Układ wydechowy LJ70

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Układ wydechowy LJ70

Post autor: kylon »

Na zadane pytanie jak wygląda układ wydechowy w LJ70 napisałe tak oto ;-)

Wychodzi z kolektora po prawej stronie. Idzie sobie w nadkolu przedniego prawego koła w dół. Przytula się do ramy po zewnętrznej stronie i idzie dalej z nią spacerem w kierunku tyłu samochodu. Na wysokości końca reduktora zdradza ramę i skręca do środka pojazdu. Tam po zapoznaniu się z elementem podtrzymującym i kolejnym skręcie wchodzi do puszki tłumika. Przed tłumikiem jest oczywiście rozkręcane złącze. Takie samo jest oczywiście zaraz za plecionką po spotkaniu wcześniejszym z ramą. W zależności od producenta rura końcowa z tłumikem stanowi jedą całość lub jest rozłączna zaraz za puszką. Rura wydechowa wychodzi po lewej stronie u dołu oryginalnego zderzaka. Podtrzymanie jest jeszcze na tłumiku oraz pod koniec ramy.
A później jeden z kolegów podpiął przydatny link.
http://www.catalogue.bosal.com/pages/ex ... andcruiser

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Post autor: MaxLux »

A jakies fajne rozwiazania przerobek ukladu wydechowego ? - moze da sie jakos fabryke poprawic ja ma sie to i owo przegnite ??

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Post autor: fobos »

Ja mam bardzo prosty wydech. Kończy się sportowym tłumikiem pod drzwiami pasażera. Wylot spalin do dołu. Oprócz innych zalet daje bardzo fajny dźwięk.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Obecnie mam oryginał ale w nowym wcieleniu mojej Toyki będzie podobnie jak u Fobosa. Są takie całe systemy nawet z kwasówki.

Karson
Posty: 138
Rejestracja: 28 gru 2007, 21:09
Kontakt:

Post autor: Karson »

Mój wydech nie dość, że mocno zmodyfikowany przez poprzedniego właściciela to jeszcze mocno przegnity. Gdzie można zanabyć taki tuningowy system? Albo może mały opisik, co by zmotać samemu? :wink:

ODPOWIEDZ