Pytanie do właścicieli j7

Moderator: luk4s7

Samsons
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2020, 09:04

Pytanie do właścicieli j7

Post autor: Samsons »

Dzień dobry. Dwa modele chodzą mi po głowie. J70 /j73 lub j40
Rozum mówi j7 a serce j4.
Czy jako posiadacze j7 nie macie myśli o zmianie na j4?
Jakie różnice są w kosztach utrzymania?
Co różni te modele, i w perspektywie przyszłości co będzie lepiej trzymało cenę,. Co będzie lepszą inwestycją?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kpeugeot »

nie mamy takich myśli

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: irko »

A po co takie auto Tobie potrzebne?
Tylko do posiadania? Inwestycja?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kylon »

Jako posiadacz jednego i drugiego mogę powiedzieć tak. Oba auta są fajne jeśli chodzi o klasyki. Dziwi mnie troszkę pytanie czym się różnią bo to chyba widać. W zasadzie to dwa różne samochody. Różne silniki, różne epoki i różne rozwiązania. Chcesz dogłębnie poznać czterdziestkę to poczytaj tematy w dziale J4 np o moim BJ42 na oryginał. Nie bardzo wiem co chcesz uzyskać jeśli chodzi o inwestycje. Zakup większości pojazdów dostępnych na rynku to żadna inwestycja. Oba auta drożeją ale jeśli pytasz o koszty eksploatacji to pozwala mi wnioskować że liczysz każdy grosz a wtedy nic dobrego z inwestycji nie będzie. Aby inwestycja się zwróciła trzeba mieć auto nietuzinkowe. Trzeba wpakować w nie dużą ilość pieniędzy i jest to często powyżej 100-150 tyś.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kylon »

No i jeszcze jedno. Lepszą inwestycją są już KZJ-oty niż LJ-oty. Chyba, że trafisz mega egzemplarz z początku produkcji z małym przebiegiem i w pełni oryginalny.

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: Ak80 »

Jest kilka przewag j7 nad j4 np. Komfort.

W j4 rozczula mnie kilka rzeczy, na przykład jak deszcz pada to można włączyć wycieraczku ale już regulacji częstotliwości już nie ma,więc albo włączysz albo nie🙂
Brak spryskiwaczy szyb.

W środku jest głośno jak w starej ciężarówce. Można poczuć się jak w latach 80.

Minusem j7 jest przekonanie o niskiej wartości. Ile już razy byłem zaczepiany na myjni czy stacji aby sprzedać. Człowiek widzi ładne zadbane auto, myśli sobie, fajnę, dam 15k.i kupię sobie fajny wozik.

Z j4 jest z goła inna sytuacja. Podjeżdzasz obok wymuskanego forda x-maxa lub podobnego passata i klient widząc Twoje j4 w zwykłym stanie mówi:zobacz, za takie trzeba dać min. 50!

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: RAT »

Ja mogę coś powiedzieć jedynie jako posiadać KZJ73 , jak kupowałem to auto bez większego doświadczenia w Toyotach , wcześniej lubowałem się w VW jak Golf Mk1 , Caddy 14d czy Biagini Passo i ta prosta motoryzacja była mi znana i wiedziałem ile coś kosztuję , ale pierwszym zderzeniem były ceny części w salonie Toyoty :( , VW tak drogie nie było , było za to dużo zamienników przyzwoitej jakości itd .

Teraz już wiem z czym to się je i zakochany w j7, mam , nie zamierzam sprzedawać , remontuję i chcę jeździć tym autem jak najwięcej.

Nie ukrywam że mega podoba mi się j40 ale wiem że to o wiele większe koszty utrzymania niż w przypadku KZJ , a co ważne albo trzeba zacząć od zakupu czegoś już solidnie odnowionego a to zupełnie nie moje budżety , albo rozbić to to na lata powolnego inwestowania , odnawiania i cieszenia się że stoi, zdobi garaż i nic więcej . Bo proces reanimacji 40 będzie trwał latami , poszukiwanie części , odnawianie ich itd. trzeba mieć na to dużo czasu, wytrwałości , samozaparcia albo dużo kasy :)
40 tez dla mnie stała się już klasykiem którego fajnie mieć ale bardziej na dywanie w ciepłym garażu, a nie utopionego i umorusanego w błocie :) A ja jednak chcę żeby to auto woziło mnie w terenie , wyprawach i dawało zadowolenie z jazdy dalszej i bliższej .
Wiem że są ludzie który objeżdżają 40 kawał świata ale uważam że w 70/73 będzie to wygodniejsze i bardziej cywilizowane - ja pewnie mógłbym pokochać prostotę , siermiężność i surowość takiego auta , ale często podróżujemy jednak z Kobitkami a one już mogą nie podzielać naszej zajawki 40 , chodź np mojej 40 z wyglądu się podoba :)

O zmianie na j40 nie myślę na pewno , ale może kiedyś jak trafie w TOTKA 6 to sobie sprawię chodź na mojej liście jest wcześniej kilka innych wózków :D

Czy można myśleć o toyocie jako o inwestycji :) , pewnie jak ktoś nie miał i nie płacił za części to tak :D ale jak już się ma, zlicza te wydatki to w pewnym momencie się człowiek zastanawia czy na pewno to ma sens. Ja cieszę się że trafiłem KZJ73 seryjną bez większych rzeźb i w nie najgorszym stanie, ale mimo to już kwota zrobiła się nie mała , przez garaż przewaliło się masę części , dodatkowa karoseria itd. i ta przygoda trwa już chyba 4 albo 5 lat.
Nie planuję jej sprzedawać bo myślę że z takim podejściem już bym stracił do niej serce , ale mam nadzieję że jak mnie życie zmusi do sprzedaży to trafi się ktoś kto doceni wsadzoną pracę i poniesione wydatki choćby częściowo.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kylon »

Otóż to. Właśnie to co napisał RAT i AK80. Spryskiwacz szyb to Ci ktoś chyba wykręcił albo masz bida wersję. Są normalnie do niej spryskiwacze szyb. Oba auto to styl życia. Ja swoją siedemdziesiątką zrobiłem grubo ponad 500 tyś km. Głównie w terenie i uważam że jest to jedna z najlepszych terenówek fabrycznych. Swoją sprzedałem znacznie poniżej poniesionych kosztów bo potrzebowałem rozwijać firmę. Dziś za swój stan spokojnie dostałbym stówkę choć to i tak znacznie mniej ile w nią wpakowałem. Tylko u mnie była to inwestycja również w wizerunek i rozwój firmy. Swego czasu był to najbardziej rozpoznawalny Land Cruiser w Polsce. Niestety nowy właściciel go zniszczył straszliwie :-(

Ak80
Posty: 560
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:34
Auto: BJ40 1980 hardtop
BJ40 1980 softtop

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: Ak80 »

Kylon masz foto?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: aadamuss »

500 tyś w terenie ? Szacun Kylon :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: tadeo »

Jako były posiadacz jednej KZJ 70 i dwóch LJ78, nawet nie powiem ile straciłem. No ale prawdziwa miłość nie zna ceny. Zdałem sobie sprawę, że nie stać mnie na stare auto i w ramach oszczędności kupiłem fabrycznie nową 7 :)
A co do inwestycji, to jedynie kiedyś kupiłem Mercedesa G, w wersji WOLF, kupiony za 35 i po pięciu latach sprzedany za 35. No a kolejny właściciel wystawił go za 80... i sprzedał. I do dziś chłopaki kupują z armii Wolfy za 20, malując i obszywają skórą fotele i sprzedają po 100. A stanach jest firemka, która robi to samo, ale wyjściowa cena zaczyna się od 100 tyś ale dolarów. https://expeditionmotorcompany.com/wolf-builder/
J4.., hmmm, piękna. Jakby budę posadzić na podwoziu 73. Ok, wchodzę w to. No ale to już nie będzie J4.
I tu na miejscu, wyrazy głębokiego szacunku, dla wszystkich wyruszających na koniec świata 40:)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kylon »

Jakoś tak się swego czasu dużo jeździło. Kupiłem swoją w 1999 roku. Sprzedałem w 2012 chyba. Kilka Wertepów, Mazurskie Wertepy, Kaszubie, 15 edycji zorganizowanych Żelaznej, Berlin Wrocław, kilkadziesiąt wyjazdów w Bieszczady, z 10 wyjazdów na Ukrainę jako prowadzący imprezy, Rumunie, Chorwacje, Tunezja, Spora część Europy, Slowenia Adventure, kilkadziesiąt imprez zorganizowanych i ogrom integracyjnych. Dzięki mojej siedemdziesiątce zbudowałem swoją firmę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kylon »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdzieś mam jeszcze fotki Glamour ;-)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: Cruiser »

Eee tam. Bez koła na drzwiach z tyłu to nie terenówka.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Pytanie do właścicieli j7

Post autor: kylon »

No tak. :mrgreen:

ODPOWIEDZ