Numery części

Moderator: luk4s7

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Numery części

Post autor: vegas »

Cześć,

Przeglądam sobie części do J70 i nie do końca rozumiem system numeracji. Dla przykładu uszczelka głowicy KZJ7x (a właściwie to 1KZ-T):
https://toyota-europe.epc-data.com/land ... 104/11115/

Jest tutaj zestaw siedmiu odmian tej uszczelki oraz zamienniki (SUBS), ale też oryginalne Toyoty, jak rozumiem.
Jeśli chciałbym znaleźć uszczelkę dla KZJ z maja 95 roku, to która wersja będzie pasować? Tylko 1-3, czy 4-7 też? Innymi słowy, czy daty podane w tabelce oznaczają datę produkcji samochodu (czy silnika w tym przypadku), czy datę produkcji części, a wszystkie te wersje będą pasować do 1KZ-T z obojętnie, którego roku? Dodatkowo tutaj dochodzi jeszcze oznaczenie MARK 1, 3 lub 5. Co ono oznacza w praktyce?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Numery części

Post autor: kylon »

Poczytaj w dziale J7 jest tam wszystko o Markach napisane. Oznaczają grubość uszczelki. Warto takie rzeczy zostawić do zamówienia komuś Kto ogarnia bo potem znowu szybko głowica pęka ;-)

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Numery części

Post autor: vegas »

Dzięki za odpowiedź. Niewiele znalazłem na temat Mark na forum, ale poszukam jeszcze. :-)

To na razie było pytanie hipotetyczne, za mało mam wiedzy i doświadczenia, żeby zabierać się za wymianę uszczelki pod głowicą, a chodziło mi bardziej o to jak czytać informacje w tabelkach z numerami części - czy data to okres produkcji części, czy data produkcji samochodu, do którego ta część pasuje. I tego dalej do końca nie jestem pewien. :-)

ODPOWIEDZ