Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Artur_1
Posty: 83
Rejestracja: 16 lut 2010, 21:00
Auto: LC 125
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Artur_1 »

Go to http://www.douane.gov.ma/MRE/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Kajman »

ok
dzięki

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Emu »

Kajman - kiedy jedziesz ?
nie obawiam sie protestantow bo na demonstracje sie nie wybieram. Ogolnie w czasach niepokoju psychopaci dochodza do glosu. Boje sie zwyklych kryminalistow i zlodziei, dla ktorych takie oslabienie wladzy jest czasem żniw.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Emu »

Kajman pisze:jecha, jechać

a własnie

Panie i Panowie - miałem gdzieś kiedyś link gdzie można było pobrać dokument jaki trzeba wypełnić na granicy przy wjeździe samochodem - ale niestety coś się pozmieniało i nie rabotajet ten link.
Ma może ktoś aktualny link gdzie znajdę ten formularz??

Na tej stronie nie ma zadnych formularzy do wydruku...

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: consigliero »

Są tylko trzeba poszukać , strona zmieniłą swój wygląd , ale DTR16 jest tam nadal . Trzeba uważać z jakiej przeglądarki korzystamy , działa IE , niekoniecznie z FF.
http://www.douane.gov.ma/web/16/45#http ... tation.jsf" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Kajman »

Emu pisze:Kajman - kiedy jedziesz ?
muszę być 25 marca w casablance
wyjeżdżam 18-19 marca - bo po drodze chcę wstąpić do znajomych w hiszpanii

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: consigliero »

Tutaj DTR16 łopatologicznie http://www.ukgser.com/forums/showthread.php?t=179522" onclick="window.open(this.href);return false;
PozdrawiaM

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Emu »

Heja, dostałem info od kogoś kto właśnie wrócił z Maroka , cyt: " moge Cie uspokoic - jest bezpiecznie, duzo turystow z Europy, (sporo camperow z Niemiec i Holandii na przyklad). 20.02 były legalne demonstracje solidaryzujace sie z reszta "wiosny ludow" - ktore w paru miastach przerodzily sie w wieksze burdy, ale szybko opanowane. Na głebokiej prowincji (Sahara, gory) spokoj totalny. Nie ma obaw, naprawde. ".

No dezycja podjęta: jedziemy i walimy od razu na południe.

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: gif_kuba »

Emu a psa zabierasz ?

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Emu »

Oczywiście, muszę mu wynagrodzić że nie zabrałem go w Kaukaz :)

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: gif_kuba »

to daj znać co i jak po powrocie bo ja też swojego zabieram, a planowo mam jechać 15 kwietnia

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Boryś »

właśnie wróciłem z kilkudniowej objazdówki po maroku.
Jest mega spokojnie - marokańczycy się szczyca tym że ich manifestacje byly legalne i odbywały się całkowicie spokojnie.
turystyka bez zmian, jakby nikt nie zauważyl że cokolwiek sie dzieje w północnej afryce

Kajman
Posty: 236
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:36
Auto: GR 60 long

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Kajman »

Po ile aktualnie ropa w Maroku przy tych podwyżkach ??

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: Emu »

Hej, no jestem w Maroku i jest parę uwag dla jadących tam:
1. Nie ma tu żadnej rewolucji i raczej nie będzie. Turystyka na całego - kampery z europy zachodniej, autokary z azjatami itd, itp. Jechać nie zastanawiać się.
2. O ile to możliwe unikać miesiąca marca, jesteśmy już 6 dzień i do dnia dzisiejszego nie widziałem słońca, pada non stop, chmury, mgły, w górach śnieg. Podobno pogoda luzuje w kwietniu.
3. Wszystko wozić w aucie. Przedwczoraj w Fez na strzeżonym parkingu przed hotelem zakosili mi z bagażnika dachowego krzesełka turystyczne, próbowali zdjąć trapy, ale nie udało się złodziejaszkom ich odpiąć.
4. Wogóle nie ma sensu tłuc sie tu przez całą europę terenówką. 80% dróg, również tych najbardziej spektakularnych góskich tras jest wyasfaltowanych. Lot do Casa - 600 PLN. Można wypożyczyć osobówkę i jechać na wysokie przełęcze 2-3 krotnie taniej niż własnym autem, nie mówiąc już o zaoszczędzonym czasie (jakieś 7 dni dojazdu w 2 strony). Baza turystyczna bardzo rozwinięta. Sorki że trochę "podkopuję" tę legendę, ale taka jest prawda: na Maroko najlepszy jest caravan.
5. Kto ma, odkręcić z kół dystanse !. Na Cyrk Jaffar (jedyny jak dotąd offrodowy odcinek) najadłem się strachu jak nigdy jedąc na skraju przepaści - skrajne koła były dosłownie na styk. Im węższy rozstaw osi tym lepiej.
6. Info dla psiarzy: jesteśmy tu z naszym pupilem i nie ma dobrych wiadomości. Muzełmanie traktują psy jak "brudne" zwierzęta. Mamy ogromne problemy ze znalezieniem noclegu. W co drugim hotelu słyszymy "my muzełmanie nie wpuszczamy psów do sypialni, niech wasz pies śpi w samochodzie". Udaje się jakoś uprosić niektórych chcących zarobić hotelarzy ale to droga przez mękę niestety. Na ulicach ludzie omijają nas gdy idziemy z pieskiem na smyczy, zauważamy że marokańczycy boją się psów, kobiety wręcz odskakują gdy nasz mały ochoczo chce kogoś obwąchać. Zostawcie pupile w domu.
7. Cena benzyny - 10,3 DH, diesel 7,cośtam, LPG niedostępny. LPG także niedostępny w całej Hiszpanii.
8. Poza tym Maroko jest przepiękne :)

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Maroko 2011 - nikt sie nie wybiera?

Post autor: gif_kuba »

Emu a jakie papiery miałeś dla psa ?
Ja mam paszport z wbitymi szczepieniami i pies jest zachipowany - sprawdzali cokolwiek na granicy ?
trzeba było jakieś druki dla psa wypełniać ?
Ja ruszam 15 kwietnia...

ODPOWIEDZ