HDJ80 Wydech

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: mopar »

rudydh pisze:http://www.allegro.pl/item1141797977_tl ... bosal.html masz tu mi w oko wpadło
za ten element w warszawskim aso zaplacilem po znizkach 340pln
niestety tylko ostatnia czesc wystepuje u nich w tanszej lini OPTIFIT :(

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

http://www.milneroffroad.com/categories.asp?cID=12301" onclick="window.open(this.href);return false;


jest :)
190 funtow

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: francek »

zamawiasz ? jesli tak to może od razu 2 razy ( jeśli jest to cały układ) koszty transportu się przynajmniej podzieli na dwa :D

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

na 90% zamawiam, bo suma symarum wyjdzie to ok 1000zl co jest naprawde swietna cena
sympatyczna pani sandra odpisala mi ze koszt wysylki do polski to ok 58 funtow
Pogadam z nia jaki bylby koszt wysylki 2 zestawow. moze jest mala roznica to zamowisz sobie bezposrednio do warszawy.
wezme sobie z ich strony jeszcze pare rzeczy np. szczeki do recznego ale chce sobie to jeszcze przeanalizowac bo moze sie okazac ze np. u kylona bedzie tansze

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

mam juz odpowiedz.
ok 100funtow. wiec szkoda zachodu. babka jeszcze mowila ze przesylka moze byc tansza do jakis tam stref( pewnie siedziby kuriera). znajac zycie w warszawie ta strefa bedzie

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: francek »

proszę więc Cię bardzo pięknie zamów i dla mnie :D ( cały układ) 1HDFT 24V 1996 r -odbiorę sobie z Gliwic - jestem w szale i nie bardzo teraz to mogę ogarnąć a to ostatnia rzecz, którą mam skaszanioną w 80-tce :)

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: galon »

drako pisze:A robienie wolnego wydechu to juz wogole masakra.
A co konkretnie jest nie tak z wolnym wydechem w hdj? Pytam, bo użytkuję "przelotkę" już jakiś czas i na razie widzę same zalety.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18053
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: kylon »

W silniku z turbiną musi być ściśle policzony bo bez tego to bardziej pierdzi niż pomaga. Chodzi o ciśnienie za turbiną.

galon
Posty: 62
Rejestracja: 15 cze 2008, 13:52

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: galon »

OK, w takim razie mój jest chyba cudem policzony, bo nie pierdzi, a różnica w osiągach jest spora, no i ten świst turbiny...;) co prawda nie pozbyłem się wszystkich tłumików, bo pierwszy rozprężny został na swoim miejscu, ale i tak czuć różnicę.

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: drako »

podobno w dupe dostaje turbina ( rozszczelnia sie)
Hdj jest bardzo dobrym autem w standardzie, kazde nieudolne modyfikowanie konczy sie jakims spektakularnym wybuchem. Auto sluzy mi bezawaryjnie szosowo wyprawowo i tak ma byc dalej.
Testowac moge sobie w mojej zmocie gdzie silnik kosztuje 600zl ( 1,6td wv) a w przypadku toyoty trzeba uwazac.
Niestety dobry wydech policzony kosztuje majatek.
Zamowilem od anglikow, jestem ciekaw co przyjdzie.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: estewes »

drako pisze: Zamówiłem od anglikow, jestem ciekaw co przyjdzie.
Drako zapewniam Cię że towar będzie pierwsza klasa :wink:
W millner offroad robię zakupy z 6 lat i towar był zawsze wysoko gatunkowy,czasem były to oryginalne części :shock: a nie jakiś chińczyki.
dostawa ekspresowa!!!
Raz się pomylili i przysłali mi złe klocki hamulcowe,ale po poinformowaniu ich o pomyłce na następny dzień przyszły właściwe klocki a stare dostałem w prezencie (to chyba do HDJ80) :wink:
także spoko :mrgreen:

oldi
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2010, 21:20
Auto: HDJ 80 - mam j? !!
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: oldi »

własnie we wtorek odbierać będę z USA /towar wysłany grzecznościowo/ fajny wydech - koniec - firmy BORLA. http://www.autopartswarehouse.com" onclick="window.open(this.href);return false; : Part Number B2514590 /ma praktycznie wieczny żywot/.
Są też tam inne tzw. uniwersalne części do wydechu Toyii; tutaj głównie liczy się jakość /czy za rozsądną cenę ? to już inna historia/.
Jest też na stronie http://www.4wdbits.co.nz" onclick="window.open(this.href);return false; kompletny - to daleko, ale popatrzeć można.
Co do angolskiego /millner/ dila to ciekawym z jakiej blachy mają exhausty - bo to jest "gwóźdź programu".

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: francek »

drako pisze:na 90% zamawiam, bo suma symarum wyjdzie to ok 1000zl co jest naprawde swietna cena
sympatyczna pani sandra odpisala mi ze koszt wysylki do polski to ok 58 funtow
Pogadam z nia jaki bylby koszt wysylki 2 zestawow. moze jest mala roznica to zamowisz sobie bezposrednio do warszawy.
wezme sobie z ich strony jeszcze pare rzeczy np. szczeki do recznego ale chce sobie to jeszcze przeanalizowac bo moze sie okazac ze np. u kylona bedzie tansze
Ja też kupiłem w rzeczonym sklepie wydech do HDJ -ta :o

Tyle, że cena 190 Funtów to żart :) Tak samo jak te 1000 zł. Koszty przesyłki do Polski 100 Funtów i do tej ceny dochodzi jeszcze Vat :)
Tak więc drodzy forumowicze nie jest tak różowo. bowiem koszt całego przedsięwzięcia to ponad 335 funtów a to już robi pokaźną sumkę.
I po raz kolejny okazuje się, że ta turbowybitniewujowakonstrukcja żebyś nie wiem gdzie kupował części jest najdroższa w serwisowaniu w całej strefie rubla transferowego. Za kawałek pogietej rury i dwie puszki bulisz 2000 zł. Ta sama częśc do Parcha czy Mitsu kosztuje 1000 w Polsce i bez łaski. Za co Panie mnie tak pokarałeś ?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Posty: 329
Rejestracja: 12 wrz 2008, 20:06
Auto: były HDJ80,HDJ100, Previa4x4, teraz Tundra 5.7v8
Kontakt:

Re: HDJ80 Wydech

Post autor: Krzysztof »

Odgrzejemy temat. Znalazłe takie cuś...
http://www.carpartswholesale.com/v5/ind ... N=0&Nr=AND(universal:0" onclick="window.open(this.href);return false;)&sv=0&sc=Exhaust:Exhaust+System
Da rade wsadzić to 4.2??

ODPOWIEDZ