BrzuchKrafting II

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: jezus »

Dupa, auta znajomego zimują na Mazurach......dobrej zabawy życzę.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: jezus »

Może jednak nie dupa, Pewex mnie przygarnie do siebie, więc na 99% podjadę już w piątek zaparkować kampa i sprawdzić kto co ma w garze dobrego do szamania ..... :mrgreen:
Klepa.. widzę po Twoim avatorze że detektorkiem się zabawiasz ?. ..... pokazał byś mnie kilka rzeczy, jako świeżakowi w temacie ? będę miał swój sprzęt rzecz jasna. :D :D :D

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: plum76 »

Małe podsumowanie.

To nasza lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/UcQbepx6FYriiRZf6

W piątek ja będę ok 1800 na miejscu. Jak ktoś chce być wcześniej to proszę o info.
W sobotę ustalamy start na 9:00 wiec prośba, abyście dojechali do tej godziny. Powrót na miejsce o zmroku. Obecnie nie przewiduje przerwy obiadowej w trakcie objazdówki, co nie znaczy że nie zrobimy postoju na przysłowiową kawę i herbatę. Termosy robią robotę.

Prośba aby auta były zatankowane, w okolicy najbliższej brak stacji a szkoda tracić dzień na zjazd z wytyczonej trasy. Trasa to max 50-60km, ale nie unikamy terenu a tam paliwo szybko znika.


Po powrocie do obozu rozpoczynamy część Brzuch. Będzie ognisko wiec będzie można korzystać z możliwości jakie daje.
Pytanie, czy ktoś ma zapas ziemniaków aby wsiąść reklamówkę większych rozmiarów. Chętnych zapewne nie zabraknie do ich jedzenia.

Mały REGULAMIN:
- dbamy o porządek, śmieci zabieramy ze sobą. Ostatni który będzie opuszczał obozowisko prośba o sprawdzenie jaki jest jego stan.
- Będziemy poruszać sie w kolumnie po rożnych drogach więc trzymamy szyk i nie zjeżdżamy z wyznaczonych tras. CB przydatne.
- Dbamy o siebie, temperatura będzie ujemna wiec zabrać ciepłe rzeczy: czapki, szaliki stupty buty porządne i te na zmianę.
- hipotermia, dawać znać jakby coś się działo zarówno w dzień jak i w nocy. Będzie dodatkowy namiocik z piecem (sauna) wiec jakby coś będziemy sie ogrzewać.
- Sprawdzić sprzęt, naładować akumulatory, uzupełnić paliwo w webasto.
- Sugeruje zabrać 2 śpiwory lub dodatkowy koc, taki zestaw daje szanse przenocować nawet bez ogrzewania.
- ci co chcą skorzystać z sauny zabrać co trzeba. Uczulam że piec nie będzie osłonięty wiec uważać w środku.
- Jedzenie i picie każdy sobie ale też i wspólnie. Zabrać stoliki krzesełka itp. Wszystko pod gołym niebem.
- Ci którzy przyjeżdżają na 1 dzień bez noclegów prośba o parkowanie blisko wyjazdu, aby potem po namiotach nie jeździć.
- łopata, masz miejsce zabierz szczególnie info do tych z piątku. Siekierkę pewnie ktoś tam będzie miał.
Kontakt do mnie to 517 111 421.

Na niedziele polecam podjechać tutaj https://maps.app.goo.gl/8G3sxQko7CAiY7mM9 . Można tam autem dojechać, super miejsce na spacer także o tej porze roku. Zajmie to 30min do 1h. Jest tam wyznaczona ścieżka do strumyka. Może i kafejak będzie czynna. To środek Puszczy Kozienickiej.

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: jezus »

Ja być w piątek na miejscu, nie wiem o której ale mam nadzieję że zanim się ściemni.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: plum76 »

Wrzucam temat na wyjazd zimowy 2025. Będzie o czym jutro pogadać.

https://www.tawernaskipperow.pl/czyteln ... altyk/6899

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: macieq »

No nie wiem czy wpuszczą na ten lód

Lodowa droga prowadząca z lądu do portu Osterby na półwyspie jest otwarta dla aut ważących do dwóch ton.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: plum76 »

ale to jest info dla jednej z 7 dróg tam dostępnych.
Zresztą nie widzę sensu w zimie tam ciągnąc terenówek.
Ja swoim subaru bym tam pojechał.

Tak jak mówiłem temat do dyskusji.

Awatar użytkownika
klepa
Klubowicz
Posty: 283
Rejestracja: 12 lut 2011, 19:45
Auto: Sprinter4x4 (16r.), V8 (08r.), Patrol Y61 GU4 (08r.)
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: klepa »

jezus pisze:
05 gru 2023, 19:16
Klepa.. widzę po Twoim avatorze że detektorkiem się zabawiasz ?. ..... pokazał byś mnie kilka rzeczy, jako świeżakowi w temacie ? będę miał swój sprzęt rzecz jasna. :D :D :D
Coś tam się kiedyś bawiłem ;-) Chętnie pogadam, bo z racji na temperaturę raczej trudno będzie coś pokopać w zmarzniętej ziemi.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: plum76 »

Pomimo że jeszcze weekend to impreza dobiegła końca.
Podziękowania dla przybyłych, a była nas bardzo dużo.

Dzikarz nasz przewodnik i gospodarz zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Szkoda, że niektórzy musieli uciec wcześniej w sobotę, bo prawdziwa imprez dopiero się rozpoczęła po zmierzchu. Można było zobaczyć dorosłych facetów w slipach na śniegu rzucających się śnieżkami. Więcej nie zdradzam, bo może wersja III powstanie. Jeżeli tak, to raczej już w innym województwie, coby tez zobaczyć co nieco.
Dzięki wszystkim.
Paweł

Awatar użytkownika
kawapower
Klubowicz
Posty: 271
Rejestracja: 28 sie 2013, 13:13
Auto: UZJ80 :-D 1993
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: kawapower »

widzę, że było wesoło...
Paweł, dzięki wielkie za organizację, fajną zabawę w doborowym Towarzystwie, choć tylko w sobotę. Ogromne podziękowania dla przewodnika za zdradzenie kilku branżowych ciekawostek i faktów historycznych o okolicy.
Czekam na kolejne spotkania





Awatar użytkownika
kawapower
Klubowicz
Posty: 271
Rejestracja: 28 sie 2013, 13:13
Auto: UZJ80 :-D 1993
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: kawapower »

Parę fotek ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego 2211133G przy użyciu Tapatalka


jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: jezus »

Same toyoty na zdjęciach..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: pinc6x6 »

Jakieś decyzje zostały podjęcie co do głównego wyjazdu?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: plum76 »

hej
To znaczy jakie miały zapaść. Termin i kierunek ten sam. Trasy powstają na bieżąco dzień po dniu w zależności ile będzie śniegu.

paweł

pinc6x6
Posty: 505
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: BrzuchKrafting II

Post autor: pinc6x6 »

plum76 pisze:
10 gru 2023, 19:33
hej
To znaczy jakie miały zapaść. Termin i kierunek ten sam. Trasy powstają na bieżąco dzień po dniu w zależności ile będzie śniegu.

paweł
termin miał być w okolicach świąt BN ! Ale w tym roku przepadają na Ukrainie tak jak u nas. Dlatego pytam o termin!

ODPOWIEDZ