A tak z ciekwości sprawdziłeś sytuację w Atar i na pograniczu Mauretanii i Mali ??
Tak pytam - bo na wiosnę też się wybierałem wgłąb - tzn Atar i okolice - Mauretanii i hmm

I nie mam na myśli tu na trasie wzdłuż wybrzeża tylko głębiej na wschód

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: endurance »

na afrykańskim forum jest wątek jak gość wsiadł i pojechał. Kajman coś w Twoim samotnym stylu, ja się bałem jak czytałem i to bez żartów.
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9364" onclick="window.open(this.href);return false;

mniej odważny
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: Kajman »

Wiem - znam

a najlepiej o czymś takim w tamte strony znaczą te słowa - cytat

".... masz rację jeśli chodzi o pomysł, był nieźle jebnięty nawet nie wiesz jak. To że wróciłem cały i zdrowy zawdzięczam jedynie niesłychanemu szczęściu jakie towarzyszy mi w życiu i być może uporowi z którego nie mogę być dumny bo to cecha nieprzyjemna na co dzień. Miałem parę przypadków gdy mogłem zabić siebie lub innych...o włos. Mój system bezwizowy też był mocno naciągnięty, a afrykańskie pierdle nie mają podobno klimy. Tym niemniej jestem wróciłem, trochę mądrzejszy i pewnie już nie ruszę sam dupska, a to ze względu na to że czasem samemu jest bardzo źle...no chyba że mi coś znowu odpierdoli...."

Poza tym - on chyba leciał wzdłuż wybrzeża przez Mauretanie - a to jest spokojnie do przejechania. Wszyscy z którymi rozmawiałem odradzali wjazd wgłąb Mauretanii a mnie właśnie to interesowało.

No cóż - ale nie odradzam - tylko pytam jak to wygląda w praktyce, może ktoś ma jakieś wieści z pobytu tam bezpośrednio w ostatnim roku - tylko tak jak mówię - z głębi kraju a nie z przejazdu wybrzeżem

leszekn
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2011, 22:25
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: leszekn »

Kajman wybrzezem to sie nie jezdzi od 2007
od tego jest asfaltowa droga ,wiem nie oto ci chodzilo :mrgreen:
zimowa przerwa 2011/12 bardziej by pasowala powolotku ucze sie nowego auta
jak narazie zadnych nowych porwan nie bylo a ludu sporo jezdzi bo nie ma innego wyjscia
i bohaterow z siebie nie robia tak ze bez paniki, poza tem wiecej ludzi ginie na dojazdowkach
nisz z rak jakichkolwiek dzikosow

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: Kajman »

leszekn pisze:Kajman wybrzezem to sie nie jezdzi od 2007
od tego jest asfaltowa droga ,wiem nie oto ci chodzilo :mrgreen:
no własnie to miałem na mysli - czyli trase wzdłóż wybrzeża - asfaltową

Ja myslałem wybrać się wzdłuż lini kolejowej do Atar i w tamte okolice
tylko ta dojazdówka :( przez Maroco i WS plus 3,5 tys przez europę

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: czobi »

to mnie zadziwiliscie chorendalnie zeby asfaltem walic :shock:
qrrr atlantic road wzdloz oceanu to najpiekniejsze co jest w tej cwiartce afryki...

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: Kajman »

Wszystko zależy Czobi jak to traktujesz - bo jeżeli jako dojazdówkę a esensją wyjazdu jest np Burkin Faso czy Mali itd to przelatujesz jak najszybciej. Wszyscy borykamy się z ograniczeniami czasowymi.
A jeżeli Mauretania i jazda jest wzdłuż atlantyku jako już częśc "wyprawy" to inna brożka

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Mauretania Mali X/XI 2011

Post autor: czobi »

atlantic road to doba , poltorej zalezy jak plywy chodza a przygoda totalna i jedyna w rodzaju.
burkine zjechalismy w te i we wte i szczerze za cholere nie oddalbym tego za zapitalanie po plazy atlantyku.
btw w burkinie brak wiekszosci mostow ktore wystepuja na mapach gdybyscie planowali warto miec swiadomosc
ze brody rules, zajebisty jest taki dlugasny 100letni w machinie polecam

ODPOWIEDZ