DAKAR 2015

Polskie i zagraniczne.

Moderator: luk4s7

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: Sławek »

Tylko nie mogę znaleźć co się stało :( . Się ładnie zaczyna ten rajdzik

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

http://eurosport.onet.pl/motorowe/rajdy ... aking_news" onclick="window.open(this.href);return false;

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: Sławek »

Ciekawe ile by kosztowała taka wycieczka na Dakar jako widz oczywiście .

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: Addams »

Maciej Berdysz, najciekawszy przypadek Polaka na Dakarze już niestety nie jedzie. :(

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: jezus »

Smutno się czyta o śmierci, zwłaszcza rodaka....... ale poza tym te wszystkie przetasowania, wykluczenia, awarie ... i to zawodników znanych i lubianych przywrócą może Dakarowi ten element którego od jakiegoś czasu brakowało...... rutyny i przewidywalności . 8)

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: Sławek »

Mam nadzieję że nie przywrócą rutyny i przewidywalności :)))

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

daję linka żeby nie pytać
http://eurosport.onet.pl/motorowe/rajdy ... adek/8q74h" onclick="window.open(this.href);return false;
Stasiaczek też się wycofał, nie dziwię się.

To był projekt o którym marzył każdy endurowiec, spotykają się kumple i mówią zróbmy wszystko żeby za 2-3 lata pojechać w Dakarze, decyzja OK i pojechali...
Z przyjaciółmi nie raz siedzieliśmy gdzieś brudni, zmęczeni i tak marzyliśmy... nawet nasze xr są jakimś odzwierciedleniem, nazwa która sama się wpisuje pod postami ...team.pl i wiele innych drobnych detali nawiązujących do Dakaru. Dla nas szczyt to wyjazd do Maroka i latanie po naszej pustyni. Nawet miasto i wiek ten sam... Oni mieli możliwości zrealizować marzenia tysięcy takich chłopaków, którzy latają nie po błocie.
Addams pisze:Maciej Berdysz, najciekawszy przypadek Polaka na Dakarze już niestety nie jedzie. :(
nie jedyny taki, pamiętasz Krzysztofa Jarmuża, Łukasza Kędzierskiego, a nawet na sam początek Wojciech Rencza, każdy z nich w jakiś sposób przecierał swój dakarowy szlak.
Sławek pisze:Ciekawe ile by kosztowała taka wycieczka na Dakar jako widz oczywiście .
wysłanie swojego motoru plus bilet lotniczy tam i do domu niecałe 12.000 tu bardziej zależy od biletów lotniczych, bo paczka z motorkiem stała opłata.
Sławek pisze:Mam nadzieję że nie przywrócą rutyny i przewidywalności :)))
spróbuj wpatrywać się cały dzień w wyniki i śledzić swoich faworytów to nigdy Ci się nie znudzi

naszym dzisiaj idzie

dakarowy marzyciel bez energii
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

Dream Team Carlos Sainz rozbija samochód, Peugeoty nie w tym roku, a mi się marzyło żeby Despres wygrał, bo z motorków się przesiadł ;)
Sonik 10 min prowadzi w generalce
Jeżeli Nani wozi części to jakim sposobem stracił 2min do Hołka, a może odelżony Hołek nie może jechać szybciej
Dąbrowski strata liczona w godzinach bo półośka :(
itd

Africa Eco oglądacie? Pamiętacie Ullevalsetera z Dakaru?

PS
no tak gdybym się jarał piłką to bym rozłożył jaranie na kilka dyscyplin, a tak to "tylko" Dakar i CC

całkowicie pochłonięty
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

Casale trochę odrobił, ale Super Sonik jest dalej liderem.
Cary rządzą i to aż cztery :)
Marek Dąbrowski 18 i obserwacji wp dobrze dawał, jazdy Hołka nie rozumiem, ale wygląda mi na to, że chce dojechać na przyzwoitym miejscu, najbardziej sprawdzona konstrukcja, nie wozi balastu, a Roma kolejny raz szybszy... tak oczekuje walki.
W motorkach Barreda nieźle sobie to dzisiaj wymyślił ;) nawet jak się pomylili to z Comą, spryciula :) jeszcze gdyby Gonsalves też coś pomyślał i zbliżył się do Comy. Despres byłby wyżej gdyby miał do ogarnięcia dwa koła. Jak już Was zanudzam motorkami to zerknijcie na pilota Gordona to motocyklista Johnny Campbell król królów rajdów baja wygrał parę razy na xr-ce :)

PS
o smutnych nie piszę

motorkowy nudzisz
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: kpeugeot »

Hołek w końcu trzyma zasadę ze czasami lepiej i spokojnie swoim tempem niż się napinać - to dopiero połowa imprezy i dwa odcinki maratońskie przed nimi - myślę że wtedy przyciśnie

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

kpeugeot pisze:Hołek w końcu trzyma zasadę ze czasami lepiej i spokojnie swoim tempem niż się napinać - to dopiero połowa imprezy i dwa odcinki maratońskie przed nimi - myślę że wtedy przyciśnie
Ja do Hołka nic nie ma i bardzo mu kibicuję, ale chciałbym zobaczyć ja walczy jak nie odstaje od innych, jeszcze raz podkreślam w tym roku ma idealną sytuację. Dla sprawiedliwości moich komentarzy muszę napisać, że dzisiaj Hołek był szybszy od Romy i 4 na odcinku :)

Dzisiaj był bardzo ciekawy wywiad na eurosporcie, z Rafałem Martonem, po za innymi szczegółami to wyczułem, że SMG to była konieczność po niedogadaniu się z Overdrive i że ośka ma przewagę w mniejszej ilości rajdowych kilometrów w tak ułożonej trasie na Dakarze jestem przekonany że z Adamem wolą coś 4x4. Dodał też że nie spodziewał się tak szybkich Toyot :)
Motorki i quady leniuchowały :)
Jutro maraton i ciekawe kto pojedzie najszybciej, a zarazem najmniej destrukcyjnie.

i o tym samym, ale bliżej ;)
W dniu dzisiejszym był też ostatni prawdziwy odcinek w rajdzie Africa Eco Race.
Na motorku wygrywa Pal Anders Ullevalseter z przewagą niecałych 3 godziny BRAWO, ale nie ma się co dziwić to zawodnik startujący wielokrotnie w Dakarze.
T1 Jean-Louis Schlesser który wygrał 7 raz nie startował to było wolne miejsce na wygraną :)
T2 wygrała polska załoga Paweł Molgo i Ernest Górecki większe brawa za 7 miejsce w generalce.
Waga ciężka - Kamaz wygrywa, drugi Kamaz czyli zespół Kamaza chce wychować nowe pokolenie Carów, trzecia Tatra, piąty Piotr Domownik w Unimogu :)

mały komentatorek
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: jezus »

Z tym wywiadem Martona to bym nie przesadzał. Wyglądało to bardziej na tłumaczenie się niż wywiad.
Zadać też można pytanie dlaczego nie zabrali grata z pustyni, przecież to tak wiele nie kosztuje...może źródełko sponsorów wysycha .

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

jezus pisze:Z tym wywiadem Martona to bym nie przesadzał. Wyglądało to bardziej na tłumaczenie się niż wywiad.
Zadać też można pytanie dlaczego nie zabrali grata z pustyni, przecież to tak wiele nie kosztuje...może źródełko sponsorów wysycha .
Pomijając jaka to było forma wypowiedzi, dowiedzieliśmy się sporo np. o kłopotach z amortyzatorami u innych zawodników SMG. Czy zabiorą zgliszcza czy nie to po wypowiedzi można przypuszczać, że mieli podpisaną umowę na wypożyczenie z serwisem i to nie ich problem, czyli tak jak praktycznie wszyscy.
Kolejną nutę przepowiedni z a`la wywiadu to charakterystyka trasy i tu można rozwinąć temat np. czy ASO (Francja) miało przygotować trasę pod ośkę Peugeota(Francja) ale dostali sygnał, że samochody jadą w tym rajdzie po doświadczenie i (jeszcze dalej fantazjując) w przyszłym roku trasa będzie pod ośkę.
To co mi się nie podoba to narzekanie na trudności w rajdzie i że w tym roku ASO przesadziło, to w takim razie pierwotne rajdy w Afryce jak mają być scharakteryzowane, to były czasy w których zawodnicy wszystko sami robili, a teraz nazywa się etap maratoński, no tak jak jedna z drugą "Gwiazdą" wyglądałaby z umorusaną buzią w tv ;) Widzieliście na ostatnich rajdach czołówkę, która przyjeżdża w nocy... no właśnie, bo jest limit czasowy itd itd. Zaznaczam ja nie chcę krwi TYLKO, ja chcę patrzyć na najlepszych GLADIATORÓW motoryzacyjnych, na top ludzkich możliwości w ogarnięciu terenu, pojazdu i jeszcze raz napiszę przede wszystkim swoich możliwości ciała i umysłu. Piszę to siedząc za klawiaturą, ale wiem co to 420km odcinaka na starym Dakarze, dla mnie to było od 7 do 22

Moim zdaniem dzisiaj będzie się działo!

idealista obserwator
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: DAKAR 2015

Post autor: zombi »

A mi się w tym "wywiadzie" nie podobało narzekanie na partnerów "biznesowych". Niedogadanie z Overdrive czy pretensje do organizatora rajdu. Wywlekanie, o markach w czasie rajdu tez nie jest rozsądne.
Jak bym tam nie chciał (jak bym miał), wywalać kupę kasy na współpracę z kimś kto publicznie rozdrapuje rany przy niepowodzeniu. A Panowie muszą poszukać kogoś i ponegocjować warunki.

W temacie rajdu to podoba mi się Casale, chce mieć kolejne zwycięstwo i konsekwentnie dąży do tego w walce na OS. Na dziś praktycznie dopadł Sonika - oj jutro Sonik tez da ognia, też jest zdeterminowany "liczy się tylko 1". Nie wiem tylko poco Hołkowi kolejna wysoka pozycja poza podium. A straty 30 min (wciąż się powiększającej) ot tak nie odrobi. Chyba że kalkuluje na czyjąś awarię.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: DAKAR 2015

Post autor: endurance »

Casale miał przewagę ponad 19 minut, ale stracił
Co do Hołka to też nie widzę u niego pazura do wygranej

fast newsman
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

ODPOWIEDZ