Czy to pompa??

Moderator: luk4s7

Wiktor
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:27
Auto: hzj 73
Kontakt:

Czy to pompa??

Post autor: Wiktor »

Ostatnio mój HZJ zaczą słabnąć i źle wkrecać sie na obroty, objaw taki jak w zimę przy "marzącym" paliwie, więc tu zacząłem poszukiwania. Po wcisnięciu gazu do dechy wkteca sie na okolo 2 tyś. kiedy pompuje reczną pompką przy filtrze lapie wyższe obroty. Więc pomyślałem że filtr się zapchał i go wymieniłem na nowy, ale objawy dalej są. Nadmienie że odpala bardzo dobrze zarówno na zimno jak i po rozgrzaniu a silnik na wolnych obrotach pracuje równo. Teraz podejzewam pompe wtryskową. Może ktos coś podpowie?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: Kwieczor »

Wiktor pisze:Ostatnio mój HZJ zaczą słabnąć i źle wkrecać sie na obroty, objaw taki jak w zimę przy "marzącym" paliwie, więc tu zacząłem poszukiwania. Po wcisnięciu gazu do dechy wkteca sie na okolo 2 tyś. kiedy pompuje reczną pompką przy filtrze lapie wyższe obroty. Więc pomyślałem że filtr się zapchał i go wymieniłem na nowy, ale objawy dalej są. Nadmienie że odpala bardzo dobrze zarówno na zimno jak i po rozgrzaniu a silnik na wolnych obrotach pracuje równo. Teraz podejzewam pompe wtryskową. Może ktos coś podpowie?
skoro podpompowujesz ręczną i się zbiera - to może nie wtryskowa, tylko pompa paliwa?
Albo zaśmiecony smok w baku?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: Rokfor32 »

Na przewodzie zasilającym pompę wtryskową w paliwo powinno być dodatkowe sitko (już w korpusie pompy, pod śrubą oczkową na końcu przewodu paliwowego). Sprawdź se, zanim zaczniesz grzebać głębiej.

Zdarzają sie ujowe filtry, podrabiane z jakiegoś okrutnego szajsu, gdzie materiał pochłaniający filtra się wykrusza, i syf leci dalej. Się styknąłem z takim przypadkiem przy filtrach "Champion". Ale podejrzewam, że jedynie nazwa była tej firmy ...

farmer
Posty: 102
Rejestracja: 08 gru 2010, 19:01
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: farmer »

Witam . Czy mogę wtrącić , moja pompa na rozgrzanym silniku przy zmianie biegów [automat] przód tył zadusi silnik . Rozmawiałem z fachowcem i ponoć to wina automatu ale jakoś nie wydaje mi się .Czy na zimnym czy na ciepłym pali super .

Wiktor
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:27
Auto: hzj 73
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: Wiktor »

Kwieczor pisze:skoro podpompowujesz ręczną i się zbiera - to może nie wtryskowa, tylko pompa paliwa?Albo zaśmiecony smok w baku?


Gdzie jest pompa paliwa? Z tego co wiem to pompa wtryskowa sama zasysa paliwo, ale moge się mylić
Rokfor32 pisze:Na przewodzie zasilającym pompę wtryskową w paliwo powinno być dodatkowe sitko (już w korpusie pompy, pod śrubą oczkową na końcu przewodu paliwowego). Sprawdź se, zanim zaczniesz grzebać głębiej.
Odkręciłem tą śrube ale żadnego sitka nie było, może mam cały przewód (rurke) zasijającą zciągnącć i pod nią jest sitko?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: Rokfor32 »

Pompa paliwa jest zintegrowana z pompą wtryskową - przynajmniej w 99% modeli.

Sitko - o ile jest - jest pod oczkiem przewodu paliwowego. Troche głębokawo, poniżej gwintu śruby, w korpusie pompy, temu zwykle ciężko je znaleźć.

ps. Może go tam równie dobrze nie być - nie rozbierałem pompy z tego akurat modelu - te sitka zdarzały sie po prostu w pompach na licencji Boscha - a taka pompę ma HZJ.

Wiktor
Posty: 31
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:27
Auto: hzj 73
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: Wiktor »

Czyli i tak musze zdemontować cały układ pompa paliwa-pompa wtryskowa. Czy wyciągając pompe musze grzebać w rozrządzie czy wystarczy tylko zciągnac ją z kola napedzanego od rozrządu? Pzyglądalem sie dzisiaj i są tam dwie śruby mocujące.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Czy to pompa??

Post autor: Rokfor32 »

Trzeba zdjąć pasek rozrządu, i koło napędzające pompę.

ps. do tego sitka (ewentualnego) powinien być dostęp bez zdejmowania pompy wtryskowej - trudny, ale powinno udać się do niego dostać.

ps2. W pompie wtryskowej nie pogrzebiesz sam. Zanim zdejmiesz - znajdź se najpierw pompiarza co ogarnia pompy rotacyjne.

ODPOWIEDZ