J8 zawieszka

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 272
Rejestracja: 28 lut 2009, 19:55
Auto: ...zawsze co? POTOYOTOWANEGO
Widz? to co widz? i w og?le si? nie wstydz?
Niech si? wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Mazur »

Kameleon pisze:Są też do J8 amorki Tough Dog z zewnętrzną regulacją w cenie KONI HT :roll:
http://www.sklep4x4.pl/sklep/produkt/84/16361.html" onclick="window.open(this.href);return false;
...nie ta półka cenowa
-no chyba że weźmiemy pod uwagę oferowaną cenę netto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Rokfor32 »

Z tego co widzę w katalogu kayaby z regulacją są na razie tylko do J9.

Tak wogóle to ja patrzę na problem amorów przez pryzmat własnego doświadczenia - a to mówi, że każdy cywilny przestaje tłumić już po zaledwie kilkunastu kilometrach szutrowej pralki. A zdarzało się mi ciągiem jechać naprawdę wiele kilosów takimi drogami - i jedyna opcja to solidne puszczenie powietrza z kół (wtedy da się na szutrówkach trzymać prędkość na poziomie 80 - 90 km/h). Jak jest za dużo powietrza - cóż, może rajdowe foxy dały by radę, ale nie żadne z tych po dwie stówy za sztukę ... :wink:

Dlatemu moja filozofia jest: twardy amor (szczególnie twardy na odbiciu), coby się autem dobrze jeździło po asfaltach i nie latały bagaże pod sufit jak się mulda trafi), a na szutrowe i dziurawe odcinki powietrze z kół.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Heniu »

Jeśli chodzi o regulowane amortyzatory to jeszcze jest taka opcja:
http://www.offroadboss.com.au/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dla jednego narwańca z forum są już nawet w drodze 8)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: kylon »

Wygląda na to że dzyndzelek do regulacji jest płaski a przez to może mniej narażony na urwania. Nawet Fox ma takowe metalowe ale tam są na dodatkowych zbiornikach więc prawdopodobieństwo urwania spada.

Awatar użytkownika
duch
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2009, 20:26
Auto: LAND CRUISER J12 3.0
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: duch »

Heniu pisze:Dla jednego narwańca z forum są już nawet w drodze 8)
Hmmmmmmmm,ten narwaniec to ja :shock: Za to bede u Ciebie juz w piątek rano :lol: :lol: :lol:

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: drako »

Mazur wg mnie nie ma sie nad czym zastanawiac.
kazde zawieszenie w cenie i jakosci OME bedzie dzialalo tak samo.
pozniej dlugo dlugo drogo dlugo nic
i zaczynaja sie porzadne zawieszenia ( i nie pisze tutaj o metrowcyh foxach wystajacych przez maske, tylko dobrze dobranym zestawie pod oryginalne mocowania np. ohlinsoe, proflexow czy innych kingo) . Wszystkie polprodukty nie sa warte doplacania.
No moze Koni raid sa dobre , ale to jest amortyzator prawie jak ze stara czy innego jelcza.

Dlatego najlepiej kupic taki zestaw ( tylko z markowych) na jaki da ci sprzedawca najlepsza cene.
Roznicy nie wyczujesz.
Najlepiej wziac gotowy caly zestaw OME i zapomniec o temacie na 60/100 tys

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: francek »

góra 30 tysięcy - OME, potem wywala amory i nieco siada sprężyna :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: drako »

zalezy od jazdy , ale bardziej chodzi o fakt ze nie ma roznicy pomiedzy zawieszeniami " sredniej polki"

Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 272
Rejestracja: 28 lut 2009, 19:55
Auto: ...zawsze co? POTOYOTOWANEGO
Widz? to co widz? i w og?le si? nie wstydz?
Niech si? wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Mazur »

drako pisze: kazde zawieszenie w cenie i jakosci OME bedzie dzialalo tak samo. pozniej dlugo dlugo drogo dlugo nic

No moze Koni raid sa dobre , ale to jest amortyzator prawie jak ze stara czy innego jelcza.

Dlatego najlepiej kupic taki zestaw ( tylko z markowych) na jaki da ci sprzedawca najlepsza cene.
Roznicy nie wyczujesz.
Najlepiej wziac gotowy caly zestaw OME i zapomniec o temacie na 60/100 tys
poprawnie dobrane OME jest chyba jednak nieco "miękciejsze" od Dobinsons (porównując inne samochody) ale też zauważalnie DROŻSZE
Koni i spółka odpadają -ceny
Przy moim bezciśnieniowym użytkowaniu sprężynki OME bez problemu zrobią sto tysi co do amorków to myślę że mogą mieć problemy w przedziale 30-40tysi co szału nie robi...
Dobinsons jest dla mnie nieco "łażeniem po omacku" ponieważ nie znam nikogo z takim zawieszeniem w J8 (tym bardziej z nowszym typem amorków) -za to w "latających Parchach" wiem że sprawdzają się bardzo dobrze -przede wszystkim w kwestii trwałość.

P.S.
...z oponami kombinowałem a pójdą BFG :mrgreen:
...z zawiechą kombinuje a i tak zostają tylko 2 warianty O i D :mrgreen:

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: francek »

Z tych dwóch zdecydowanie trwalsze są Dobbinsony :) ale czy lepsze nie wiem.

Ale specjalnej rewelacji się nie spodziewaj. Mogę tylko podac przykład Parcha ( wagowo podobnie) na starych Ome bujał się jak pijana portowa łajza, zaś na nowych Dobbinsonach jak trzeżwa- ot różnica :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 272
Rejestracja: 28 lut 2009, 19:55
Auto: ...zawsze co? POTOYOTOWANEGO
Widz? to co widz? i w og?le si? nie wstydz?
Niech si? wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Mazur »

francek pisze:Z tych dwóch zdecydowanie trwalsze są Dobbinsony :) ale czy lepsze nie wiem.

Ale specjalnej rewelacji się nie spodziewaj. Mogę tylko podac przykład Parcha ( wagowo podobnie) na starych Ome bujał się jak pijana portowa łajza, zaś na nowych Dobbinsonach jak trzeżwa- ot różnica :mrgreen:
samochód będzie w dużej mierze służył jako rodzinny dupowóz więc krztyna komfortu też by się przydała

Awatar użytkownika
czakolo
Posty: 175
Rejestracja: 16 cze 2010, 21:21
Auto: VZJ95L'97,
FZJ80L'97
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: czakolo »

Mazur pisze: ...odnośnie Dobinsona to odnoszę nieodparte wrażenie że pomimo poprawnego doboru są nieco sztywniejsze od OME.
nie wiem czy Dobinsony są sztywniejsze od OME - to za bardzo ogólne stwierdzenie :P
Natomiast mam akurat komplet Dobinsona +40mm "normalne" obciążenie na LC80 i mam OME +2" "medium" na LC95 i mogę potwierdzić, że w tej konfiguracji Dobinsony są "sztywniejsze" niż OME, ale to nie znaczy, że nie są komfortowe... Na pewno mają większe tłumienie wolnej kompresji (mniej się auto wygina na asfalcie na zakrętach) i ogólnie swoją charakterystyką bardziej nadają się do szybkiej jazdy. Zupełnie nie mam problemu osiągać 120km na pustyni kamienistej czy to po trasach czy na przełaj :twisted:
OME "medium" (co podkreślam że nie są to havy duty, które mogą się zachowywać inaczej) są bardzo komfortowe na wertepach szczególnie przy małych prędkościach, ale i przy dużych radzą sobie bardzo dobrze (całkiem niezłe tłumienie szybkiej kompresji).

pozdro,

Awatar użytkownika
czakolo
Posty: 175
Rejestracja: 16 cze 2010, 21:21
Auto: VZJ95L'97,
FZJ80L'97
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: czakolo »


Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 272
Rejestracja: 28 lut 2009, 19:55
Auto: ...zawsze co? POTOYOTOWANEGO
Widz? to co widz? i w og?le si? nie wstydz?
Niech si? wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Mazur »

...poszło OME i jest git mam to czego oczekiwałem
...ale jak by samochód służył nieco bardziej terenowo wówczas na pewno wybrał bym Dobinsona 8)

Zbowid
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 14 paź 2007, 16:24
Auto: HDJ80 24V/V2 HD
Kontakt:

Re: J8 zawieszka

Post autor: Zbowid »

A jak teraz oceniasz swoje zawieszenie... ja sie przymierzam 8)

ODPOWIEDZ