Przebieg w LC80 --- poczym rozpoznac?

Moderator: luk4s7

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Przebieg w LC80 --- poczym rozpoznac?

Post autor: Jerzy23 »

Witam

Kupilem niedawno uzywana HZJ80. Miala kilka mniej badz bardziej irytujacych usterek. M.in. zepsuta przekladnia kierownicza. Koledzy rokfor32 i KamiL200 z foru rajdy4x4 bardzo mi pomogli w okresleniu przyczyny tajemniczego luzu na kierownicy. Dzis kupilem sprawna i uzywana nowa przekladnie...

Ale nie otym chcialem..

Jedna z usterek byl niedzialajacy licznik, predkosciomierz, obrotomierz, poziom paliwa i wszystko inne na pulpicie.

W zwiazku z tym, pokazywany przebieg auta jest nie prawdziwy. Auto pol roku stalo nieuzywane gdyz poprzedni wlasciciel ( firma naftowa) zmieniala swoj park maszyn z HZj80 na HDJ105. Znam dokladnie historie oraz miejsce gdzie byl uzywany ten samochod przez cale swoje zycie..

Do stanu licznika dodalem usredniona wartosc przebiegu jaki maja Toyoty pracujace na polach naftowych. Wyszlo tego 178 tys/km

No i tu pytanie, czy jestem w jakikolwiek sposob dostac sie do informacji o prawdziwyjm przebiegu tego auta?

Stan samochodu ocenilem jako dobry. Dotychczas zrobilem nim rowniez poza asfaltem prawie 11 tys/km. Poza wymiana oleju, filtrow, paskow klinowych, rozrzadu oraz naprawa rozrusznika nic sie nie dzieje. Pozostaly jeszcze wymiana wspomnienej przekladni kierowniczej, oraz szumy na lozyskach sprzegla...

Bede wdzieczny za pomoc
pozdrawiam Jurek :mrgreen:

Oman

Kameleon

Re: Przebieg w LC80 --- poczym rozpoznac?

Post autor: Kameleon »

Cześć Jerzy.
W równoległym wymiarze do Rajdy4x4 KamiL200 to Kameleon z TLC :mrgreen:
Naprawa rozrusznika,przekładni kierowniczej,sprzęgła to poziom +/- 300 tyś km.
Na zegarze mam 282tyś i mam te same problemy-cieknąca przekłania kierownicza i wymiana sprzęgła,rozrusznik na razie ok.
Boryś ma ponad 450tyś km i też jego auto jest w stanie dobrym :mrgreen:
Dla tych samochodów liczy się stan techniczny a nie przebieg 8)

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Przebieg w LC80 --- poczym rozpoznac?

Post autor: Jerzy23 »

czesc Kameleon :mrgreen:

good to hear you again!

Akurat tak sie sklada, ze przebieg sluzby toyot jezdzacych po omanskich polach naftowych jest dosc latwy do pzrewidzenia... jezdza po szutrowych drogach i w ciaglym pyle!

Misie jakie zasiadaja za kierownicami tych aut sa zupelnie przypadkowi i maja gdzies stan techniczny tych aut. Zaleta jest to, ze prawie nigdy nie ulegaja wypadkom, no bo na plaskiej przestrzeni trzeba byc nieprawdopodobnym "farciarzem" zeby sie s kims zderzyc..

Ale pokolei. Auto jak juz pisalem na rajdy4x4 bylo w stanie wskazujecym na zaniedbanie. Ot jeden pasek klinowy na alternatorze i pompie, totalnie zapylony filtr powietrza, stary olej, zamaly filtr paliwa :shock: zurzyty rozrzad, no te jaja z cieknaca i uszkodzona przekladnia. co do szumow ze sprzegla to poprostu sa. Sprzeglo dziala dobrze, nie slizga sie, na L4 i w piachu tez zadnego buksowania ani innych dziwnych zachowan.

Genaralnie nic powaznego sie nie dzieje. Jezdze nim codzien +/- 200km i nie widze, aby cos mialo sie skonczyc.

Myslelem, ze jest w tych samochodach jakies elektryczne urzadzenie zapisujace prawdziwy przebieg samochodu. Pulpit juz naprawilem wiec licznik jedzie dalej. :mrgreen:

A tak na koniec jesli moge sobie (jako zupelnie nowy) pozwolic na osobista dygresie to TLC.ORG.PL uwarzam za sporo lepszy portal niz rajdy ... zwlaszcza jesli chodzi o poziom jezykowy i merytoryczny postow .. :roll:

Tak wogole to razem z Rokforem pomogliscie mi bardzo !! Jak wam kiedys do lba wpadnie pomysl przyjazdu do Omanu to sluze wszelka pomoca i rada.. :wink:

Pozd J

Kameleon

Re: Przebieg w LC80 --- poczym rozpoznac?

Post autor: Kameleon »

Ja mam licznik mechaniczny i nie widzę możliwości zrewidowania przebiegu tym bardziej że bez licznika da się jeździć :mrgreen: a jak wiesz misie to i na trzech kołach by pojechali gdyby było to możliwe :wink:

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Przebieg w LC80 --- poczym rozpoznac?

Post autor: Jerzy23 »

Kameleon pisze:Ja mam licznik mechaniczny i nie widzę możliwości zrewidowania przebiegu tym bardziej że bez licznika da się jeździć :mrgreen: a jak wiesz misie to i na trzech kołach by pojechali gdyby było to możliwe :wink:

No niestety, jak czsami ogladam tutaj starsze modele terenowek to druciarstwo jakie trudno sobie wyobrazic! Np. przeciete na pol palnikiem pajero I z ... dospawanym tylem od innego pajero I :shock: i .. jeszcze to jezdzi..

Inna sprawa, ze takie manewry i traktowanie wytrzymuja tylko najlepsze auta... czytaj japonskie .

J :wink:

ODPOWIEDZ