Wakacje 2017

Dział dotyczy wszystkich miejsc Świata ( Polska, Europa, Azja, ... )
Zamieszczamy tutaj TYLKO NIEKOMERCYJNE ogłoszenia.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

A bieszczady bądź Mazury ktoś pewnie zaliczył?
Co możecie polecić, z dzieckiem 8 lat będę jechał i z żoną. Chodzenie po górach za dużo nie będzie, może rowerem pojeździć poplażować trochę. Ogólnie trochę lenistwa. :)

Naroy
Posty: 79
Rejestracja: 18 lip 2008, 08:41

Re: Wakacje 2017

Post autor: Naroy »

z 1 roczną córą zrobiliśmy Rumunię..jak miała 8 lat była już w Tybecie.. :) co pomiędzy to nie wspomnę.. albo ok ..wspomnę:
Nepal,Indonezja,Malezja,Kambodża,Tajlandia,Bośnia,Czarnogóra,Iran,Syria,Jordania.. Dziecko nie jest żadnym ograniczeniem..jedź gdzie Wam się podoba..w wielu sytuacjach maluch otwiera drzwi i pomaga.. polecam.. :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: kylon »

Naroja znam od 8 klasy podstawówki. Dziecko znam. Wie co gada ;-) Ale swojego malucha nie wszędzie bym zabrał od malutkiego;-). Osiem lat to już nawet zapamięta co zobaczył.
Kiedyś byliśmy w Tunezji z sześciolatkiem. Codziennie najważniejsza była plastikowa kopara. A piachu było dużo do przekopania na każdym postoju. Awaria niestety się zrobiła jak złapał grypę i to poważną. Lekarza szukaliśmy w rafinerii w strefie militarnej. We Włoszech już przymusowy pobyt w szpitalu.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: luk4s7 »

Tyle teorii ile ludzi. Bedu i Ania byli z półroczniakiem i trzylatką w Tajlandii. Twierdzą że to dla nich nic wielkiego. Wierzę ale sam bym się nie wybrał w takiej konfiguracji z wielu względów. Chociażby takich o jakich Kylon wspomina - czy to jest dla dzieci fun i cokolwiek zapamietają? Większość dzieci jest szczęśliwa na plaży, basenie, placu zabaw itd. Niekoniecznie mają radość ze spędzenia dni w aucie albo przesiadając się z autobusu do pociągu itd.
No ale każdy ma swój pomysł i tego się trzymajmy.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: rolkos »

Znam ludzi którzy od 8 lat nie lecieli samolotem bo jak to tak z małym dzieckiem. Problem w tym że rok temu urodziło im się drugie więc kolejne 7 lat będą chyba czekać z lataniem. Wiadomo że łatwiej pojechać na all inclusive gdzie są animacje dla dzieci a rodzice leżą. Tylko nie każdy taką formę wypoczynku preferuje. Inna sprawa to wypadki losowe, jak choroba i tu zgadzam się że nie każdy kierunek będzie dobry.
Jak to ktoś napisał na tym forum "Hiluxem z Piotrusiem to nie dalej jak na Słowację, bo to nie wiadomo czy dojedzie i czy wróci.. "
Żyjesz tu i teraz nie za 10 lat.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Panowie spokojnie nikt nie pisał nagle same prze...anki? :lol:
Nie chodzi mi o to, że się boję o niego, tylko wiadomo dzieci lubią plażę, piasek jakiś plac zabaw rower itp.
Więc pytałem czy ktoś był w takim miejscu i może polecić.? Wiadomo jest też, że dzieci nie bardzo po górach dadzą radę (przynajmniej mój) jakiś wielkich dystansów pokonywać. Zależy mi na jakiś adresach sprawdzonych np.:kuchnia smaczna, warunki mieszkalne fajne, do jeziorka na plażę blisko, ot takie cosik.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Zbyszek »

Dzieciom należy się opieka, zabawa i nauka przez całe życie którego podróż jest częścią i to moim zdaniem atrakcyjniejszą niż siedzenie w domu. W podróży łatwiej zapewnić różne atrakcje bo przemieszczanie się to ułatwia, ale oczywiście trzeba się trochę do kondycji, upodobań i zainteresowań nagiąć. W podróży jest więcej czasu na rozmowę i wychowanie oraz naukę różnych ciekawych rzeczy. Nieszczęścia mogą się zdarzyć i w domu i w podróży z tym że w podróży mamy częściej dzieci na oku niż w all inclusiv czy w domu z ogrodem. Jeśli się wykupi dobre ubezpieczenie to w przypadku choroby opieka jest nie gorsza niż w Polsce a często nawet w " dzikich krajach" lepsza. W zimie byłem z wnukami 3 i 6 lat w Omanie samolotem a potem jeździliśmy wynajętym samochodem. Obaj twierdzą że to był najlepszy wyjazd a mnie się też podobało. Wcześniej chodziliśmy z nimi po górach, pływaliśmy motorówką i jeździmy na rowerach i ciągle im mało.

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: MariuszS »

Może nie całkiem "w temacie", ale taka mię naszła refleksja, iż dzieciom, przede wszystkim, należą się inspirujący rodzice....
I nie ważne, czy są to wystudiowane (na vortalach typu "Biblia taniego latania" etc.) wyprawy w egzotyczne miejsca globu, czy np. wspieranie amatorskiego teatrzyku w miejscowości zamieszkania, albo renowacja rupieci w garażu...
Ważna jest pasja, i pokazanie, że życie może mieć smaki, barwy, zapachy, odczucia, niespodziewane zwroty i przygody ....
Mam mnóstwo przykładów - koleżankę, która zabrała kilkumiesięczne dziecko w trzyletnią podróż po obu Amerykach, kolegę, który trzytygodniowe dziecko zabrał w chuście na skiturową wędrówkę po Beskidzie Wyspowym, i, naprawdę, wiele podobnych....
Sam, też jakoś dawałem radę ;-)
PS. Im trudniejsze warunki "socjalne", tym bardziej wykształca się kreatywność w wymyślaniu rozrywek, zabaw, kodów kulturowych. Vide: "Wstęp do imaginoskopii"

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Zbyszek »

U dzieci sprawdza się teoria inż Mamonia z Rejsu. Podoba im się tylko to co już znają. Jeśli znają tylko dłubanie łopatką w piasku, jazdę na rowerku po podwórku i oglądanie bajek na ipadzie to to chcą robić. Ale jeżeli się trzylatka zawiezie z słowackie tatry lub alpy austriackie gdzie wzdłuż tras są atrakcje dla dzieci w postaci różnych smoków i dinozaurów, poszukiwania skarbów, konstrukcje do zabawy z płynącą wodą a nawet samemu zbudować jakąś tamkę na strumyku i koło wodne z korka, pudełka po zapałkach i wykałaczki to powie że góry są fajne i będzie chciał w góry jechać. Na początek trzeba wybrać trasy gdzie można się wspomóc jakimiś kolejkami albo urozmaicić trasę jakąś grotą lub zwierzyńcem, czy muzeum motoryzacji ( grossglockner)

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Wątek zszedł z tematu. :twisted:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Wracając do tematu, to ja postanowiłem pojechać w tym roku na Sardynię. Przez Korsykę. Wraz z 6 latkiem i 12 latkiem jedziemy Landem na totalny spontan. Noclegi tam, gdzie nam się spodoba. Na wszelki wypadek namiot w bagażniku.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: rolkos »

Ile się jedzie na Korsykę i ile noclegów przewidujesz po drodze, śpisz w hotelach czy pod namiotem?

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Właśnie zatrzymałem się na pierwszy nocleg koło Grazu. Zależy skąd jedziesz. Ja z Wrocka planuję 2 noclegi, zanim wsiadam na prom w Piombino. Najlepiej brać poranny prom. Sam dojechałbym pewnie dużo dalej, nie o to jednak chodzi. Jutro chyba prześpimy się we Florencji. Dzisiaj Wiener Schnitzel, jutro pizza.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wakacje 2017

Post autor: Cruiser »

Sorki. Nie Piombino tylko Livorno. Z Piombino pływają promy na Elbę, tam jednak idzie się zanudzić. Po 2 dniach uciekaliśmy z Elby. W Livorno jest trochę swojski klimat: najgorsi kibole Włoch rządzą miastem. Trzeba ostrożnie wybierać miejsce noclegowe.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Wakacje 2017

Post autor: krystusg »

Panowie,,,,
nikt w Bieszczadach nie był, nikt nic nie poleci? Miejsca kwatery itp.?

ODPOWIEDZ