nowa HZJ76

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8490
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: nowa HZJ76

Post autor: Rokfor32 »

Ja tez się spotkałem z wywalonym wielowypustem pod kołem wejściowym reduktora - ten sam typ reduktora, w J6. Nigdy natomiast przy innych silnikach, niż duże klekoty - problem generuje chyba potężna bezwładność tego napędu, i mimo że 6 cylindrów - spora pulsacja w dolnym zakresie obrotów :roll: , bo przecie te reduktory (i skrzynki) były montowane ze znacznie mocniejszymi benzynami - i problem nie występował.

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: nowa HZJ76

Post autor: proto »

Rokfor32 pisze:... bo przecie te reduktory (i skrzynki) były montowane ze znacznie mocniejszymi benzynami - i problem nie występował.
Nie :mrgreen:
Z benzynani ( poza J6) szły inne skrzynie i reduktory...

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8490
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: nowa HZJ76

Post autor: Rokfor32 »

Racja, jedynie RJ70 miało lekkie skrzynie, reszta modeli benzynowych nie szła na Europę.

Tak czy inaczej - wałek reduktora z wywalonym wielowypustem spotkałem jedynie we wspomnianym klekocie w J6. Natomiast patent z tulejką łączącą skrzynke i reduktor (o której Kylon pisał, że potrafi pękać) stosowano powszechnie do łączenia skrzynek R151F z różnymi reduktorami - i fakt, np. przy d4d ta tulejka była nieco grubsza. Ale i potencjał 1KD-FTV to deko więcej niż 1HZ.

word
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2014, 23:24
Auto: J95 z 99 roku. Na razie golutka wersja. Zaczynam odszczurzanie. By? D2 przez 5 lat. A? jestem ciekaw co mnie czeka.

Re: nowa HZJ76

Post autor: word »

rozważam zakup nowej hzj 76. Możecie napisać wasze opinie jak auta się sprawdzają w Polskich warunkach, szczególnie użytkownicy, którzy zakupili nowe egzemplarze. A może są już na sprzedaż?

Bartek1
Posty: 139
Rejestracja: 18 lip 2013, 12:21
Auto: LC LJ70 '91, LC HDJ 100 '01
Pajero 1 '91 2,5 TD
Pajero 1 '90 2,5 TD (soft top)
Kontakt:

Re: nowa HZJ76

Post autor: Bartek1 »

Panowie, z jaka skrzynia i reduktorem przychodzą do nas HZJ z Afryki/Azji. Czy maja one wyjście PTO? Wiem ze opcja z dwiema blokadami jest z elektrykiem Toyoty, ale jak się kotos uprze na mechanik?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8490
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: nowa HZJ76

Post autor: Rokfor32 »

Tam idzie taki sam reduktor, jak we wcześniejszych J7. Nawet jeżeli jakimś cudem by nie miał okna na PTO - to właściwą obudowę reduktora pozyskujesz za drobne :wink:

ODPOWIEDZ