toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
saplakataraska
Posty: 93
Rejestracja: 04 lip 2009, 22:48
Auto: HDJ 80 HDJ 100
Kontakt:

toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: saplakataraska »

zapala mi sie czasami kontrolka ABS u
czy to ma związek z przednim przegubem ????????????????????????????????????????????????
bo mój troche stuka przy skrecie i chyba jest do wymiany

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: LEX »

A czy zapala się tylko kontrolka? A może ABS się włącza jak jedziesz po nierównościach lub jak skręcasz koła na maksa i zwalniasz?

Często jest tak, że wpadnie kilka opiłków na pierścienie od ABSu i wariują. Czujniki ABSu mają w środku magnesy więc pierwszym sposobem na rozwiązanie problemu jest odkręcenie czujnika (delikatnie bo kosztuje fortunę) i przeczyszczenie go szmatką.

Inne etapy wymagają już wyjęcia przegubu. I tak Ciebie to czeka skoro stuka na skrętach. Oczywiście odradzam tanie rozwiązanie, czyli podmianę przegubów na drugą stronę, bo nowy przegub (jakiś made i europe oczywiście) kosztuje około 120zł i jest bez problemu dostępny.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: slawek »

Jak zapala się lampka to znaczy, że jest jakiś błąd - dobry elektryk potrafi go odczytać.
Zacznij od tego a będziesz wiedział co go powoduje (u mnie np okazało się, że mam uszkodzony lewy tylny czujnik)

Przy okazji - ma ktoś na zbyciu taki czujnik?

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: konus »

kontrolna abs zapala się wtedy gdy np. hamujemy na nierównej powierzchni, kiedy mamy większe koła niż nominał i jest ślisko, i w milionie innych przypadków. W każdym bądz razie nie musi ona oznaczać awarii układu.

Awatar użytkownika
saplakataraska
Posty: 93
Rejestracja: 04 lip 2009, 22:48
Auto: HDJ 80 HDJ 100
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: saplakataraska »

dzieki panowie zaczne od wyczyszczenia czujnika
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: Meris »

dzis to samo robilem :) jeden czuinik mial schiliony kontakt (co na pszegub wychodzi)... podprawili go, wyczyscili opilki i juz niezapaliasia ABS....

A tak liepej albo odlanczac zupelnie albo naprawic, bo mialem kilka razy pszypadki, ze gas ABS i w tym momience chamulce niezywe... wyskoczylem na srodek kszyzuwki na czerwono :) a moglem i w dupe komu wkliejic... :mrgreen:

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: slawek »

Zgadza się - albo naprawić albo rozłączyć kostkę na pompie ABS.
Ja przy uszkodzonym czujniku też mam takie dziwne objawy - jak jadę wolno to system nie wykrywa błędu ale zdarza się, że hamulce zupelnie nie dzialają! Podobnie jak Meris toczyłem się majestatycznie z podporządkowanej na główną ulicę i tylko refleks starszego pana sprawił że mu nie przestawiłem fury....
Przy dużych prędkościach wszystko niby działało ok.

Rozłączyłem kostkę na pompie ABS i do czasu wymiany czujnika nie zamierzam ryzykować - nie ma żartów!

Awatar użytkownika
saplakataraska
Posty: 93
Rejestracja: 04 lip 2009, 22:48
Auto: HDJ 80 HDJ 100
Kontakt:

Re: toyota J 8 kontrolka ABS a przegub HDJ 80 1996

Post autor: saplakataraska »

czujnik wyczyszczony było troche smaru i opiłków jest duzo lepiej zapala sie ABS sporadycznie
mysle ze wymiana przerubu całokowice to wyelimunuje

ODPOWIEDZ