kamper-nadstawka do Hzj 73

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

kamper-nadstawka do Hzj 73

Post autor: Gałka »

No to otwieram nowy temat. Pomysł jest, ale wpierw sprawdzam co na rynku i znalazłem to: http://cruiser-connection.com/system/en ... N-PROJECTS&. Co wy na to? Może nie warto robiś samemu? Napisałem do nich i zobaczymy co to kosztuje.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

Pewnie ze warto robic i nawet uruchomic jakąś wypożyczalnie takich nadbudówek do różnych modeli. Teraz w Polsce mnóstwo tych róznych leasingowych pick-upów - no i moda na campingi sie powoli zaczyna uruchamiac. Wiec pomysł chyba na czasie ;)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

ja sam nie będę robił tylko zamówię u tych co robią łódki. W niemcowni mają już szablony i może wyjść to samo. Czy byliby jacyś chętni na taką nadstawkę? Mamy wtedy 3 w jednym: cabrio, nadstawka oryginalna i camper na jednym, dopieszczonym podwoziu :D

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Post autor: CzarekN »

Jest jeszcze firma w Niemcowni IAV Berg, ktora robi nadstawki do 73-ki. Robi juz wiele lat.
Powiem szczerze .. nie rozumiem do konca koncepcji robienia nadstawki na 73-ke...., ale jak kto lubi :-)
Minimalizm jest ok, ale taka furka np. nie nadaje sie do Rumuni, czy chocby Ukrainy, a jechac tym do Mongolii, tez jakos nie widze.

Pzdr

Czarek

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

Nie rozumiesz bo nie jestes Niemcem :) oni to uwielbiaja - kupują nadstawke - ładują na swoje auto i na wakacje ruszaja do Tunezji do Ksar Ghilane gdzie spedzają całe dwa tygodnie nie odpalając auta - plus jest taki ze maja spanie za darmoche - potem opowiadaja w Bawarii jak to smigali po pustyni i jakie niebezpieczne przygody przezyli :)

na szczescie nie wszyscy z nich tak maja :)

Awatar użytkownika
Lopex
Posty: 122
Rejestracja: 21 sty 2008, 10:31
Auto: LJ70
Kontakt:

Post autor: Lopex »

Boryś pisze:Nie rozumiesz bo nie jestes Niemcem :) oni to uwielbiaja - kupują nadstawke - ładują na swoje auto i na wakacje ruszaja do Tunezji do Ksar Ghilane gdzie spedzają całe dwa tygodnie nie odpalając auta - plus jest taki ze maja spanie za darmoche - potem opowiadaja w Bawarii jak to smigali po pustyni i jakie niebezpieczne przygody przezyli :)

na szczescie nie wszyscy z nich tak maja :)
P.S. Do Ksar Ghilane dojeżdżają oczywiście po czarnym. :lol:

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

No tylko po czarnym :)

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

moje myślenie jest takie:
1. nie jeżdżę daleko ( Rosja , Afryka, Azja) i nie wiem kiedy tam pojadę ale chyba nie prędko - brak dłuuugiego urlopu. Na rajdy przeprawowe się nie wybieram.
2. moje wyjazdy to Europa Wschodnia - na trudniejsze mogę jechać ze zwykłą budą a
3. Rumunia czy Ukraina wydaje mi się do przejechania ( bez wielkiego hardoffroadu) nawet z tą budą; długość i szerokość się prawie nie zmienia tylko ta wysokość. Toyka Konusa z kanistrami i kołem jest niewiele niższa a dała sobię radę.
Cała Europa zachodnia to camper.
W zależności od typu trasy wstawiam odpowiednią nadstawkę. I mam tylko 1 samochód , w który ładuję forsę.
Z racji wieku :) lubię wygody i wolałbym mieć spanie w środku bez składania przednich foteli.
Jeżeli cena gotowej będzie dla mnie za wysoka to postaram się sklecić coś w kraju ale czy będzie tak ładne jak to?

a może się mylę i myślę nieprawidłowo? czas pokaże.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

CzarekN pisze:Jest jeszcze firma w Niemcowni IAV Berg,
Czarek
wszedłem na ich strony ale wszystko w cudzoziemskim języku a zdjęc brak :(

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Post autor: Boryś »

Dobrze myślisz - rób tak jak Ci wygodnie i wg Ciebie praktyczniej - co z tego jak ktoś ci da inny pomysł, który nawet jeśli bedzie lepszy to bedzie Cie wkurzał. To Tobie ma być wygodnie i jak chcesz nadstawkę na auto to ją rób i już :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

znalazlem, tu masz link do srajdow, bylo gadane w temacie
http://www.forum4x4.pl/forum/viewtopic. ... t=#1135688

http://www.modulidea.it/
to link ktory tam zapodalem, niemcy zeznawali ze taneij robic u makaroniarzy
ale i tak nie jest to tanie, kilka tysi E. mam foty wnetrza takeigo kiosku z tunezji.
a inna saprawa jest ze mam wrazenie,subiektywne, ze raczej ograniczysz sie do czarnego i plaskiego.nei bedzei ci sie chcialo scigac tego,bo duzo kombinatoryki, jadac gdzies tam w praktyce tylko zostaniesz camperem.tez fajnie.
ale to tobie ma sprawiac przyjemnosc!

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Gałka idziesz. Kibicuję twojemu projektowi od początku. Widzę że coraz grubiej się zapowiada, i nie zrażaj się, takim kamperem w Rumunii na pewno byś super latał, w końcu liczy się kierowca a nie sprzęt. :D

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Post autor: czobi »

...zawsze z gorki w karapatach moszes camperem zjechac na dachu :mrgreen:

Dedarek
Klubowicz
Posty: 259
Rejestracja: 11 paź 2007, 20:11
Auto: LJ70
Kontakt:

Post autor: Dedarek »

A że Kierowcą Gałka jest-to w Rumunii pokazał razy kilka :!:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

dzięki, przejżałem podane linki. Najbardziej z wyglądu pasuje mi jednak ten, do którego wysłałem link na początku tematu. Jest stosunkowo niski.Zobaczymy jaka cena. No i zadzwonię do firmy spod Poznania. Wynikł jeszcze jeden temat opłat na promach i autostradach w zależności od wielkości ( wysokości ) samochodu-campera. Zwykła ( choć wysoka ) terenówka przechodzi a za campery trzeba podobno płacić więcej ?

ODPOWIEDZ