diff-lock przedniego mostu

Moderator: luk4s7

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

diff-lock przedniego mostu

Post autor: marek911 »

Witam chlopacy , sluchajcie kupilem mosta pzedniego i on jest z diff lockiem a umnie stary bez diff locku czy moglbym ja jakos jego podlonczc zeb on mi pracowal? pozdrawiam...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: LEX »

Tak, mozesz.

Z blokady mostu ida kabelki. Jedne kabelki są do napędzania silniczka w blokadzie, a inne kable dają tylko informację czy blokada jest włączona, czy nie. To bardzo prosty system i gdybym miał to wszystko przed oczami, to bym wiedział jak podlączyć.

Być może masz nieoryginalną blokadę, np. ARB i wtedy włącza się ją kompresorem. To jest jeszcze prostsze. Jestem pewien, że ktoś w Twojej okolicy pomoże, a jak nie to wrzuć zdjęcia i my pomożemy.

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: marek911 »

diff lock u mnie jest oryginalny i chcialbym jeszcze spytac czy mozna podlonczyc pod oryginalny wloncznik
?
Załączniki
IMG_1385.JPG

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: marek911 »

oryginalny wloncznik...
Załączniki
IMG_1386.JPG

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: LEX »

Tak na gotowo nie da się podłączyć, gdyż pomiędzy blokadą a włącznikiem jest jeszcze taki mini-komputer, który tym wszystkim steruje i powoduje, że się świecą żaróweczki pod licznikami. Myślę, że jedyny sposób to podłączenie pod przełącznik chwilowy, aby silnik blokady przestał pracować jak tylko się puści przycisk. Trzeba zrobić układ elektryczny taki, który zmienia polaryzację na silniczku. Do tego trzeba przełącznik trzypozycyjny (on-off-on) chwilowy, który ma 6 nóżek (2x3) krzyżuje się następnie odpowiednio kable i po problemie. Do wyjść dodatkowych na wtyczce w moście podłączasz diody/żarówki, aby wiedzieć, że blokada się zapięła.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: Rokfor32 »

Ten "mini komputer" załatwiają dwa przekaźniki. Wówczas przełącznik w kabinie może być zwyczajny, dwupołożeniowy bistabiny (czyli zwykłe ON-OFF). Kontrolka zapięcia jest z osobnego czujnika - ori kontrolej daje dodatkowo mruganie lampki, jak blokada jest na zasilaniu, ale z jakiegoś powodu się nie zapięła.

Grzebnij po forum, wklejałem kiedyś taki odręczny schemat sterowania taką blokadą, włącznie z identyfikacją pinów we wtyczce.

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: marek911 »

ile gzebalem po forum nie znalazlem zadnego schemata moze moglbys sam zobaczyc bo nieznachodze. pozdrawiam...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: milczacy »

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 15#p116221" onclick="window.open(this.href);return false;

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: marek911 »

moze mozecie wzucic linka gdzie mozna kupic taki pzekaznik bo ja w tej elektronice jestem zieliony :D pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: Rokfor32 »

W kiosku ruchu (niemalże). To najzwyklejsze, najbardziej standardowe uniwersalne przekaźniki - jeszcze nie spotkałem sklepu motoryzacyjnego, który by ich nie miał. A schemat narysowałem najprościej jak się da, układ nóżek na przekaźnikach jest takki sam w realu.

marek911
Posty: 16
Rejestracja: 25 wrz 2011, 12:12
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: marek911 »

witam , mam takie pytanie czy mozna podlonczyc pod pzycisk center diff lock blokade pzedniego mostu. zeb jak wciskiwalem pzycisk to zblokowalo pzedni most i center ?

Kameleon

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: Kameleon »

Centralną blokadę zostaw w spokoju. Jest ona automatycznie zapinana po właczeniu reduktora ( chyba że dokonałeś CDL mod :mrgreen: ) lub ręcznie ( przyciskiem CDL) na H
Było by bardzo źle gdybyś miał na stałe zapiętą blokadę przodu jadac na reduktorze lub na CDL H :oops:
Możesz połączyć w 1 zestaw blokadę tyłu i przodu i to ma sens bo jak już jest bardzo ciężko lub "siedzisz" to zwykle zapina się 2 blokady jeśli ktoś je ma 8)

Awatar użytkownika
Szybek
Posty: 24
Rejestracja: 01 wrz 2012, 22:20
Auto: FJ80 1990
Kontakt:

Re: diff-lock przedniego mostu

Post autor: Szybek »

Podepnę się do tematu ma ktoś jakiś pomysł, od czego jest czarna wtyczka na dwa piny, jest przypięta to tej białej widocznej na foto wyżej ^^^ ???? :?

ODPOWIEDZ