czujnki przpustnicy

Moderator: luk4s7

DrElvis 666
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:37

czujnki przpustnicy

Post autor: DrElvis 666 »

Witam. Gdzieś już wcześniej prosiłem o pomoc w sprawie kontrolki "świecy żarowej" że świeciła non-stop --opanowane , znaczy już nie świeci . ale:
--nie był to problem świecy tylko czujnika przepustnicy ( brak kontrolki żółtej "check engine" na liczniku --kontrolka świecy przejmuję jej funkcję) hdj 80 -1995.
__ale mam drugi problem po podłączeniu czujnika przepustnicy ( bo tm spadła spręzynka i w ogóle jakby nie była podłączona ) strasznie na czarno kopci :oops: ogólnie trochę kopciła ale teraz strszanie czarno dymi od dołu na niskich obrotach :idea:

czy ma ktoś wiedzę, doświadczenie jak musi być ustawiony czujnik przepustnicy i jego regulacja ? :D
pozdrawiam Wszystkich.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: czujnki przpustnicy

Post autor: Rokfor32 »

Ale w tym modelu nie masz elektronicznie sterowanej dawki paliwa. Nie ma również przepustnicy ...

DrElvis 666
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2019, 19:37

Re: czujnki przpustnicy

Post autor: DrElvis 666 »

Cześć Rokfor .
Niestety mam i już po wymianie , kontrolka zgasła ale to nie koniec moich zmartwień .
Potrzebuję zdrowy silnik do hdj 80 24 v albo chociaż samego słupka ???
Ja jestem bardzo nowy i zielony masz może wiedzę czy ktoś ma na zbyciu ???
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:16
Auto: By?o BJ73, 2xHDJ80 XTR 3", HDJ80
jest LC100, HDJ80, rajd?wka Escape, zmota Escape
Kontakt:

Re: czujnki przpustnicy

Post autor: Zibi »

kontrolka świecy żarowej pojawia się, gdy w silniku jest mało oleju. Chyba nie ma nic wspólnego z pompą czy przepustnicą.

Co do silnika - moze być ciężko. Zwłaszcza "zdrowy"

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: czujnki przpustnicy

Post autor: Rokfor32 »

To co to w ogóle za konfiguracja jest? W klekotach szła przepustnica jeżeli było EFI - ale to w J9 i J100 (i młodsze). J8 takiego czegosia nie ma - i ma pompę sterowaną linką.

Silnik - marne szanse. Coś z anglików czasem się u handlarzy pojawia - ale nie ma się co oszukiwać, naloty jak prom kosmiczny.

Acz - :roll: może wiem coś o silniku z HDJ100. Jak nie zardzewiał, bo stoi już kawał czasu - to była igła z przebiegiem na poziomie 100 tysi czy mniej. Przy j8 trza w nim wymienić przednią płytę (pompę oleju i jednocześnie podstawę pompy wtryskowej) - ale może to być sensowna opcja.

Drążyć?

Mobilek666
Posty: 11
Rejestracja: 25 lis 2019, 21:32
Auto: toyota land cruiser 80 4.5 benzyna
Kontakt:

Re: czujnki przpustnicy

Post autor: Mobilek666 »

Witam wszystkich jestem posiadaczem hzj80 4.5 benzyna mam problem gdyż kupiłem auto jako uszkodzone .Odcina mi zapłon na rozgrzanym silniku między 1500 a 2000 tyś obrotów.Mechanik mowil ze to może czujnik przepustnicy Może ktoś miał podobną sytuację i pomoże. Lub może godny polecenia warsztat

ODPOWIEDZ