Albania Sierpień 2011

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: stopa »

estewes pisze: Jedziemy najpierw do Chorwacji,tam parę dni nad morzem aby wygrzać kości,potem ruszamy do Albanii.
W Albanii ciśniemy jak najdalej aby uciec od cywilizacji na kilka dni.
Spanie na dziko w namiotach,raz czy dwa jakiś kemping
Jesli sie moge wtracic - ja zrobilem odwrotnie - odpoczywalem po albanii w chorwacji. Ale biorac pod uwage doswiadczenia uwazam ze Chorwacja czy przed czy po to troche strata czasu biorac pod uwage porownanie z Albania, Macedonią czy nawet Czarnogóra. Spanie na dziko w Chorwacji na wybrzezu jest prawie niemozliwe. Fizycznie nie ma gdzie sie rozbic... ba - nawet czesto zatrzymac! Kempingi drogie, problemy z zaparkowaniem, wjechaniem do miejscowosci, drogo, blokady na kołach itp. Dla mnie to bylo totalne rozczarowanie po wielkich i totalnie pustych, piaszczystych plazach albani, swobody w znalezieniu miejscowki na biwak, braku komerchy itp itd. Jesli moge cos doradzic to zajrzyjcie do jakis fajnych starych miejscowosci typu Dubrownik zeby poczuc klimat ale nie traccie czasu na stanie w korkach. Jedyne co przemawia za Chorwacja to uroda turystek - glownie Polek - za która można zatesknic po Albankach i ogolnie bałkankach;)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Kames »

Panowie biezemy Polki, rozbijamy sie w dzikarni, Chorwate zwiedzimy i 10 000 zrobimy, :!: a tak do płęty brac cza kase i wolne reszte wyjdzie w podrozy, ilosc kilometra bedzie uzalezniona od czasu urlopu ja mam dwa gora trzy tyznie wiecej nie dam rady, dlatego jak pisal Esti nalezy na campie zebranie zrobic i zastanowic sie nad ewentualnymi podzialami na grupy

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: JaroFix »

stopa pisze:
estewes pisze: Jedziemy najpierw do Chorwacji,tam parę dni nad morzem aby wygrzać kości,potem ruszamy do Albanii.
W Albanii ciśniemy jak najdalej aby uciec od cywilizacji na kilka dni.
Spanie na dziko w namiotach,raz czy dwa jakiś kemping
Jesli sie moge wtracic - ja zrobilem odwrotnie - odpoczywalem po albanii w chorwacji. Ale biorac pod uwage doswiadczenia uwazam ze Chorwacja czy przed czy po to troche strata czasu biorac pod uwage porownanie z Albania, Macedonią czy nawet Czarnogóra. Spanie na dziko w Chorwacji na wybrzezu jest prawie niemozliwe. Fizycznie nie ma gdzie sie rozbic... ba - nawet czesto zatrzymac! Kempingi drogie, problemy z zaparkowaniem, wjechaniem do miejscowosci, drogo, blokady na kołach itp. Dla mnie to bylo totalne rozczarowanie po wielkich i totalnie pustych, piaszczystych plazach albani, swobody w znalezieniu miejscowki na biwak, braku komerchy itp itd. Jesli moge cos doradzic to zajrzyjcie do jakis fajnych starych miejscowosci typu Dubrownik zeby poczuc klimat ale nie traccie czasu na stanie w korkach. Jedyne co przemawia za Chorwacja to uroda turystek - glownie Polek - za która można zatesknic po Albankach i ogolnie bałkankach;)
Z tymi cenami i odludziem w Chorwacji to się nie zgodzę. Fakt, że we wrześniu, ale na Korculi cena kempingu opiewała coś około 17 E za dobę (samochód, wszelkie przydaśki higieniczne, prąd) Owszem przy mieście plaże zawalone ludźmi, ale wystarczyło ruszyć się 10 km dalej i znaleźliśmy przepiękną małą plażę gdzie byliśmy sami, a na FKK leżałem jak panisko nie niepokojony przez nikogo. Fakt, w Dubrowniku ceny zabijały, bo kemping kosztował 60E, ale to wiadomo dlaczego.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Kames »

pojadymy,, zobaczymy, pomyslimy ja sprzecior juz rychtuje pozamawialem sobie troszke czesci by jechac bezstrsowo :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: stopa »

FIX pisze: Z tymi cenami i odludziem w Chorwacji to się nie zgodzę. Fakt, że we wrześniu, ale na Korculi cena kempingu opiewała coś około 17 E za dobę (samochód, wszelkie przydaśki higieniczne, prąd) Owszem przy mieście plaże zawalone ludźmi, ale wystarczyło ruszyć się 10 km dalej i znaleźliśmy przepiękną małą plażę gdzie byliśmy sami, a na FKK leżałem jak panisko nie niepokojony przez nikogo. Fakt, w Dubrowniku ceny zabijały, bo kemping kosztował 60E, ale to wiadomo dlaczego.
W tytule widze sierpien... poczatek sierpnia to szczyt sezonu. Sorry - to tylko rada - nie moja wycieczka. W kazdym razie jadac najkrotsza droga wzdłuż wybrzeza z Albani do Dubrownika w Chorwacji nie znalezlismy ani jednego dzikiego miejsca na rozbicie sie. Ostatnie skonczyly sie gdzies dalej od morza w Czarnogorze.

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: JaroFix »

stopa pisze:
FIX pisze: Z tymi cenami i odludziem w Chorwacji to się nie zgodzę. Fakt, że we wrześniu, ale na Korculi cena kempingu opiewała coś około 17 E za dobę (samochód, wszelkie przydaśki higieniczne, prąd) Owszem przy mieście plaże zawalone ludźmi, ale wystarczyło ruszyć się 10 km dalej i znaleźliśmy przepiękną małą plażę gdzie byliśmy sami, a na FKK leżałem jak panisko nie niepokojony przez nikogo. Fakt, w Dubrowniku ceny zabijały, bo kemping kosztował 60E, ale to wiadomo dlaczego.
W tytule widze sierpien... poczatek sierpnia to szczyt sezonu. Sorry - to tylko rada - nie moja wycieczka. W kazdym razie jadac najkrotsza droga wzdłuż wybrzeza z Albani do Dubrownika w Chorwacji nie znalezlismy ani jednego dzikiego miejsca na rozbicie sie. Ostatnie skonczyly sie gdzies dalej od morza w Czarnogorze.
A może warto zawadzić którąś z wysp, a nie trzymać się tylko wybrzeża. Nie wierzę, że się nie da.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Kames »

Fix i tak podczas jazdy kupe sie zmieni, jedziemy sie oderwac od codziennosci ,a nie stresowac trasą- jak na chłopaki nie płaczą--- bunkra nie ma ,ale taez jest zajebiscie :!:

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: JaroFix »

kames76 pisze:Fix i tak podczas jazdy kupe sie zmieni, jedziemy sie oderwac od codziennosci ,a nie stresowac trasą- jak na chłopaki nie płaczą--- bunkra nie ma ,ale taez jest zajebiscie :!:
Otóż to przyjacielu, ma być zajebiście... :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: consigliero »

Trochę wam zazdroszczę tego wyjazdu , w Chorwacji a dokładniej w Dalmacji spędzaliśmy wakacje przez 10 lat , niestety wszystko się kończy. Ostatnie 3 lata obserwowałem galopujący wzrost cen szczególnie w sezonie . W okresie tzw małych dzieci , było nas stać na pobyt ponad 2 m-ce z fundowaniem pobytu teściom i mojej mamie. Na ryby do knajpy przestaliśmy chodzić w piątym sezonie , ze względu na finanse. Kupowana ryba w porcie wypatroszona i zgrilowana własnoręcznie smakowała nawet lepiej . Potwierdzeniem drożyzny był fakt ,gdy właścicielka jachtu z francji, gdy w drugim tygodniu cena ryby skoczyła z 280 na 450 kun stwierdziła że ją na to nie stać , taką rybę kupowałem za 70 kun. Niestety do tego wszystkiego dołożył się fakt przekazania domu wynajmowanego przez nas, synowi gospodyni który zamierzał zrobić tam apartmany. Gdy po 2 latach odwiedziłem z synem to miejsce na motocyklu , to apartmany dalej były w budowie a drugą część domu zajmowała knajpa. Jak jeszcze jeździliśmy regularnie to świadomie zrezygnowaliśmy z przyjazdu w sierpniu. Pobyt w sierpniu wiązał się z tym że wyspę zalewała stonka z Italii, która próbowała znaleźć jakieś miejsce do odpoczynku , plażowania. Powodowało to scysje z nimi gdy próbowali usilnie korzystać z naszej zatoczki. Do końca życia też nie zapomnę jazdy wzdłuż wybrzeża w palącym słońcu w sznurze przyczep , jak i też kolejek na bramkach autostrady. Teraz jest dużo lepiej , ale i tak najwygodniejszą opcją dla nas był prom Rijeka Hvar. Mając tam też ponton zwiedziliśmy wszystkie sąsiednie wyspy . Faktem jest też to że nikt nie myśli tam o ekologii i wszystkie ścieki komunalne lądują w morzu i stan czystości można obserwować po zmieniającym się co roku kolorze dna , które stają się w warunkach nasłonecznienia brunatne. Porównując to z pobytem w Czarnogórze w Ulcinij jest niewiele lepiej , ale taniej , można trafić na duże grupy rosjan. Wybrzeże Albanii w rejonie za Vlore w kierunku Sarandy to najczystsza woda , bo na plażach bywa różnie , mogą być wyrzucane lub spalane śmieci. Jest jeszcze taniej niż w Czarnogórze. Mimo tego że nie podoba mi się oficjalna polityka Chorwacji (duże postery przy drogach chwalące bohatera Ante Gotowina , nie wiem czy to widzieliście http://abcnews.go.com/International/sto ... 568&page=1" onclick="window.open(this.href);return false; ) , ale Dalmacja na zawsze ma miejsce w moim sercu i jak wszędzie są też i normalni ludzie, tylko te ceny . Jeżeli przyjedziemy na Camp to przypomnijcie mi abym zabrał ze sobą prezentację zrobioną przez kolegę o wyspie Hvar , będziecie zachwyceni gwarantuję .
PozdrawiaM
Jakby ktoś nie zrozumiał tekstu z opakowania:
Przychodzi Hitler do żydów i pyta.
Puścić Wam płytę?
Żydzi: jaką?
Hitler: BETONOWą !!!

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Kames »

he dobre :!: na campie to wszystko omówimy :!: damy rade - wiekszego syfu jak u araba to tam sie nie spodziewam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Kames »



to tak by sie cieplej zrobiło -dzis miałem o 6,30 -19
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012, 23:52 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: irko »

FIX pisze: Z tymi cenami i odludziem w Chorwacji to się nie zgodzę. Fakt, że we wrześniu, ale na Korculi cena kempingu opiewała coś około 17 E za dobę (samochód, wszelkie przydaśki higieniczne, prąd) Owszem przy mieście plaże zawalone ludźmi, ale wystarczyło ruszyć się 10 km dalej i znaleźliśmy przepiękną małą plażę gdzie byliśmy sami, a na FKK leżałem jak panisko nie niepokojony przez nikogo. Fakt, w Dubrowniku ceny zabijały, bo kemping kosztował 60E, ale to wiadomo dlaczego.
Spedziłem na Korculi w czerwcu 2007 przemiły tydzień, który pamietać bedę jako jeden z fajniejszych wyjazdów wakacyjnych. Rzeczywiście, przed szkolnymi wakacjami był luzik, turystów na miescie pojawiało sie sporo ale głównie z jednodniowych wycieczek wiec poza samym miastem Korcula pusto i dziko. Dziko bo wówczas przez wyspe biegł JEDEN asfalt a reszta to ściezki dla kóz (też się je zwiedzało :)) Plaże puste, pomijając tych którzy zaszyli sie by opalac sie na gółkę :lol: .
Sam powrót to jedno współczucie dla tych którzy dopiero jechali do dalmacji - permanentne korki. Teraz wiecej autostrady pod kolami wiec pewnie to juz nie taki problem. Jednak NAWET W CZERWCU, NAWET NIE BARDZO W SEZONIE, zwiedzanie samego Dubrownika np to była juz katorga (wszędzie luuuudzie, brak miejsc do zaparkowania).

mój wyjazd opisałem na http://ir.travel.pl/wyprawy/wyprawa_kor ... rcula.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdr
IR

posnet
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2011, 23:50
Auto: KZJ9
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: posnet »

ALBANIA /Sierpień 2011/ Lista osób:
1. Kames 76 +1, TLC 90
2. Estewes +1, TLC HJ60
3. MariuszS + 1, TLC LJ-79
4. FIX +1, TLC LJ70
5. Artur+1 LC KDJ 125
6. Klonman 4runner
7. Dzikarz+1,HJ60
8. Posnet +1, TLC 95

Arjano
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2010, 14:05
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: Arjano »

MariuszS pisze:

PS. W ramach przygotowań do Albanii w mijającym roku (co nie wyszło) pozwoliłem sobie zeskanować, m. in. słynny*) artykuł o podróży do Albanii zamieszczony w nieodżałowanych Wyprawach:
http://tinyurl.com/343do2b
Może się komuś przyda.

*) artykuł jest słynny dla tego, że @Czobi wygłosił o nim swoje słynne zdanie :D
„w Wyprawach IX/X 09 jest bez konkurencyjnie wyczerpujaco najdluzszy i najnudniejszy artikul swiata w sprawie tego jakze potwornie niewielkiego kraju, z detalami opisany ksztalt klopsow w poszegolnych knajpach i rozmeszczenie much w kazdej zasranej przez albanow sławojce ...”
Hi!

Cieszy mnie, że nasz dziennik wyprawowy opublikowany w Wyprawach takie piętno na Was wywarł, a w szczególności na Czobim i MariuszSu... :D

Cóż, zawsze hołdowałem zasadzie, że lepiej użyć twardego, realistycznego, ba, nawet naturalistycznego miejscami opisu rzeczywistości niż pozbyć sprawę przekolorowanym i lukrowano-egzaltowanym opisem wrażeń i uczuć. Kto mnie zna - ten wie, że preferuję zdania krótkie, żołnierskie wręcz, czasem może nieco zbyt oschło lakoniczny język, niewyszukany, odarty z homeryckich porównań, metafor, przenośni i personifikacji. Dlatego styl mojego pisania nigdy nie jest rozwlekły, przez co nie może być uznawany za nudny, niepotrzebnie okraszany ozdobnikami, nafaszerowany zbędnymi odnośnikami czy zbyt trywialnymi ocenami... :P

Gdyby lepiej Wam się czytało na www niż skanowany tekst to zapraszam:
http://www.mikula.rzeszow.net/wycieczki ... rwsza.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu troszkę jeszcze niepublikowanych fotek:
http://mikula.rzeszow.net/public_html/i ... nia%202008" onclick="window.open(this.href);return false;

Zazdroszczę Wam wyprawy, polecam z całego serca, zwiedzajcie, odpoczywajcie, integrujcie się z lokalsami i chłońcie każą cząstkę tej nieco innej od naszej kultury.

Z turystycznym pozdrowieniem

Arjano, który jak zdobędzie LC to się dołączy

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Albania Sierpień 2011

Post autor: MariuszS »

Ooo!
Cześć Arjano!
Bardzo dziękujemy za suplement! :-)

PS. A jeśli chodzi o nasz (tzn. Czobiego i mój ton żartobliwy) to, zapewniam, że miał nieco inny kierunek... ;-)
Czobi, bowiem, często dworuje sobie z naszych wieloletnich przygotowań do wyprawy, które najczęściej pozostają w sferze fantazji forumowej :mrgreen:

ODPOWIEDZ