Akumulatory do HDJ80 4,2 td

Moderator: luk4s7

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

Farmer pisze:
kylon pisze: Jej zaletą jest żel więc może stać nawet do góry nogami.
Optima to akumulator żelowy? wydaje mi się, że się mylisz..to jest zwykły kwasiak, tylko cele są skonstruowane w innej technologii.

Instaluję właśnie ogrzewanie postojowe i z tego względu też już niebawem będę w trakcie poszukiwań nowych aku do hdjota, stare pewnie padną po pierwszej nocce. Dziwię się, że optima ma u Was takie słabe notowania. Przyznaję, że chciałem sobie takie fundnąć, ale teraz to już sam nie wiem, czy warto...przepłacać..;)
Farmer, Zolta optima jest najlepsza do naszych smietnikow - jak autko stoi to hebel off i odlaczamy aku od cale instalacji samochodu - mozna sobie tez dokupic malutki prostownik CTEK i trzymac na podtrzymaniu baterii ...

McRabbit
Posty: 51
Rejestracja: 12 mar 2008, 12:14
Kontakt:

Post autor: McRabbit »

do pracy z urzadzeniami na postoju: oswietlenie, radyjko, przetwornica mala, jakies pierdoly
najlepsze sa aku z w wersji (jak to nazwac) powiedzmy jachtowej
aka ktore z definicji nie szkodzi glebokie rozladowanie
nie traca napiecia przy glebokim rozladowaniu, dlugo sie laduja wprawdzie i malym pradem ale sa nie do zabicie przy rozladowaniu do zera,
wiem ze to ogolnie rozumiany chlam, ja zanabylem po jakiejsc tam dosc silnej znajomosci jenoxa, wybrali mi takiego co mial dobre parametry, zaplacilem ze 120 zł za 95Ah i spisuje sie do dzisiaj wysmienicie ponoc

do rozuchu cos mocnego, optima, to jasne tylko kiedy auto jezdzi powiedzmy codziennie

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Nie wiem po ile kupujecie optimy 75Ah,ale za 2400 mamy 8 aku normalnej polskiej firmy, które są wymieniane na nowe w razie awarii tego samego dnia przez dwa lata. Czyli mamy aku na min 12 lat. Ja natomiast miałem gigantyczne problemy z serwisem optimy, najpierw jeszcze tej ze stanów a potem już tej "żółtej". Największy problem był zawsze jak aku stało właśnie odłączone od prunda, bo padało co miesiąc, nawet ładowanie 1A nie dawało dłuższych rezultatów.

Zrezygnowałem z nich gdy już sami amerykanie zaczęli na nie narzekać.

Tak jak ktoś już tu napisał optimy są aku kwasowymi (kwas siarkowy) (bo niby jakimi innym), ze secjalnie zrobionymi celami spiralnymi, a to że zawiesina kwasu jest w "gęstszym" stanie skupienia niż w zwykłym aku nie ma żadnego znaczenia dla pracy aku. To że optima może pracować pod różnymi kontami jest zasługą specjalnych właśnie specjalnych cel. Nie zmienia to również faktu że kwas siarkowy (czyli akumulatorowy) jest kwasem silnie żrącym i trzeba uważać na skórę, oczy, ubrania, i lakier w aucie.

Optima jest spoko ale do auta na co dzień, tylko po co przepłacać.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

Optima zolta jest do dostania spokojnie jest do dostania w Krakowie za ok 700 PLN brutto ...

Ale jak ktos nie uzywa wincha na rajdach to mysle ze tez na normalnym aku obleci ...

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

...tysz prawda.
moje zwykle varty blue odpalily po 5tygodniach stania hila bez jekniecia.
w ogole problemu z nimi zadnego nigdy.

swoja droga to mnie zaskoczyliscie panowie z optima , myslalem ze to hevijebudu djuti , a jednak

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

tylko przejedzcie sie z normalnym aku na rajd typu Puchar Polski gdzie winche pracuja cala noc ...

gwarantuje ze nie wytrzymaja takiego katowania

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Są takie co wytrzymają, co nie zmienia rzeczy że na rajdy wziąłbym to:
BANNER RUNNING BULL AGM i o dziwo tańszy od optimy.

MaxLux najtańsza optima yellow 75Ah kosztuje chyba 1150zł na alledrogo. No chyba że mówimy o małej, ale to wtedy faktycznie do katowania na rajdach się nadaje.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

Co do zelowek to taka ciekawostka
w willim od 4 lat mam zamontowany akumlator zelowy z ups-a ( yuasa) ogolnie nie ma prawa dzialac w aucie ( a uzywa go duzo osob , polecil mi go kiedys misiek bielsko) kosztowal chyba 100 zl na allegro ( uzywki)
w takim aucie aku ma najgorsze mozliwe warunki ( jezdzi sie nim tylko na rajdy czy w teren pare razy w roku , czesto alternator zdycha przez bloto , czesto byla uzwana wyciagarka itp) a dziala dalej i zadko kiedy trzeba go ladowac przed jazda.

w hdj jest problem ze wneki na aku sa bardzo male, nie da sie zamontowac 100ah ( przynajmniej ja takiej nie znalazlem)
przed syberia na szybko zrobilismy patent, ktory choc kontrowersyjny to dziala juz drugi rok bez zarzutu. http://img209.imageshack.us/my.php?imag ... wedjd9.jpg
zamontowalem 4 aku ( 4x64 ah najtansze ) poprostu zwiekszylem pojemnosc akumlatora o 100% ( za zamontowane zestawami 2x64 - a reszta podlaczenia tak jak w oryginale) jest mozliwosc odlaczenia heblami 2 ( tak zeby biwakujac zawsze dwa aku byly nieobciazone ) ale nie uzywam tego zeby nie zachwiac rownowagi ladowania ble ble ble .
Ogolnie nie polecam, bo jest to przerost formy nad trescia, narazie dziala wiec tego nie ruszam, zreszta juz paru elektrykow lapalo sie za glowe jak widzieli ten patent ( nie o jakosc wykonania , tylko sam pomysl)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

drako zapraszam do mnie pod maske. Są zamontowane 2 x 100Ah lewa i prawa, żadnej rzeźby wszystko jak Pan Bóg przykazał. W piastowie kupiłem.

No mam takich żelowych z upsów trochę, teraz widze że się do czegoś jeszcze przydadzą.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

Na rajdach tez juz ktos pisal ze znalazl jakies 100ah , wiec jak te mi siada to cie poprosze o nazwe i model.

Mialem w Wolfie 2 exidy maxxima 900 ( ins 24v) , ciagle sie rozladowywaly, byly wytsylane do sprawdzenia "na gwarancji" itp. ogolnie wywalilem kupe kasy i po niecalym roku zamontowalem jakies centre .
Problemy z cykajacym rozrusznikiem sie skonczyly raz na zawsze. Ogolnie mam jak najgorsze zdanie o exidach ( ale moze trafilem beznadziejnie), nigdy wiecej.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Już chyba pisałem www.ZAP.pl model: plus japan cars Co do modelu pewien nie jestem, ale jak przestanie padać zejdę i sprawdzę.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

a ja ma 2, już chyba trzyletnie żółte optimy, jeżdżę mało i jeszcze ich nie doładowywałem. pali od 1 pstryknięcia ale to chyba zaleta 24V na rozruszniku!

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

konus pisze:Są takie co wytrzymają, co nie zmienia rzeczy że na rajdy wziąłbym to:
BANNER RUNNING BULL AGM i o dziwo tańszy od optimy.
.
Ten wyglada fajnie - ta sama technologia co Odyssey

http://www.lmrbatteries.com/odyssey_PC1700.html

No i chyba wyjdze mimo wszystko taniej bo juz dostepny w kraju ...

Co ciekawe chwala sie ze to lepsza technologia niz "spiralna optima" ...

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Maxlux jeśli to co piszą jest prawdą, to będą to moje następne aku.

Jestem w lekkim szoku. :shock:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

Troche namieszalem - to ten twoj "Running Bull" jest dostepny w kraju za 899 a Odyssey niestety tylko US albo UK :(

Co ciekawe znalazlem Running Bull'a w UK za ok 600 PLN wiec jest szansa ze i u nas taniej bedzie.

Niestety jak w zyciu bywa papier wszystko przyjmie i tez moze sie okazac ze "running bull" czy "odyssey" zmienia sie w kule ognia pod maska a optima bedzie dzialc dalej ...

Moze namowie ich na test ;)

ODPOWIEDZ