LJ 70 - lejące kule

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

LJ 70 - lejące kule

Post autor: Heniu »

Witam
Jak w temacie, zabieram się do przeglądu przedniego mostu, zamówiłem komplet uszczelek na kule i uszczelniacze na półośki, pytanie mam co do łożysk na wałku ataku : dysponuje ktoś może ich numerami? bo te z ASO dość drogie.
auto : 70, rok 86 2,4td

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Niestety ASO Ci zostało. Kiedyś próbowałem dobrać z Koyo i po 3 miesiącach oczekiwania otrzymałem jedno z czterech. Toyota sobie je zastrzegła na wyłączność. Te od kosza można znaleźć w Timkenie. Nie pamietam oznaczeń tylko uważaj i szukaj dokładnie takich samych łozysk. Zwróć uwagę na numer bieżni wewnętrznej i zewnętrznej.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Post autor: Heniu »

No to mnie mnie pocieszyłeś :( , ale spodziewałem się tego . A według VIN'u ich prawidłowo nie dobiorą? do skrzyni biegów dobrali mi bez problemów.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No to masz w skrzyni biegów prawdopodobnie dwa złe łożyska. Są podobne ale niestety inne. Przechodziłem to z Koyo kilkukrotnie. A co z łożyskami z rowkiem na pierścień zabezpieczający na głównych wałkach - też Ci dobrali? :shock: Czy to taka wymiana łożysk tylko paru

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Post autor: Heniu »

Chyba się źle zrozumieliśmy :wink: , mi chodzi o to że w ASO powinni dobrać prawidłowo według nr. VIN, do skrzyni kupowałem właśnie w ASO dwa łożyska , jedno z nich było z rowkiem .Wszystkich nie wymieniałem bo nie było potrzeby. Co do przedstawiciela Koyo : tych do skrzyni nie dobrali po numerze bo są zastrzeżone tak jak piszesz dla Toyoty to i pewnie tych do mostu też nie mają.

ODPOWIEDZ