J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: Jake »

@stasik: Napisze, zanim Zibi to napisze. W Twoim scenariuszu wrzucenie "3" na wybieraku byloby wystarczajace. Wtedy nie pozwolisz sterownikowi wrzucic wyzszego biegu, a przy aucie zjezdzajacym w dol i probujacym sie rozpedzic nizszy bieg tez sie sam nie wrzuci.

Natomiast mimo wszystko, wolalbym nie dryfowac w tym temacie w dyskusje co jest lepsze, bo jedno i drugie ma zalety, a lepsze jest to co nam sie bardziej podoba. I mnie sie na przyklad podoba benzyniak z manualem. :D

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Witaj Jake, miałem małą przerwę od maja gdy sprzedałem HDJ80.
Niedawno zacząłem się rozglądać za nową używaną Toyą, albo mniejszą od 80 lub za starym hiluxem, ale w oko odrazu wpadła mi stara znajoma
Właśnie jadę IC do Zielonej Góry a potem rano ze szwagrem do Gorzowa, gdzie stoi FZJ80 w kolorze identyko jak pożegnana HDJtka.
Auto do mnie przemawia, a w kieszeni mam gotówkę więc mam nadzieję wrócić Toyą na gospodarstwo, bo nie uśmiecha mi się wracać pociągiem z pełną kieszenią

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: Jake »

Trzymam kciuki za udany zakup ;)

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Jest na otomoto od 4 października, oglądałeś to ogłoszenie?
Dzięki za

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: Jake »

Jesli masz na mysli to ogloszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-la ... EDaUu.html
to tak, ogladalem; ale ono wisi juz duzo dluzej niz od 4 pazdziernika, zastanawialem sie nawet dlaczego jeszce sie nie sprzedala. Po zdjeciach wyglada zachecajaco.

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Też nie przepadam za skórą, ale wnętrze jest zadbane i według sprzedawcy auto jest blacharsko zdrowe i na takie wygląda. Zobaczymy na miejscu jutro się okaże

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2020
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: Jake »

No wnetrze jest nie w moim guscie, ani kolor bezowy ani skora do mnie nie przemawia, zwlaszcza ze 80tki mialy takie fajne szare welury; ale istotnie wyglada na zadbane.
Mnie zastanawia dlaczego tak dlugo nikt jej nie kupil, chociaz cenowo nie wypada bardzo zle, a stan wydaje sie dobry.

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Jest problem z VIN - ten który podał w ogłoszeniu jest trefny... Chyba że zwyczajnie się pomylił. Zobaczymy na miejscu, najwyżej będę miał zimny prysznic i długą przejażdżkę Intercity po naszym pięknym kraju

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: szelma »

Jak to jest w Gorzowie, to masz tam warsztat, który robi Land Rovery i Toyoty. Znają się na robocie. Nie zawadzi zapytać. https://www.facebook.com/landrovergorzow/

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Dzięki, napiszę do nich. Tylko dzień i pora kiepska na pozyskanie informacji - niedziela 8.30 rano

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Nie kupiłem na szczęście, sam zrezygnowałem z zakupu po oględzinach. Potem odezwał się człowiek z Landy4x4 i zadzwoniłem - okazało się że to była mina...
Szelma, dziękuję Ci niezmiernie za ten kontakt - już ugadałem się wstępnie na sprowadzenie FZJ
Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Jake - po pierwszej przejażdżce FZJ podzielam twój wybór i zmianę z diesla na benzynę. Tylko nie zgadzam się z automatem - stary Aisin współdziała z 4.5 doskonale

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: PblO »

On już od bardzo dawna jest do kupienia, nawet jak byłem podczas wakacji u mamusi w Zielonej Górze przyszło mi do głowy, żeby pojechać i obejrzeć, jednak już na podstawia zdjęć zmieniłem zdanie.
Opowiedz coś więcej...

Co do automatu, to moim zdaniem, w tym aucie zarówno w teren, jaki i na asfalcie jest lepszy od manuala, ale wiadomo... jeden woli córkę, a drugi teściową

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

A więc tak:
- samochód od ponad 11 wg sprzedającego a od 15 wg chłopaka z Landy4x4 w kraju i na gazie. ..
- rama w początkowym stadium rozkładu, ubytki w okolicach mocowania przednich i tylnych wachaczy, była czymś paćkana kiedyś byle jak, w środku zaschnięte błoto
- podłoga z przodu ok, z tyłu od tylnej osi do wyrzucenia, progi wyglądały ok ale raczej by coś wyszło
- lift 4 cale bez części do zmiany geometrii (powyżej 2 chyba powinno się ), wyrwane i przyspawane spowrotem mocowanie panharda
- silnik ulany spod klawiatury i chyba z przodu od chłodnicy oleju, ale pracował ładnie
- napędy suche
- w środku średnio, sporo elementów plastikowych popękanych, czegoś tam brakowało, skóra w dobrym stanie
Chłopak z Landy4x4 zdradził, że auto miało małe dachowanie, stąd pewnie ładny lakier bo nowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: J80 - Pytania rozne przedzakupowe

Post autor: andrzejrolnik »

Najważniejsze, że wiem teraz czego i za ile szukać myślę że minimalna kwota za FZJ80 w bardzo dobrym stanie to 90-120tyś., nie ma się co oszukiwać że za mniej będzie wszystko w porządku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ