Silnik VM66A

Moderator: luk4s7

marpst
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2020, 23:35

Silnik VM66A

Post autor: marpst »

Witam wszystkich.
Zamierzam kupić BJ73. Jest tam silnik VM66A 2,5.
Znalazłem dość dużo krytyki na temat silnika MV2,5. Czy to chodzi o ten sam silnik, tylko ktoś błędnie wpisał, czy to inny model ?
Przy okazji proszę o parę słów na ten temat.

marpst
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2020, 23:35

Re: Silnik VM66A

Post autor: marpst »

Serio, nikt nie jeździ z takim silnikiem, żeby potwierdzić lub nie, że faktycznie jest taki tragiczny ?

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2098
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: Jake »

Jesli mowa o VM 2.5 TDS taki jak w oplu frontera czy jeepie xj, z czterema osobnymi glowicami ale wspolna uszczelka to tak, mam doswiadczenie, wytrzymal 3 miesiace od zakupu i powiedzial papa. Ten silnik to nedza, kiepsko zaprojektowany i z licznymi wadami konstrukcyjnymi. Nie slyszalem jednak by byl montowanty w Yocie.

Fazi
Posty: 475
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: Fazi »

był, był.
kumpel kupił i zaraz remont robił

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 561
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: kmiecio »

Znam człowieka który zrobił jeepem xj, z tym silnikiem, ponad 600000km. Przy czym raz go remontowal, a później 3 razy wymieniał. To jest miłość.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: szelma »

Ten silnik bywał też w toyotach i land roverach, miał fatalną reputację. To ciekawe, że pakowali go do tylu marek, pewnie producenci samochodów nie mieli dostępu do opinii z Polski. W mojej wsi mechanik specjalizujący się w motocyklach miał VM w vanie i bardzo sobie chwalił.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2098
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: Jake »

Kolega tez byl zakochany w VM i wszystkim udowadnial ze to jest dobry silnik tylko ma zla reputacje, chociaz zajezdzil trzy. Po trzecim zabitym VM zrobil swap na V6 opla i przestal chwalic VMa xd

marpst
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2020, 23:35

Re: Silnik VM66A

Post autor: marpst »

to co zamierzam kupić to bj73 silnik VM 2,5 turbo -5 cylindrów. dokładnie to HR 588 HTA.
W necie same złe opinie.
Do zakupu przekonuje mnie dobry stan blacharski. Silnik ogarnę jak trzeba będzie. Ale wolę się nastawić psychicznie na ewentualne niespodzianki :-)
Cieszę się, że to forum jest jeszcze aktywne, bo np forum explorera umarło chyba śmiercią naturalną.
Czy jest na tym forum ktoś z trójmiasta ? Byłoby mi raźniej :-)
Pozdrawiam wszystkich i proszę jeszcze o jakieś konkretne wpisy, najlepiej użytkowników tego modelu.

Awatar użytkownika
Jake
Moderator
Posty: 2098
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: Jake »

Hmm, VM 2.5 o ktorym mowie (frontera, xj) to rzedowa czwroka. wiem ze rzedowa piatka tego samego producenta tez byla ale myslalem ze pojemnosc podchodzila pod 3 litry.
Zawsze mozesz tam wrzucic 2L-T albo 3KZ-T...

Na forum explorera sie cos dziwnego zadzialo, je de facto "zamknieto" , wisi w sieci ale rejestracja nowych uzytkownikow i pisanie postow jest zablokowane. Kolega mial explorera i probowalem sie tam zarejestrowac i zonk. Nie bardzo to rozumiem no ale coz.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Silnik VM66A

Post autor: sebastian44 »

Jeżeli stan blacharki jest naprawdę dobry to mozna sie skusić pod warunkiem że cena przystepna. I mieć z tyłu głowy że w niedługim czasie cos sie zacznie dziać z silnikiem. A jak zacznie sie dziać to ja bym od razu wymieniał na jednostkę toyoty, do tego modelu powinien ładnie pasować albo silnik 3B (3.4 diesel) albo najlepiej 1HZ (4.2 Diesel). Ale takie zabawy nie są tanie i włożenie takiego motoru może wynieść wiecej niż zakup pojazdu.

Także do przemyslenia.

marpst
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2020, 23:35

Re: Silnik VM66A

Post autor: marpst »

Dzięki Panowie za aktywność.
Niestety ktoś mnie uprzedził i już nie ma toyotki.
Gdyby ktoś miał do sprzedania ten model, to jestem zainteresowany. Ale tylko zdrowy blacharsko. Nie musi to być perełka mechanicznie, bo to sobie ogarnę, ale blacharsko musi być zdrowa.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ