PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

RICHI
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2010, 22:11
Auto: 2-LT70
Kontakt:

PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: RICHI »

Witam koledzy marzy mi się już od dawna wyprawa np:RUMUNIA,ale pojechałbym gdzie kolwiek byle na początek było tanio,nie znam kosztów takiej imprezy no i na własną rękę,czy zorganizowany wyjazd,może ktoś coś by zdradził.POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ... :?:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: MaxLux »

Na Rumunie jedz spokojnie nawet sam, po prostu jedziesz, kupujesz mape wybierasz ciekawe miejsca jak Sapanta i wiele innych i spokojnie przemieszczasz sie żółtymi drogami, ktore czesto to regularny off-road :)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: sebastian44 »

Na Ukrainie jest tańsze paliwko...też w lecie wybieram sie na wycieczke Ukraina-Rumunia. Kiedy Ty jedziesz? Pozdr

mirekm
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2010, 21:22
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: mirekm »

Ja w tym roku też jadę na pierwszą wyprawę.
Wybrałem Rumunia-Serbia-Czarnogóra.
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj (zaznaczam, że nie jest to reklama i nie czerpię z tego żadnych profitów):
http://www.podroze4x4.pl/wyptrophy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

RICHI
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2010, 22:11
Auto: 2-LT70
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: RICHI »

Czyli średnio trzeba liczyc około 3000km w dwie strony spalanie ok.15-16l/100km. Plus jakieś zakrętasy to około 500l ON.
500x4,50zł.=2,250 na okrągło 2,500zł na paliwo. Jakieś opłaty np:autostrady,przejazdy,koszty drogowe pewnie około 300-400zł. Koledzy z jakimi kosztami powinienem się liczyc poza tymi które wymieniłem przy podobnej trasie. :?:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: estewes »

Dodaj do tego przygotowanie auta.
Musisz wsiąść ze sobą jakąś kaskę gdyby z autem coś nie tak poszło(laweta czy naprawa + części)
wyżywienie i campingi i to wszystko :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: MaxLux »

I jeszcze winieta na Rumunie

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: MariuszS »

RICHI pisze:Czyli średnio ... spalanie ok.15-16l/100km
Spalanie chyba lekko przeszacowałeś (chyba, że masz jakieś monstrualnie wielkie opony, albo przyczepę :mrgreen: ).
Na tego typu wyjazdach (Karpaty Ukraińskie i Rumuńskie) z dużym udziałem jazdy terenowej po górach + dojazdówki z Krakowa wychodziło mi zawsze śr. ~13 l/100 ON w 3-litrowym KZJ-70 z klimatyzacją.
RICHI pisze:... z jakimi kosztami powinienem się liczyc poza tymi które wymieniłem przy podobnej trasie. :?:
Jeśli masz starannie przygotowane (mechanicznie) auto i nie będziesz w amoku upalał w wąwozach z kamieniami podstępnie ukrytymi :mrgreen: w błocie , to prawdopodobieństwo dodatkowych kosztów jest niewielkie, choć zawsze trzeba mieć coś na koncie w rezerwie.
Watro przed wyjazdem zawrzeć jakieś dodatkowe ubezpieczania (zdrowotne + ewent. samochodowe) ale to nie są duże koszty. Winiety rumuńskie to coś rzędu ~10 Euro.
Cała reszta zależy od preferowanego sposobu nocowania, żywienia, zwiedzania i spędzania czasu.
Ja jeżdżę zawsze bardzo skromnie, tzn. noclegi na dziko w namiocie, żywienie "biwakowe" we własnym zakresie, raz na kilka dni jakieś uzupełniające zakupy spożywcze (ceny w Rumunii ostatnio wyrównały sie z naszymi, a na Ukrainie wciąż nieco taniej), trochę kasy przeznaczamy na bilety wstępu do zwiedzanych muzeów oraz na lokalne specjały kulinarne ze szczególnym uwzględnieniem napojów. Nie korzystamy z drogich atrakcji typu "Parki Rozrywki", "Wypożyczalnie Quadów, Wielbłądów i RAkiet Kosmicznych" ;-)
Generalnie - paliwo jest głównym składnikiem kosztów.

RICHI
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2010, 22:11
Auto: 2-LT70
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: RICHI »

:D No to sporo się dowiedziałem koledzy od was koszty wyżywienia podobne do Polski plus zwiedzanie.Winety już doliczałem wcześniej jako koszty drogowe.Jeżeli chodzi o spalanie to raz mi tylko spalił na trasie 14l.,a tak to miasto trasa pali 15-16l.przy około prędkośc 80/90km/h.max 100km/h. Bo teren no to inna bajka 20l./21l. zamyka albo moto godziny raczej, koła goadrich mud 33x10,5x15 zawsze tak palił :(

//edit by fobos - zostawmy czerwony kolor dla moderatorów ;)

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: Norick »

Hmm zmień koła na mniejsze
A ja własnie szukam współspacza na wyjazd do Rumunii i prawdopodobnie Albanii na pierwszą połowe lipca
Mój pali ok 10l na taki wyjazd. Na Ukrainie wyszło mi 8,41 przy rozmiarze 31x10,5 x15. Trasę mam juz na garminie. Koszty...oczywiście paliwo do podziału , wizy , żarcie swoje, biwak swój + 160 zł za jakieś nalepy, koszulki, itp
Wyjazd towarzyski, elastycznośc nic na siłe :lol:
Ostrzegam jestem strasznym chlorem :mrgreen:
Wyjazd na Ukrainę na 5 dni "all inclusive" ( z jednym noclegiem w hotelu)kosztował mnie 360 zł przy czterech osobach na pokładzie więc da się żyć. Tyle że tam ropsko tanie

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: sebastian44 »

Ja jadę we wrześniu, wtedy jeszcze powinno być ciepło. Planuje zwiedzić Ukraine, przez Karpaty do Rumunii a potem do Odessy i powrót przez Ukraine. Jeszcze nie ustaliłem co dokładnie chcę zobaczyć ale jest pare obowiązkowych przystanków..mi pali 12,5-13 litrów po mieście, mam nadzieje ze na trasie apetyt jeszcze troche zmaleje(kołeczka skromne 31x10,5 MT). Spanie zamierzam urządzić w samochodzie w miare mozliwości no i namiot. @RICHIE jeżeli chcesz tanio to polecam Ukraine bo paliwko znacznie tańsze..z tego co sprawdzałem ppowinno spokojnie być ponieżej 3 zł/l.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: czobi »

we wrzesniu odziwo, wysoko w karapatach potrafi juz byc bardzo zimno, warto pobrac cieply spiwor.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: Norick »

Norick pisze: A ja własnie szukam współspacza na wyjazd do Rumunii i prawdopodobnie Albanii na pierwszą połowe lipca
Nieaktualne juz nie szukam
Ale jedź chłopie bo jechać gdzieś trzeba :mrgreen:
Ja natomiast w przyszłym roku muszę w piochy jechać

RICHI
Posty: 26
Rejestracja: 17 maja 2010, 22:11
Auto: 2-LT70
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: RICHI »

Witam kolegów ten rok odpuszczam,trochę mnie pociągło po kieszeni rodzinnie Turcja no i moja laleczka np:winda.Więc jadę za rok ale 100%.może Rumunia , albo Ukraina.
:D Cały czas możecie pisac co gdzie jak i za ile,może jakieś mapy z trasami szutrowymi,leśnymi wogóle bocznymi krajobrazowymi :lol: pozdro.

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: PIERWSZA WYPRAWA,GDZIE I JAK NAJTANIEJ...

Post autor: Cobra »

Richi jeśli chcesz ja będę jechać do rumunii w weekend majowy. Teraz spędziłem tak ponad tydzień więc można się pobawić... :mrgreen:

ODPOWIEDZ