BJ42 - na oryginał by Kylon

Opis naszych samochodów.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Nie mają :lol:. SOR może mieć w używce ale taką wytartą to ja też mam. Większość adresów znałem od dawna. W Ameryce jak się okazuje w przypadku odbudowy J4 wcale nie jest tak tanio, a koszty transportu zabijają. Inna sprawa to to, że coś mają albo fajnie dorabiają. Znalazłem już w innej części świata te same części o wiele tańsze.

Boryś - za poświęcony czas i tak browar się należy :lol:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Czas powoli nadszedł na hamulce :!: Kiedyś już przedstawiałem fotkę jak będą wyglądać zaciski po regeneracji 8) - premiera za jakieś dwa tygodnie. Wiele osób się na to zdecydowało i nie żałuje. Trzeci rok w moim KZJ-cie śmigają i jest git. Zero problemu z zapieczonymi tłoczkami czy ściąganiem podczas hamowania.

Poniżej zdjęcia zacisków zdjętych dziś z czterdziestki. Z zewnątrz wyglądało wszystko ok ale po zdjęciu wołają o pomstę do nieba - nawet nie przeszło mi przez myśl jak można tak zrobić hamulce :evil: To, że klocki mogły wypaść to mało istotne :mrgreen:. Na cztery pręty zabezpieczające były tylko dwa :shock: i to różne (jakieś dorabiane z innego samochodu). Co ciekawe jeden z tłoczków został odwrotnie zamontowany :evil:. Ponieważ nie było w nim w tej pozycji rowka do zamocowania gumki osłonowej zastosowano drucik zawiązany na supełek :shock: . W drugim zaś tłoczku gumkę trzymają wkręty do mebli :shock: :roll: :shock:. Jestem w szoku i nie bardzo wiem co powiedzieć. Na szczęście tłoczki i gumki będą nowe. Wspomniane ciekawostki zaznaczyłem czerwonymi strzałkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: CzarekN »

Mysle, ze w Afryce inne ciekawe wynalazki mozna by spotkac :mrgreen:
No a Polska to niektorzy mowili kiedys: "sto lat za ...." :lol:
BTW. takie dlubanie i prowizorka przy heblach to niezla partyzantka.

Napieraj Kylon, fajnie sie czyta!

Czarek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

A u mnie docierają kolejne graty:
- tulejki korbowodów (oryginał)
- szklanki popychaczy (oryginał)
- przewód paliwowy (oryginał)
- zestaw sprężynek i kołków zabezpieczających klocki hamulcowe w zaciskach (zamiennik)

Z blachami jest makabra a właściwie z jedną firmą Nimiecką co to niby je ma :evil:. Znalazłem w niemcowni ramkę szyby. Używana ale podobno bez grama rdzy. Czekam na zdjęcia. Jako, że mam już czekający nowy wydech, kawałek mojego starego trafi do Czarkowozu :wink: Piaskowanie wciąż czeka na dodatnie temperatury :cry: Cena piaskowania nie mała 170,00 PLN za godzinę. Są tańsi goście ale Ci robią stare samochody i ogarniają.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Boryś »

ta cena piaskowania to faktycznie jakaś masakra - w Katowicach (przed zimą :) ) ceny u kolesi którzy sie zajmują renowacją starych aut to 80zeta za 1h.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Najgorsze, że nie da się wyliczyć godzin z góry. Do małych części kupie sobie własną piaskarkę kabinową. Zakup jest tańszy niż późniejsze płacenie za elementy. Drobnicę liczą od elementu a nie na godziny. Tak jest przynajmniej u kilku w Wawie. Niektórzy jeszcze maja fochy jak widzą lakier proszkowy - u mnie takiego nie ma. Jest fajna piaskarnia na ul. Rosy ale terminy mają kosmiczne. Zostawiasz części i mówią na jutro gotowe. Potem przez dwa tygodnie walka i potrafią jeszcze coś zgubić. Mega moloch i w przypadku pobrania dużych zleceń małych odsuwają.

Awatar użytkownika
Boryś
Posty: 1268
Rejestracja: 31 maja 2007, 22:33
Auto: HZJ 80
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Boryś »

w Kato czasami liczą też inaczej - 50zeta za m2 terminy są faktycznie 2 dniowe. I nie słyszałem żeby cokolwiek zgubili :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Upragnione śrubeczki przyszli :D i wspomniane graty z Toyoty. Jutro jadę z wałami do wyważenia. Do wymiany jest tylko jeden krzyżak oraz wieloklin w przednim wale.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
yonek
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2009, 01:20
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: yonek »

Kurde, Kylon, Ty to zboczeniec jesteś. Jak se przypomnę jak biała szła do remontu blacharskiego to się mi zimno robi :)
Ale czterdziestkę trza wyremontować zawodowo. Jak Ci pójdzie tak jak garbi to już się boję jej ceny na końcu :mrgreen:

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: Gałka »

a ja zaczynam zbierać ( patrz: grać w TOTO ) na jej kupno; będzie lepsza niż ORYGINAŁ :!: :D Czy 4-ry kumulacje wystarczą? :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Janku :!: Jak zaplanujesz na nią 4 kumulacje to już dziś zamykam swój pierdolniczek i wszyscy budujemy dla Ciebie czterdziestkę :wink: Jedną kumulacją też się zadowolę :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Kolejne drobiazgi się zbierają. Boczki drzwi, gałka reduktora, uszczelki tylnych drzwi. Większość niemieckich firm to jest mega ściema. Zwodzą tygodniami i nic. Zamiast powiedzieć, że nie mają blach to ściemniają, że może są , może będą, muszą sprawdzić itd. Chyba z miesiąc próbowaliśmy z Czarkiem, a właściwie to on dojść do porozumienia. Po angielsku nie bangla albo na e-maile nie odpowiadają. Pracują ze dwie godziny w tygodniu :evil: :evil: :evil: Wkurzyłem się. Jutro na pocieszenie zawiozę sobie alternator do regeneracji. Z silnika zaraz też będzie spora większość gratów więc zacznie się składanie. Czekam już tylko na tuleje :wink: .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

Ale numer. Był sobie gość na Ebayu w USA, który sprzedawał graty do czterdziestek. Miał tego dosyć sporo i jak pamiętam to od września przewijało się dużo jego ofert. Kilka razy coś zamówiłem i dotarło. Faktycznie jakoś późno i ze sporym poślizgiem i nie z winy poczty, a raczej jego bo widziałem na stemplach kiedy wysyłał. Zrobiłem kolejne - tym razem większe zamówienie. Zapłaciłem jak zawsze Paypalem, a tu po dwóch tygodniach przychodzi info z Ebaya, że gościowi zamknęli konta za łamanie regulaminu, nadużycia i inne akcje, o których dla dobra śledztwa mnie nie poinformują :shock: Proszą żeby do niego nie wysyłać kasy i e-maili :roll:. No ładnie. Ciekaw jestem czy umoczyłem ponad 200 dolków :cry:. Tym bardziej jestem w szoku bo miał kilkaset pozytywnych opinii i nawet zdążył już mi opinie wystawić za szybki payment :mrgreen:

Przeglądając net można znaleźć części te same co w coolcruisers tylko tańsze :wink: Mają sporo ale zbyt drogie wysyłki.

Jak się okazuje ramki szyby w większości restaurowanych pojazdów są z laminatu. 280 ojro i można zanabyć. Ja jednak uparłem się na oryginał i walczę z używką w dobrym stanie. Tak jak pisałem wcześniej czekam wciąż na obiecane fotki. Podobno - no rust :mrgreen: lecz chyba się nie doczekam :cry: .

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: kylon »

W szoku jestem. Fotki ramki przed chwilą dostałem :shock: Ramka kupiona. Jak tylko przyjdzie wrzucę fotki zrobione w troszkę lepszej rozdzielczości 8) . Półeczki na wyremontowane części są już przyszykowane 8) Za dwa tygodnie zaczniemy je zapełniać.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: BJ42 - na oryginał

Post autor: MaxLux »

kylon pisze:Ale numer. Był sobie gość na Ebayu w USA, który sprzedawał graty do czterdziestek. Miał tego dosyć sporo i jak pamiętam to od września przewijało się dużo jego ofert. Kilka razy coś zamówiłem i dotarło. Faktycznie jakoś późno i ze sporym poślizgiem i nie z winy poczty, a raczej jego bo widziałem na stemplach kiedy wysyłał. Zrobiłem kolejne - tym razem większe zamówienie. Zapłaciłem jak zawsze Paypalem, a tu po dwóch tygodniach przychodzi info z Ebaya, że gościowi zamknęli konta za łamanie regulaminu, nadużycia i inne akcje, o których dla dobra śledztwa mnie nie poinformują :shock: Proszą żeby do niego nie wysyłać kasy i e-maili :roll:. No ładnie. Ciekaw jestem czy umoczyłem ponad 200 dolków :cry:. Tym bardziej jestem w szoku bo miał kilkaset pozytywnych opinii i nawet zdążył już mi opinie wystawić za szybki payment :mrgreen:

Przeglądając net można znaleźć części te same co w coolcruisers tylko tańsze :wink: Mają sporo ale zbyt drogie wysyłki.

Jak się okazuje ramki szyby w większości restaurowanych pojazdów są z laminatu. 280 ojro i można zanabyć. Ja jednak uparłem się na oryginał i walczę z używką w dobrym stanie. Tak jak pisałem wcześniej czekam wciąż na obiecane fotki. Podobno - no rust :mrgreen: lecz chyba się nie doczekam :cry: .
Jak zaplaciles paypalem to odzyskasz - zglos to od razu do nich
po prostu oddadza Ci kase a on jeszcze prowizje zaplaci (jak bedzie mial z czego)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, 11:54 przez MaxLux, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ