Cześć, pytanie o j70

Moderator: luk4s7

Samsons
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2020, 09:04

Cześć, pytanie o j70

Post autor: Samsons »

Koledzy, przemyślałem długi temat i chcuałbym dokupić jako drugie auto takie małe autko terenowe. Nie zamierzam katować w błocie, raczej chciałbym odpicować lub kupić już odpicowane. Fajną i ciekawą wersją jest możliwość zakupu wersji cabrio. Latem musi być przyjemnie. Silnik obojętnie ale chciałbym jak najmniej awaryjny. Moc nie gra roli, jazda wokół miasta.
Na jaką kwotę muszę się przygotować? Czy możecie coś polecić? Podoba mi się ta wersja z chromami i okrągłymi reflektorami.
Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy

Awatar użytkownika
kmiecio
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 04 gru 2010, 16:30
Auto: TOYTOYOWE szale?stwo :)
Kontakt:

Re: Cześć, pytanie o j70

Post autor: kmiecio »

Ak80 ma na sprzedaż j73 na forum

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Cześć, pytanie o j70

Post autor: sebastian44 »

Wydaje mi sie że akurat cabrio w toyocie jest takie sobie bo masz hard topa który jest raczej nieporęczny, trzeba kilka osob żeby go zdjąć i nie jest to takie łatwe. Ja miałem J70 z hardtopem i przez 5 lat użytkowania nigdy nie chciało mi sie tego ruszać. Dodatkowo bywały wersje że owszem hardtop jest zdejmowany ale ramki szyb z tyłu juz nie i w zasadzie nie da sie tak jezdzic. Wersji z plandeką praktycznie nie było.

Moim skromnym zdaniem do Twoich zastosowań czyli wycieczki lajtowe w ciepłe dni lepiej by sie sprawdził jakis wrangler albo suzuka cabrio.

Samsons
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2020, 09:04

Re: Cześć, pytanie o j70

Post autor: Samsons »

Dzięki za info. Widziałem go na otomoto. Ładny, ale to cholera drugi koniec Polski.

Czy ten silnik jest dobry? Na mocy mi nie zależy ale jak wspomniałem na trwałości.

Wrangler też ok, długo myślałem nad wyborem ale toyota ma w sobie coś klimatycznego:)

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Cześć, pytanie o j70

Post autor: sebastian44 »

Silnik dobry. Ale te auta sa juz na tyle wiekowe że nawet dobre konstrukcje potrafią być padliną wiec ja bym sie nie sugerował.

Lepiej pojechać na drugi koniec Polski po dobre auto niż kupić złom i potem go wozić na naprawy na drugi koniec Polski ;)

Bierz pod uwage że toyoty sa fajne ale podaż modelu jest mała. Produkcja też zakończyła sie dawno i czesci sa słabo dostępne. Oczywiscie mówie o używanych bo nowe w ASO są, ale nietórych rzeczy uwierz mi nie chciałbys kupować w ASO.

Niemniej powodzenia !

Samsons
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2020, 09:04

Re: Cześć, pytanie o j70

Post autor: Samsons »

Dzięki. Muszę chyba zrobić tournee po kraju

ODPOWIEDZ