zagospodarowanie prawego nadkola

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: Boryś »

Dzisiaj zdjąłem plastykową osłonę z prawego nadkola w bagażniku i zobaczyłem wielką niewykorzystaną przestrzeń.
W oryginalnej obudowie jest tylko mały schowek na apteczkę który ni jak się ma do przestrzeni którą można tam wykorzystać.
Czy ktoś z Was ma jakieś rozwiązania na wykorzystanie tej przestrzeni? Dajcie jakies foto jak macie u siebie to zagospodarowane.

nie będę ukrywał że korci mnie żeby tam coś zrobić - szukałem trochę w sieci ale wszyscy tylko robią półki i inne szafy w bagażniku a tam z boku jest w cholere wolnego miejsca i nikt tego nie wykorzystuje
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, 21:40 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: scalone dwa posty

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: MariuszS »

Wprawdzie nie J8, i nie prawe, lecz J7, i lewe nadkole ;-)
Właśnie zabieram się do montażu przetwornicy i kompresora, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego obiegu powietrza.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: hashid »

wsadzają kompresor, przewód do kompresora i inne gadżety, na boczku przykręcają wskaźniki, mierniki...
ja w to samo nadkole o którym pisze Mariusz chowam w małych opakowaniach olej silnikowy, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy - jak się to wyleje (a zdarza się od trzęsawki) to mnie syf nie obchodzi a tylko impregnuje blachy od środka a nie rozlewa się po samochodzie. jest jeszcze tam podnośnik. na pewno estetycznie jest tam schować kompresor i przetwornicę ale zostaje jeszcze tyle wolnego miejsca. cóż Mariusz przy gabarycie Swojego auta, podobnie jak Boryś, może pozwolić Sobie na taką nonszalancję w gospodarowaniu przestrzenią - ja w moim ciasnym kompakcie nie :mrgreen:

zrób klapkę/drzwiczki i pchaj towar nie popadając za bardzo w przerost formy nad treścią - za mało miejsca na robienie półek. taki mój opinion :wink:
można też wsadzać to w większych workach z jakiegoś grubaśnego materiału a koniec worka mocować gdzieś wyżej żeby nie wpadł, masz wtedy gwarancję, że nic Ci gdzieś głębiej nie wpadnie ale wykorzystasz przestrzeń optymalnie. ale to moje druciarsko-harcerskie przemyślenia. :D

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: Remiołek »

Boryś, będę chciał też te miejsca wykorzystać w swojej J6. Czyli per analogiam popatrz na IN8MUD jak to wygląda w realizacjach w J6. Parę pomysłów tam widziałem. Nawet zdjęcia mam- ale są zewnętrznym HDD, a ja jestem teraz dość daleko od domu- będę w sobotę to postaram się je wrzucić. Generalnie patenty polegały na wyrzuceniu boczków, wykonanie nowych z np. ze sklejki, z uchylanymi płaszczyznami (odzwierciedlającymi kształt boczków), a następnie umieszczeniu wewnątrz bądź sztywnej kieszeni (forma pudełka) bądź siatek przykręconych do uchylanej części. Zamykane toto na zamek.
U mnie wyląduje tam część narzędzi, kompresor, lina itp. Nie planuję zabudowy auta, za to zależy mi na jak największej płaskiej przestrzeni do transportu piwa i ziemniaków :wink: . A każda skrzynka z tyłu mi ją ogranicza. Na marginesie dodam, że chcę też wstawić metalowe siatki zasłaniające tylne szyby od wewnątrz. Potrzebuję tego aby zabezpieczyć szyby przed stłuczeniem. Nieraz wożę tych kulinariów dużo/wysoko i nie chcę szyb porozbijać (tym bardziej, że Kylon sprzedaje tylko jedną :wink: ). Następnie do tego chcę troczyć torby- coś jak stare wojskowe kostki- i oto powstanie kolejne miejsce na przydaśki. Były takie patenty do podglądnięcia na Campie- z reguły było to w Buschtaxi.

papaja

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: Boryś »

jak będziesz mógł to wrzuć zdjęcia - ja troche szukałem na ih8mud ale nie znalazłem żadnego interesującego rozwiązania do 80tki.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: Remiołek »

->

Pogrzebałem chwilę na nośnikach i na karcie z muzyką do auta :shock: znalazłem parę zdjęć tego co mi chodzi po głowie w przypadku mojej 60-tki. Może Ci pomoże w wykoncypowaniu własnego rozwiązania.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

papaja
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, 21:39 przez irko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem linki do zdjęć ;)

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: MariuszS »

Boryś pisze:jak będziesz mógł to wrzuć zdjęcia

Natomiast, jeśli chodzi o prawe nadkole, to świetnie tam wchodzi "rezerwa": :mrgreen:
prawe_nadkole_IMG_7268#.jpg
:oops: Bardzo przepraszam za kasztanka, ale nie mogłem się powstrzymać! ;-)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: czobi »

telekineza panocku diaboly :mrgreen: dokladnie tewn widok chcialem opisac :lol: :lol:
dzizas dopsze ze jeszzce ktos tu kasztani , borys i tak nigdie nie jezdzi oprocz wizyt u pediatry.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: zagospodarowanie prawego nadkola

Post autor: estewes »

Ja to chyba wykorzystałem tą przestrzeń najlepiej jak się dało czyli tak :mrgreen:

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=4795" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

ODPOWIEDZ